Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Flatmate-Evarkadaşı vs

Flam

Öne çıkan mesajlar

Ren said:

böyle bir adam nasıl memur olmuş lan. senin nişanlanıp evlilik planları yapmaya başlaman gerekiyordu. biraz varlıklı olanı da araba kasıyor.

ne biçim memursun sen.

Kafa dinliyorum ya. Eskiden izmitte yaşıyordum barmenlik yaptım o ara. Sonra işte istanbula taşınınca garsonluk falan yaptım barlarda. Geçen seneye kadar da(iki senedir) bi şirkette bilgi işlem şefiydim. Memuriyeti "biraz kafa dinleyeyim özel sektör beynimi sulandırdı" fikriyle kabul ettim. Zaten google adsense falan için çalışmalar yapıyorum si şarp bilgimi geliştirmeye çalışıyorum arada VB ile falan program yapıp satıyordum. (ne silkmeye hayat hikayemi anlattım, sıkıntıdan.)

Ne yapalım memur olduk diye memur beynini kafamızın içine lobotomi marifetiyle sokmadılar ya ^^ araba düşünüyorum ya ama o sonraki mesele. vosvos bakıyorum bir tane de güzel düşmedi daha. vosvos dışında da düşünmüyorum zaten. eski kasa sağlam birşey iyi bir fiyata bulsam direk krediyi çeker abanırım kaçırmam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yok lan o kadar param olsa kıvırır ardıma sokarım ben çok görgüsüz bir adam olurum. harbiden patiler baktınız ki flam zengin falan oluyor, önce bi uyarın. baktınız iflah olacak gibi değil, hemen çekin vurun. insanlık o halime maruz kalmasın. lawl
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

sen eve geç de ziyarete gelelim toptan

He evi tutucaz ama önce pek ev eşyası olmaz öyle ziyarette rahat edeceğiniz. Misafir ağırlayacak ortamı sağlamamız da 2-3 ayı bulur.

İlk ay zaten bildiğin aç gezecem sabah kahvaltı akşam martı döner takılcam muhtemelen çünkü yeni ev masrafları malum. Gelecek arkadaş maddi olarak benim ayarımda olsun diye bir beklentim olmadığı için de yüklenmeyeceğim. Sonuçta öğrenci falan olursa bir de ben yüklenirsem ayıp yani. Ben hep etrafımdan iyilik gördüm çalışmıyorken. Aynısını yapmazsam kendimi borçlu hissederim.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

eeee flatmate arıyor adam, boru değil. Biz anca ev arkadaşı ararız.

Bir süre trollemezseniz sevinirim. Kırılacağımdan değil de, İhtiyaca binaen açtım topağı. Lazım yani.

İş bitince terminolojiyle istediğiniz kadar billur geçebilirsiniz ^^ hiç darılmam.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ya ben kadıköyde en son 1k ya eli yüzü düzgün ev bulamamıştım sonra vazgeçtim zaten

Benim eski evim. Tam barlar sokağında olduğu için aile falan tutmuyor dayanamıyor. O yüzden 1100 liraya gelene veriyorlar biz de zamanında 900'e tutmuştuk. 3 oda bir salondu, bir odası karanlıktı o odayı da misafiri salona sığdıramadığımız zaman bir iki misafir daha almak için kullanıyorduk(bir de o zamanki kız arkadaşım beni kanepeye yolladığında gidip oraya zıbarıyordum...)

Ama bakarız. Hele bir adam bulalım, ev bulması kolay mesele. Sorun adam bulmak. Evi tuttuktan sonra da kemer sıkıp evi döşemek.
Sosyal ağlarda paylaş

Övdün mü sövdün mü bilemedim.

İdeal ev arkadaşı konusunda kendimi biliyorum ya. Yaklaşık dört senedir aynı ev arkadaşıyla yaşıyorum. O da ideal ev arkadaşıdır on numero dosttur. Ama yani herhalde ben kötü bir adam olsam o da bana beş sene katlanmazdı.

İzmitteki ev arkadaşımın adına aldığım wow hesabını kullanıyorum hala mesela. Arada authenticator bozulduğunda adam kimliğini teslim ediyor blizzarda tarayıp göndereyim diye. Kurbanda da ortak öküze mi ne girecekmişiz. Dini inancım olmadığı halde adamın hatrı için kurban bayramında kurban kesiyorum.

İyiyim evet. Gereksiz "cemaatçi tevazusu"na girip, "ehe ehe estafurullah efendim" demektense ne olduğumu bilip ifade edeyim.

(mesai saati sırasında çok sıkılan memurdan gereksiz bilgi: ev arkadaşının adına neden wow hesabı alıyorsun diye soracak olan olursa, leveling kısmından nefret ederim, onun heirloomlarını kullanıp kastım karakteri, dolayısıyla karakteri başka hesaba aktarmak için onunla aynı soyadlı bi hesap olması gerekiyordu.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...