Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rimworld (kickstarter)

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

maks 8,5 ederi al bi oyna kendin pişman olacaksın. Oyun cidden inanılmaz saran bir oyun. Mod kesinlikle indirin ama.

http://image.prntscr.com/image/df0d10c5d9334e13870dbd9819e650b4.png

Şunlar benim modlar. Yeni patch geldiği için çoğu çalışmıyor ama mod yapanlar çalışıyor dlei gibi. Rimikea özellikle öneririm inanılmaz tatlı eşyalar geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
zorda oynamıyorum ki (some challenge'ın bir tık zoru). rng e yalan oluyorum da işte load yapmak istemiyorum gücüme gidiyor asdad. sil baştan yine 5 saat çöp.

bi de kanamayı nasıl durduruyoruz ya. dün 2 karakter bleed out oldu çatışmadan sonra. o kadar da güzel gidiyordu. tamerım tam bir ilaha dönüşmüştü filler,warglar, ramler her şeyi vardı. o kadar target arasından scopeladı piçler :(
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun tamamiyle dramatik hikayeler yaratma üzerine. Kolayda sıkıntısız oynayınca zaten çok zevkli olmuyor.

Bütün takım hastalıktan yatağa düşmüşken raid gelmesi gibi olaylar oyunun parladığı yer. Veya raid'e hazırsın ama raiddekilerden ikisi senin grubundaki adamların yakın akrabası çıkıyor mesela. Hepsini çok rahat katledebilecek durumdayken bir anda ikisini sağ çıkarmaya çalışman gerekiyor.

Dövüşler zor geliyorsa benim yaptığım gibi peynir taktiklerine geçebilirsiniz. Düşmanlar dar koridorlardan üsse girsin. Tek sıra girmeye çalışıyorlarken duvarın arkasından birden fazla kişiyi bir düşmana flank ettirebilirsin. Yeterince morallerini kırarsan diğerleri kaçıyor zaten. İlerde turret kurabilince dar giriş taktiği daha da etkili oluyor. Elinde bomba olan adamlar, siege ve pod drop haricinde herkesi böyle indirmek mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

treatment durduruyor kanamayi. kan damlasi ikonu yerine bandaj ikonu cikiyor.

abi sen tribal seviyedeyken sniper gunla geliyorlarsa orada cheeseleyebilmek icin tuzak dolu uzun koridordan gecirmen lazim tower defense oyunuymus gibi. choke point yetmez.

sustain iyi diyorsun ya belki de yemeyip icmeyip assault rifle rushlamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen ben de öyle düşündüm ama aşırı uzun sürüyor. Çok research point istiyor birini tam anlamıyla dedike edemiyorum. Belki onu yapabilsem yetişir. Ben dışarı duvar iki karelik giriş koridor atıyorum. Kapıyı kırarsa oraya giriyor ama kapıyı kırmıyor duvarı kırıyor ayı. O zaman choke point sıkıntı oluyor. Bu arada dediğim olay o koridora girdiğinde oldu ama dediğim gibi rng işiydi biraz adam girdi ve scopeladı tek atışta gull hpli adamı. Artık nasıl bir zar attıysa piç.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Kafadan 40-50 saati var.

Ay kıyamam sana ben. 40 50 saatmiş agşksfgsdf. Abi öğlen 2de başlayıp sabah 6da başından kalktığını bilirim.

Malaria'nın var tedavisi, yeter ki treatment uygula. Health sekmesinde hastalığın yanında yüzde var altta da immunity yüzdesi var. Alttakinin yüzdesi treatment yaptıkça hızlı artıyor. Hangisi önce %100 olursa karakterin kaderini belirliyor. O yüzden doktora öncelikten 1 ataman lazım yoksa başka işler yapıyor aptal karakterler. Firefight, bedrest, doctor gibi şeylerin önceliğini mutlaka 1 yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır gaza gelmişken mod listemi de paylaşayım.

http://i.hizliresim.com/njb7qM.jpg

Rimikea mutlaka indirin. İnanılmaz tatlı eşyalar geliyor research yapınca.

Hand me that brick inanılmaz yararlı bi mod. Haul yapan işçiler craft yerlerine malzemeleri taşıyor.

Prepare Carefully'de istediğiniz gibi karakter yapabiliyorsunuz.

Smart speed modunda 4. hız ekleniyor, uzun sürede lazım oluyor.

Realistic Darkness'ı kesinlikle öneririm ama bayabilirsiniz, güç ya da meşale yoksa gece hiçbir şey göremiyorsunuz ama görsel olarak inanılmaz tatlı oluyor.

Kalanlar adından az çok anlatıyor ne olduğunu. Bu kadar, ty.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...