Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Flatmate-Evarkadaşı vs

Flam

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Flam kritik soru, bizi içine sokabileceğin karılı kızlı ortamın var mı, yoksa bizim karılı kızlı ortamlarımıza mı musallat olacaksın?

Herkes kendi karı kız ortamına takılsın eve getireceğim kızlara da musallat olmayın. En uyuz olduğum ev arkadaşı tipleridir getirdiğim arkadaşıma evdeki "saçma" hallerimden bahsedip benim üstümden prim yapmaya çalışıp benim işime engel olup oradan yürümeye kastıranlar.

Ev arkadaşı arıyorum, p*zevenk ya da müşteri değil.

Ha kız arkadaşınız gelir, on tane de arkadaşı gelir. Ev sahibi olarak ağırlarım eğer "bu hatunlarla sadece ben ilgilenecem sen takıl moruk" demediyse.

Benim ortamım var ama öyle aman aman değil yani bi HIMYM tandansı yakalamayacağız evde. Ama etrafımdaki hatunlara ben yazmadığım sürece yazabilirsiniz. Sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

Flam reis ne yer ne içeriz peki, öyle öğleyin sıkılınca bir sarımsaklı yoğurtlu semizotu pişirir misin?

Hergün dışardan yemeyin kabız olmayın, türkiyede flatmate hayatı yaşayan erkeklerin korkulu rüyası, kabızlık ssdfsdf.

Ne öğlesi ne pişirmesi. İşten eve zor geliyorum akşam altıda. Onda da oturup raid yapıyorum.

Yemeksepetinden söyleriz. Sıkıntı yok. Para yoksa da oturur paşa paşa makarnamızı yeriz abartmayın bizahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

O taşınırdım falan diyen arkadaşlar kafalarına estikçe benim misafirim olabilir dert değil...

Tabi diğer pati zaten bunu sorun etmeyecek, sosyal bir kişilik olur zaten.

E bir de PS4 ün çıkmasını bekliyorum almak için. Oturur paşalar gibi oyun oynarız. Hele bi bulalım ev arkadaşını da. Bana kirayı ve faturaları paylaşacak, raidlerde dps yapıcak heal atıcak ne bileyim oturup saçma sapan geyikler çevirebilecek adam lazım ya. Eşyaları zaten muhtemelen ben alıcam. Borcum filan yok zaten o yüzden biraz kafam rahat çatır çatır harcarım nasılsa diye böyle rahat davranıyorum. Güzel bi TV bakıyorum ya 3D desteği olan direk alıcam iki aydır debeleniyorum. Güzel bişey çıkmadı çıkan da eşşek gibi fiyatlarda. Böyle yurtdışına taşınanlar falan oluyor tvlerini satıyorlar. Onlardan rastgelmesini bekliyorum. Zaten benim aradığım TVlerin de ikinci ele düşmesi 1-2 seneyi bulur bu tür ekstrem durumlar dışında.

Daha çok ilan veririm ha ben yalnız yeni eve geçince :D Du bakam bi ev eşyası ilanı vardı la ikinci el alanında. Oradan bakayım önce. Hoş sıfır almaktan yanayım ya, pati patiye destek olmuş olur hem pati elindeki malı çıkarır hem de pati sıfıra para bayılmaz... İyi fikir.

Kadıköyde olursa zaten direk açık adresi soranlara pmden yollarım. Tek başıma idare edebilecek olsam var ya, direk gider kadıköyde tutarım ve asla o evde yalnız kalmam hep gelen giden olur ama maaşım da belli yani... Başka yerden de tek başıma tutsam misafir çok gelmez, ben evde yalnızlıktan sıkılıp depresyona girerim. Kaldım iki arada bir derede.

Nerdesin lan pati! Gel hadi daha ev bakacaz. Bir ay içinde bulamazsam gidip bi yerde 1+1 ev tutup tek kalmak zorunda kalıcam.

[Bu arada bu iş biraz acil de, çünkü arkadaşla görüştük tuttuk falan derken o iş de zaman kaybettirir. O yüzden arada bir uplasam sorun olmaz di mi?]
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

akşam oldu belki gelen gören olur. upper blackrock spire.

Maça denk geldi hacı az bekle sen. Maçtan sonra çıkar belki. Wien'de ev arayanlar için şöyle bir site yapmış elemanlar güzel de bir şey alamanca ama az çok çevriliyor. Bizim zamanımızda adı bile geçmezdi böyle şeylerin. mirc zamanından bahsediyorum :)

http://www.jobwohnen.at/wohnungen?id=198&pid=198&prev_id=210&spg=1&rec=1&IMMSRH%5BOBJART%5D%5B%5D=MIWO&IMMSRH%5BPROVJN%5D=X&IMMSRH%5BOBJBDL%5D=WI&IMMSRH%5BWOMIvon%5D=300&IMMSRH%5BWOMIbis%5D=500&IMMSRH%5BWOFLvon%5D=&IMMSRH%5BWOFLbis%5D=&IMMSRH%5BZIMM%5D=&IMMSRH%5BDAGE%5D=X&IMMSRH%5BEDGE%5D=X&IMMSRH%5BSTIL%5D=X&IMMSRH%5BMOEB%5D=X&IMMSRH%5BLIFT%5D=X&IMMSRH%5BERBZ%5D=X&IMMSRH%5BBALK%5D=X&IMMSRH%5BTERA%5D=X&IMMSRH%5BGART%5D=X&IMMSRH%5BKELL%5D=X&IMMSRH%5BGARA%5D=X&IMMSRH%5BUBHN%5D=X&IMMSRH%5BWGTG%5D=X&IMMSRH%5BTEXT%5D=&do.x=71&do.y=6&do=detailsearch
Sosyal ağlarda paylaş

@karatan: Olsun olsun iyidir. Hala başka yere ilan vermedim ekşiye falan ilan vermek zorunda kalmak istemiyorum. Kendi çevreme bakınıyorum işte hep ev işini ayarlamış çocuklar. Ev arkadaşım resmen ve alenen almanya'ya gidiyor yav... dün akşam oturduk içtik son rakı sofralarımız diye diye. Ne bileyim içim de gidiyor kardeşim gibi olmuştu eleman artık. Düşün beraber salona gidiyoruz o mai thai ben tekvando eğitimi alıyoruz. kardeşim gibi oldu derken abartmıyom yani.

Ha bu arada temizlik konusunda temizlik manyağı değilim, söyleyeyim. yani temizlik yaparız falan onlar dert değil temizlik konusunda bilgisayarın kasasının üstünde, içindeki tüketilmiş subway paketi görsem mesela ses etmem. Ne bileyim pizza kutusu salonun ortasında, yine dert değil.

Bir tek sağlık atıklarını ortalığa atmasın. Sağlık atıklarını derken; yarasına pansuman yaptığı tendürdiyotlu pamuk, kestiği tırnaklar falan onlara dayanamam sadece. Onun dışında ortadaki pizza kutusu nedir la elime yapışmaz tutar atarım çöpe. Yani, temizlemeye iğreneceğim pisliğini ortada görmediğim sürece sıkıntı yok. En fazla cumartesi falan evde yakalayınca "evi bok götürüyor olum kalk da temizleyek hadi mınaki" derim. Beraber açarız şöyle judas, iron maiden falan eşliğinde temizleriz(düşün, o derece leş ahah). Yani şu an evde olan arkadaşla öyleyiz.

Bir de "la olum şunu yedin niye bulaşığını ortaya attın" dediğimde gurur yapmasın. ben de bişeyi unutup ortada bıraktığımda içine atıp kin yapmasın "lan yancık bunun ne işi var burda kaldırsana" desin. korkmasın asla terslemem, şiddet uygulamam böyle şeyler için. kavgacı bir adam değilimdir. yıllardır kimseyle kavga etmedim hele aynı sofrada yemek yediğim aynı çatının altında uyuduğum ev arkadaşımla hiçbir şartta etmem. Yeter ki kin tutmasın sorun neyse söylesin. İsterse söverek söylesin küfrederek söylesin ama söylesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...