Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

jungle said:

ne kadar "verify integrity..." yapsamda (her yaptıktan sonra steamden çıkıp tekrar giriyorum bir türlü beta patch 3'den kurtulamadım.
sizde'ki build kaç?

Bende de aynısı oluyor biri şu son buildi yazarsa iyi olur 1.3.0 ....... deyu.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çıkınca oynadığım ilk oyun partlardı, eski oyunların hatrına ful atlı okçu ile sahalara çıkayım dedim, düz, eb, rs2 olsun sadece atlı okçu ile oynardım, öylede yapınca çok rencide ettiler.

piyadeler çok hızlıydı ve oklar hem hasar vermiyor, hemde çok yavaş atıyorlardı.

dün yeniden başladım, eskisinin deneyimler ile medli süvariye abandım bu sefer, aslında düz piyade için başka bir şeye gerek yok, adamlar giriyor, eziyor geçiyor,

kısa sürede, bozkırlılar ve baktaryayı rahatça feth ettim, eyalet başkentlerini bile sadece atla aldım, atlar hele royal kataprak çok acımasız.

bu arada harzemlerin olduğu şehir kat dı galiba adı, kuşatma savaşı oynamamış varsa bir baksın çok güzel yapmışlar şehri, ortasından nehir geçiyor.

ama ne zaman selucia vasalları ile savaşmaya başladım, toraks kargıcısı ve kılıçlıları geldi, bu sefer süvari yalan oldu, pike plakslar geçit vermiyorlar, gerçi benimde hatam var gaz şövalye gibi gerşeye charge ediyordum topluca. bu sefer atlı okçular hayat kurtarı,

artçı bir ordum vardı, tenhada onu kıstırdılar, herkes kaldı, 3 tane partian horse archer kaldı, adamlar destan yazmaya başladılar, geleni indiryorlar, ok sayıları 20 küsür gibi komik bir sayı olmasa tek başlarına savaşı alacaklar. tabi bunda ateşlı ok gibi saçma bir şeyinde faktörü var.

şöyle bir şeyde var okları bitince, bir süre sonra bir şey yapmayınca kendiler ikaçıyorlar tek kalınca,

birde son yama ile takılma olmayan, oyundan atmayan oyunda böyle sorunlar başlmaya başladı, başka yaşayan varmı bu sorunları

ayrıca bu yeni pusu mekanizması iyi olmuş ama, aynı turnde 3. saldırıda yine pusu yemek saçma olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

cabot said:

Sam said:

şehir aldıkça artıyor o değer.

21 şehir oldu hala aynı 6 ordu 4 filo.makedonyayla oynuorm bu arada. oyunu bırakcam artık. romayla 3 saat falan oynamıstım 9 orduya kadar cıkmıstım. makedonya da skntı var

ülkeden ülkeye değişiyor galiba o oran ve ayrıca verilen görevlere göre de gitmek ile de alakalı olabilir,
Sosyal ağlarda paylaş

eksisi olması lazım, biraz yavaş atıyor ve hafif piyadeyi vuramıyor kolay ama ağır piyadeye çok etkili saçma bir şekilde

yani atın üstünde de atmasın birader, hatta iber sapancısı bile atıyor, ateşli ateşli, şunun yerine okların sayısı ve gücü artsa, bütün okçu birimler aynı hasar ve menzilde olmasa,

yunan düz okçusu bile, pers elit okçusu ile aynı mesafeye ve hasarda atıyor

ya o değilde, bir custom battle yapmıştım, mısırda, okçu at arabaları falan vardı, onlar nereye gittiler, bilen varmı, dün baktım görmedim, son yama ilemi çıkmışlar?
Sosyal ağlarda paylaş

praetorian guardlara diğer ülkelerdeki o seviyedeki çoğu birimdeki gibi sayı kısıtlaması gelseymiş (mesela ordu başına 2 birim) iyi olurmuş bence denge açısından, spartan ve thracianlardaki bazı birimler hariç rakibi yok adamların rank ve upgradeler de fullanınca, mevcut %80 ülkelerin 5-6 unit toplamından daha güçlü tek unit p.guard.

barbarlar falan şaka zaten o seviyede, 2k vs 10k da 50 kayıpla alıyorsunuz nerdeyse sdf öyleki atlı birimleriniz mızraklı birimlerden etkilenmiyor bile içine girip dağıtıyor kayıpsız.
Sosyal ağlarda paylaş

yok,

oathsword direk alıyor, veya kafa kafaya gider, en iyi birim o şu an veya path3den önce öyleydi

ayrıca zaten o mızraklılar hikaye, pike phalakslara davet ediyorum, ben bizzat cataprat ile denedim, dalga geçiyorlar

şunu da söylemek istiyorum, helen orduları çok dengeli ve güzel birimleri olan ordular ama roma tek adamla bitiriyor işi, üst seviyeye gerek yok, düz legionda aynı işi görüyor

da at arabasını adamlar oyunda mı çıkarmış ya, eminim oynadım, 3 tane farklı araba koydum, 20 tane easterinf. koydum hepsini dağıtılar, hatta okları bitmiyordu falan
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde mod olarak ne kullanıyoruz ?

battle mod olarak bunu denemeye başladım
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?623765-Ars-Gratia-Artis-Battle-Mod-v2-02-Reworked-armor-reworked-abilities-reworked-cavalry-realistic-battles-and-much-more-(updated-02-10-13)

yeni oyuna başladığımda bunu denicem bide, üniteleri major city seviyesine göre unlock ediyor. misal 50.turn'den önce 3. seviye barracks seviyesine çıkmıcam şeklinde sınır koysam güzel olucak gibi. oyun başından beri savaşmamış şehirlerde full hoplite militia, slinger falan oluyor gg...
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyide ai Oathsworn ordusu yapıp gönderemiyorki belki 2 tane geliyor 6k ordu içinde onlarıda ballistalar öldürüyor 2-3 atışta daha ben şehre bile girmeden :p bu birimi yapan hemen herkesi öldürmüşüm zaten sdf kalmamış adamlar yada 1 şehirleri var anca.

zaten general öldüğü anda çoğu düşman bitiyor tüm twlerde olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

arveni ile oynarken, 6 tane oath, 6 tane royal at ile sadece tıklayarak, herkesi eziyordu, aslında sadece atlarda o işi yapıyordu,

roma ile oynarken, 4-5 tane yapıyordu adam 120 turn civarında ama bir şey fark etmiyor tabi o bölgedeki legioner yarıya iniyordu o kadar. bir tane kalmıştı galyalı zaten ilk patchden sonra yapmaya başladı oda...

asıl customda çok denedim, iki özelliği var kelle avı falan onlar ile herşeyi yeniyorlar,

artı ordu özelliği filan alınca zaten uçar onlar, tecklerden bir ton geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

14 sayfa mı konuşulmuş sadece dedim sonra #2 yazısını gördüm :D

Ya bende ingiltere oliim dedim iyi gidiyodum ama bi duramama durumu var o çok zor gerçekten.

Hani bi yere kadar aldım , tamam bu kadar yeter 5-10 turn sırf ordu kasıp teknoloji kasıp mekanları düzelticem , kendimi tekrar savaşa hazır hissedene kadar kimseye savaş açmıcam diyosun. Birileri çıkıp dalıyo direk , ya da şehrini aldığın adam 10 misli orduyla geri geliyo falan , e barış teklif ediyorum , bak şehrini aldım , o şehir bende kalsın sana para veriim bırakalım şu savaşı falan tarzı diplomasi ihtimali bile yok , herkes herşeye habire hayır hayır hayır , abi birinizde evet desin ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Şehir yöneticiliği gibi bi durum yok bunda zaten o belli , hani ingiltere oliim , brittiana mı ne orayı aliim , başka hiç bi yere dokunmiim (4-5 şehir sadece) gerisi 100 turn sırf gelişiim , sonra savaşırım , o 100 turn sadece hazırlık olsun falan tarzı bi durumun imkanı yok , benim ordunun 12 katı adamı olana denk geldim geçen.

En son yeter hüleyn diyerek ingiltereyle rusyaya kadar ilerledim , fransaya kadarda aşağı indim (italya yemedi orayı iyi yapmışlar) , her avrupa ülkesi gibi rusyadan acı sonla geri döndüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...