Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rimworld (kickstarter)

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

Custom çok hikaye var workshopta. Fallout modu var mesela sadece sen ve köpeğin oluyor, wanderer join falan kapalı hep. Tek başına yaşıyosun. Cthulu packi var yaratıklar değişiyor, insanity geliyor karakterlere. Mars hikayesi var, dışarı çıkmak için suit giymen gerekiyor, oksijen ayarlaman lazım. Her şeyi içeride yetiştirmen gerek.

Uzar da gider liste.
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

Bu oyun farklı bi şey ya. Kafayı sıyırıyosun. Tek sevmediğim yanı yapımcısı çok paragöz. Adama yalvardım çekiliş için key var diye, vermiyor şerefsiz. Zaten Steam'de bilmemne pirate pack var 1200 lira mı ne. Öeh

çekiliş yaparsan bi dane versene bana 49tl çok para bu oyun ederi 25-30 max
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

abi bir yerden sonra steel bulmak sıkıntıya düşüyor deep drill tamam eyvallah ama o bile kurtarmıyor. nedir çözümü bunun? ek olarak yemek konusunda inanılmaz dengesiz oyunlarım. Bir bakıyorum bolluk içinde binlerce yemek birkaç hafta sonra millet ceset kemiriyor ashdhasdha taktik pls

çare tarım hacı. patates ektim, ocaktan da yemek sayısını always'e getirdim, birini de aşçı belledim, gelip gidip pişirip atıyor deep freeze'e.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

çekiliş yaparsan bi dane versene bana 49tl çok para bu oyun ederi 25-30 max

Vermiyor ki adam. İlk kez birinden cdkey istedim de terslendim. Ark ve Osiris için 50'den fazla key dağıtmışımdır. Bu adam ciddi anlamda paragöz.

NolaxThensbane said:

abi bir yerden sonra steel bulmak sıkıntıya düşüyor deep drill tamam eyvallah ama o bile kurtarmıyor. nedir çözümü bunun? ek olarak yemek konusunda inanılmaz dengesiz oyunlarım. Bir bakıyorum bolluk içinde binlerce yemek birkaç hafta sonra millet ceset kemiriyor ashdhasdha taktik pls

İlk başta duvarları ufak odundan geçirip hemen stonecutter's table yap, marble, sandstone, lime stoneblock yap duvarları onlarla hallet. Zaten neredeyse 2 katı daha güçlü steelden. Böylelikle steeli sadece elektrik ya da masalar için harcarsın. İleride zaten smeltingde metallerden eritirsin.

Yemek için de gezegene indiğin gibi 4x4 6 tarla koy, pattis, pirinç, mısır, pamuk, healroot ve içki yapacaksan hop. Eti avdan halledicen, grow önceliği 1de olsun zaten bi ekimde bi de toplarken iş yapıyor. Öncelik orada kalsın. Cookingde ocakta Until you have 20-30-40 kişi sayısına göre yapıp öncelik yine 1 ver. Bir kişinin mutlaka ocakbaşında kalması gerek. Butcher's tableda butcher creature until forever, hayvanlar için de 200 300 arası kibble yap ki senin yemeğini yemek yerine ordan yesin totoşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne taktın abi adama paragöz dememi. Neyi battı bu kadar? Kimlerden key aldım, yanında ben sormadan çekiliş için ekstra keylerle gönderdiler diyorum, ilk defa key istediğim bi oyundan key gelmedi diyorum, neyini anlamıyosun ki? Pewdiepie ne alaka? Az abonem var diye bi de onla mı kıyaslıcaksın? Ha benim mi götüm kalkık, bunu mu anlatmaya çalışıyosun? Çekiliş için key istedim işte, yayında saatlerce oynadığım oyun, millette ağzının suyu aka aka izliyor, istiyor. Daha çok kitleye iletmek benim amacım. Şunun vereceği 3 key adamı batırmaz. Neyin goygoyundasın hala? Böyle komik bi şey görmediysen kendini sorgula abi beni değil.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

mezarciligi gorunce yazdiklarimi sildim. umarim kolonin acliktan kirilir.

deme öyle, zaten birbirlerini kıtlatıyorlar.

zipzip said:
İlk başta duvarları ufak odundan geçirip hemen stonecutter's table yap, marble, sandstone, lime stoneblock yap duvarları onlarla hallet. Zaten neredeyse 2 katı daha güçlü steelden. Böylelikle steeli sadece elektrik ya da masalar için harcarsın. İleride zaten smeltingde metallerden eritirsin.

Bir kişinin mutlaka ocakbaşında kalması gerek. Butcher's tableda butcher creature until forever, hayvanlar için de 200 300 arası kibble yap ki senin yemeğini yemek yerine ordan yesin totoşlar.

hepücüğünü yaptım benim istediğim rakamlar 2-3k steel bazında sürekli bir akış.

La benim hayvanlar gidip hayvanlar gidip kibble yerine simple meal yiyor adiler onunla kalsa iyi druglarıda hep oraya koyuyorum hepsi müptela oldu biraları içiyorlar go-juice takılıyor line çekip kubar döndürüyor itler. En son panter go juice addiect olupdrug bulamayınca berserke girdi. Ehhhh diyip tavuğa kadar kestiydim.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Bu yeni update'de oynamıyor musunuz ._.? Benim bildiğim open world geldi. Başka kolonilere trader yollamak veya başka haritaya geçici olarak yerleşip steel kazmak mümkün değil miydi?

Yemeğin her zaman tek kalıcı çözümü heaterla ısınan kapalı tarla yapmak ya /: Dikiyom iyileştiren bitkiyi ve patatesi. Yaz kış patates topluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada henuz deneme firsatim olmadi ama baska haritaya kalici olarak yerlesebiliyorsun. in-game ayarlarda maksimum koloni sayisini 5'e kadar cikarabiliyorsun. ancak eleman diyor ki bunun ne performans garantisi var ne de buglanmama. ayrica oyunu bir koloni olarak oynanacak sekilde tasarliyorum diyor.

pirinc basin patates patato.

steel icin bir baska yontem de communications console'dan devamli trader cagirmak. early game'de her firsatta depolamak iyi sonuclaniyor. component da ayni sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

rough oynuyorum ya ben, idare edilebilir bir zorluk ne ızdırap ediyor ne de kolay kalıyor.

tribe olayına baya taktım. en son mortar açtım, elektriği keşfettim ama bir türlü koloniyi oturtamadım ya çok fazla micro manage istiyor. diyorum ki otizm şapkamı takip 2 rol bazlı yeni bir tribe kurayım. evde olan evden çıkmasın, dışarıda olan evde iş yapmasın falan böyle bir düşüncem var bakalım. yazarım buraya beraber geri zekalı gibi yorumlarız :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen darkest rimworld oynuyorsun orasi belli tribal basliyorum demenden.

optimali backtracking olmamasi icin o sekilde gorev dagilimi abi. pisman olmazsin. ozellikle colonist sayisi azken. mesela grow, handling, plant cut iliskili. crafting'e bakan minimum dort farkli station var. haul yapabilme manual huntingi kolaylastiyor malum dumb labor yapmayan karakter cikma ihtimali yuksek. vesaire... bir yerden sonra ekipman basinda gecirdikleri zaman daha kiymetli oluyor skill artisi nedeniyle.
Sosyal ağlarda paylaş

oldskool ramses post olmus o abi, fabrika ayarina donmussun ahaha :D

@bingilduck guzel duruyor abi. bunlar su anki colonistlerinin skill duzenine gore mi? cooking/medicine/social piyango buyuk ikramiyesi gibi.

ahcidan baska bir is beklemek ancak yemek stoklanmisken makul. when needed demissin ama planinin o kismi bana sadece islerin rast gittigi zaman dilimlerini kapsiyor gibi geldi.

manual cleaning zor. son yamada tikladigin nokta yerine alani temizliyor. ancak odanin tamamini temizlemiyor.

bence en azindan 1 colonist'de haul bir numarali is olmali. haul aksarsa obur isler aksiyor. ozellikle haul yapamayanlarin isleri. tercihen hicbir baltaya sap olamamis bir colonist. mutlaka oyle bir armut denk geliyor zaten incapable of x y z, can haul diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...