Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ya barbarların niye ordusu yok bende,Galya da falan orduya rastlamadım devamlı garnizon yenip şehir aldım amelelik gibi gelmeye başladı,baya zorluk barıda sonda benim oyunmu bozuk noluyoruz

germanlar alplerden iniverir diye ödü kopar Romanın kadın çoluk çocuk hepsi savaşıyodu,bu tarihi gerçekiliğe göre bolca ordusu olması lazımdı onların

moraya varmadım daha ama adamların food problemi var heralde 170 küsür turn oldu,oyun başından beri ordularındaki elemanlar kaçıp duruyor, onlarda pek bi challage sunmayacak görünüşe göre,mısırı oyun başında patlattılar zaten

mod falan varmı bu olayları düzeltecek çekilecek gibi değil
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

savaş sırasında birimler fazla stackleniyor o hoşuma gitmedi yalnız. kale kapısının önünde düz orantıyla hesapladığıma göre düşmanla beraber toplam 5000 asker savaşabiliyor.

aynı fikirdeyim, çok zevksiz bir durum oluyor artı oyunu çok kazıyor, bazen destek ordusu sahaya girerken öyle yığılıyorlar,
Sosyal ağlarda paylaş

genelde artıda da olsa yemek için ekside olan şehirleri nasıl düzenleriz:

ana şehir hariç diğer ilçelerdeki liman ve tapınakları yemek/public order harcamayanlardan seçiyoruz, roma için docks/temple of neptune, ana şehirdeki tapınak 5 levelli olan olcak her zaman.

böylece gelirimiz az biraz azalsa da sonrasında yemekten tasarruf ettiğimiz için (3 ilçe varsa +12 food) başka şehirlerdeki yemek için olan binalar yerine başka binalar yapıp (public order arttıran ve bu çıkan fazla yemeği tüketen) + vergileri yükseltip topluyoruz geri.

ayrıca ana şehirlerde mutlaka en büyük public order veren şey neyse, rome için +30 veren arena şeysi, ondan olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yazayım uzun uzun anneye anlatır gibi ehu
mutsuzluk olan şehri seçip klavyeden 2'ye bas (kısayol)
orda public order'ın altındaki barda yazar mutsuzluğun nedenleri
conquest -25 zaten şehri ilk ele geçirdiğin tur, farklı kültürden de -15 de yiyorsun ortalama. din binaları var "spreads xxx culture" yazan , public order veredenlerden yaparsın bi tane. total war serisine yabancıysan Ansiklopedide(f1) gezin biraz, binalara bakın falan

her bölgeyi max derecede geliştirmeye çalışma bide, yok geliştiricem dersen

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618583-Squalor-and-Hunger-reduction

bu modu çekip şuraya; C:Program Files (x86)SteamSteamAppscommonTotal War ROME IIdata yükle. HalvedSqualorLesssHunger 'i seçersen ai'nin de açlıktan kırılmasını önlemiş olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

İsyandan sonra topraklarımdaki bazı bölgesel topluluklara özgürlük verdim. Daha doğrusu mecbur kaldım, müttefik lazım gerçekten. Şu an çarşı karışmış bir şekilde ilerliyorum.

Nova Charthago epic müttefik. Adam topraklarımın dört bir yanındaki savaşlara gelip destek oluyor. Yine diğer müttefikler de birçok isyanı bastırmamda yardım ediyor.

Halklara özgürlük verirken çok abartmayın birkaç tane olsa yeter. Gerçekten çooook işe yarıyorlar.

O isyan dönemlerinde uç sınırlarımdaki mücadelelerimde bana yardım etmeseler ana ordularımı Britanya'ya taşıyamazdım.

Not: Tespitlerime göre bildiğimiz oynanabilir diğer Kartaca, ayarlı bir şekilde herkesle düşman oluyor. Hem saldırgan hem de birçok devlet Kartaca'ya saldırmak için ayarlanmış diyebilirim. Benim oyunumda adamlara özgürlük verdim, müttefik olduk ve çapının yetmeyeceği birçok devletle savaşa girdi. Başıma bela oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ai herkesle savaşıyor ya, bende makedonya 10 ülkeyle mi ne savaşıyor ehuehu,

zayıflayanı ben alıyorum lel.

bide ilçelerde 3. seviyeyi geçmeye gerek yok (geçilebilien binalarda) eğer ciddi bonus bişi vermiyorsa, yada extra fazlanız yoksa order/food olarak.

illerde 4 seviye hepsini yapmak mümkün genelde planlı yaparsanız, her provinceden 3-4 yemek ve public order artması lazım, bundan fazlası gereksiz, artmıyorsa yanlış bi binanız vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Mısır ile başladım ben de, sağda ve alttaki eyaletleri alıp sola yürürken roma'yı yıktılar lel. Bir de bu slavkoslar mıydı çapa şeklinde bayraklı tüm anadoluyu falan haraca bağlamışlar hayvan gibiler ve onları yen diye göre çıktı batıya yardırasım varken :/
Sosyal ağlarda paylaş

roma ile bitirmeden önce selucia en son, 4 ordu, toplamda 7 hint savaş fili, 4 helen kataprat, silvershild falanlı ordular ile saldıryordu.

ama ne oluyor derseniz, şehir savunmasında yeniyorsun hepsini

mısırlar ile oynuyorum, güzel memleketmiş, batlamyus falan, dengeli güzel orduları var, kafama göre değil görevlere göre gidiyorum ama kolay oluyor,
Sosyal ağlarda paylaş

selucit ve panpaları öyle bir atlıyolar ki adamın üstüne 150 turn cıvarlarında falan gidince, ama mısırla oynuyorum ilk 15 turn içinde babile geldim.

kavimler göçü gibi oluyor, pontus galatları sürmüş efese, bu arada ben ilk görevleri yaptım, seluciyaya saldır diyor saldırdım, adam 3000-4000 kişilik donanma yapmış o turn gitti kıbrısı aldı bu arada, galatlar iki dolu gemi ile geldiler, 20 birimlik bir ordu ile yarısı slinger geldi antakyayı aldı, ertesi turn de ben aldım, sonra beklerken, kıbrıs sideye çıkmış orada pontus ile savaşmaya başladı, bende kıbrıs trafında girdim, ama pontus kırıma çıkartma yapmış, boş şehirleri almak düştü bana, bir adan dünyanın fethini yaptım, hatta durmasam batlamyus ile romaya gireceğim o derece kolay oluyor oyun,

ama ai bırakıp gelişmesini bekleyince biraz olsun toparlanıyor ama şehre saldırmayı bilmediği için o da yatıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...