Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

valla SC'a verilen destek bu adamlara verilse ne yapabilirlerdi acaba. sessiz derinden geldiler her yerde SC poster boy olmuşken. baya promising gözüküyor oyun. hayır adamlar sonradan çıktı ortaya KS açtılar vs. adamlar oyunu bitirdi. SC ise epic bir crowd-funding balonu yolunda ilerliyor. E3 için çıkardıkları trailer da şu meh yani
http://www.youtube.com/watch?v=5fHqriT8t2c

birde inanılmaz zeka özürlü bi fan kitlesi doğdu, buyer remorse çekmek istemeyen bir ordu var adeta. hani göz var nizam var, star citizen'ın nasıl zayıf kaldığını kabullenemiyor adam. esas elite release olduktan sonra baya tansiyon yükselir.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basitce bu bir oyun degil.
Bambaşka bir şey.
Sanırım cıtayı çok yükseltmişler derdim kısaca başka bir oyun icin ama bu....
Bu bir fenomen .

Şöyle anlatayım çok meraklı fakat amatör bir Gökbilim Astronomi gözlemcisiyim .
Oyunda gecen chatleri agzım acık izliyorum .
Bu rada bir çok kaşif gurubu var . Acaba yeni bir gezegen veya ay keşfedermiyim diye planlı seyahat eden.
Pluto, Eris, Haumea and Makemake gittim ben mesela trans-Neptunian objects yani Neptün ötesi cisimler icin özel bir yolculuga cıktım .

Onların cinsinin farklılıgı okadar birebir aktarılmışki.
görünce agzınız acık kalıyor . Belki güleceksiniz bana ama
oculus riftle bu gezegenlere bakınca aglıyacak gibi oldum
Haumea nın beyazlıgının tonunu gordum .Varuna nin kahverengiligini caplarının kucuklugunu ve buyuklugunu . 2400 km den 50 km ye kadar degistigini .Pluto ve Eris in ne kadar büyük oldugunu . Varuna ve Haumea nın nasıl belirgin uzun bir şekli oldugunu gördüm bildigimiz yuvarlak dünyalardan farkini .

Oculus rift te bir demo var titans of space diye.
Böyle bir şey görmemiştim hayatımda İngildereteki London planetarium a gittigimde . Uzaya en cok burada yaklaşacagımı düşünmüştüm Ferit senin uzaya yaklaşabilecegin en yakın nokta bu dedim .
Fakat titans of space i oculus riftle ilk kulladıgımda nasıl tarif edilir buki 1000 tane video izleseniz rift icin dersinizki ha iyi bir sey 3d den kesin cok üstün.
Ama degil ordasınız gercekten orda yaşıyorsunuz . kendi vucudunuza bakıyor geminizin camlarından dısarı asagı yukarı bakıyorsunuz. Oradasınız Bunu hissediyor ve inanıyorsunuz .O kadar gercekci gercek ötesi star trek deki halo deck desiniz.
Neyse elite oculus rift icin en iyi sunum şu an kadar gördüklerimden 10 larca degil yüzlerce kalite ve gerçekçilik ötesinde .
Fakat kimseye tavsiye etmiyorum çok fena başınız donyor mdeniz bulanıyor .
hele bir sert manevrada .
Sosyal ağlarda paylaş

iki projeyi de baslangictan beri takip eden biri olarak izlenimlerimi yazayim:

- SC daha alpha phase'e gecen hafta girdi, elite ise beta phase'in sonlarinda. neredeyse bitmis oyunla daha yeni alphaya girmis oyunu karsilastirmak manasiz.

- KS'dan once E:D'nin motoru hazirdi (sirf bu oyun icin kodladiklari motoru kullaniyorlar), developeri hazirdi, plani programi yatirimcilari herseyi hazirdi. bu kadar hazirlikli olmalarina ragmen proje 9 ay gecikmeli olarak devam ediyor (KS sayfasina bakarsaniz release date march 2014 diyor)

- SC'nin dev teami KS sirasinda 15 kisiydi. 1 senedir surekli yeni adam aliyorlar. olayin ozu su: oyuna bu kadar ilgi gosterilecegini tahmin edemedikleri icin hazirliksiz yakalandilar. Bu kadar pesin hukum vermeyin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Xenus said:

birde inanılmaz zeka özürlü bi fan kitlesi doğdu, buyer remorse çekmek istemeyen bir ordu var adeta. hani göz var nizam var, star citizen'ın nasıl zayıf kaldığını kabullenemiyor adam.

her oyun için olmaya başladı ya bu. nasıl kalitesiz ve fakir bir kesim geliyorsa artık.

abi bundaki daha fena işte. hani diğerlerinde adam lore'unu sever falan bi nebze aklanabilir. burda iki tane aynı konsepte hitap eden oyun var, baya komik oluyor. yani youtube commentlerini bi oku işte. adamın savunması SC alpha, ötekisi Elite de alpha diyor, bunun cevap SC pre pre alpha ama şuursuzluk dizboyu. muazzam bir bütçe farkı var bunla ters orantılı bir kalite farkı var ortada. chris roberts, kusursuz bir oyun çıkaracağız kaplumbağa hızında yürütüyor projeyi, bence baya başarısız yani.

ayrıca Elite'in engine hazırdı denmiş, SC kendi engine'ini mi dizayn etti ki? CryEngine'i kullanıyorlar işte, ESO'daki çakma heroengine'ı ne kadar yeni bir engine ise burdaki o kadar yeni. ayrıca şuan SC staffı ikiye katlamış olabilir Elite'i. birde elite gecikmiş denmiş, hele bi SC'ı görelim, ben 2018'den önce release olabileceğine inanmıyorum bu hızla.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir okudum yorumları, oyunun eskisi müthişti zaten, belli ki yenisi de müthiş.

Dedim ben Beta'ya gireyim, haftada 2-3 saat zaman bulurum elbet oynamak için diye.

O ne lan ? € 120.00 dior bu ?

Şaka mı ?

// € 60.00 ve € 40.00 olan versiyonları da varmış. Çok iyi fikir önden expansion yapacağız diyip de tek pakette satmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

muazzam bir bütçe farkı var bunla ters orantılı bir kalite farkı var ortada. chris roberts, kusursuz bir oyun çıkaracağız kaplumbağa hızında yürütüyor projeyi, bence baya başarısız yani.

zamaninda oyun cikartmak basari kistasiysa valve dunyanin en kotu oyun sirketi, half-life 3'de dunyanin en kotu oyunu. sirf oyunu zamaninda cikartmak icin kaliteden odun verilmesinin manasi nedir? acelemiz ne? adam oyunu duzgun yapsin, gecikmler onemli degil. publisher'lar sirf 3-5 kurus fazla kazanmak icin kac tane hazir olmayan oyunu piyasaya surup katletti?

Xenus said:

ayrıca Elite'in engine hazırdı denmiş, SC kendi engine'ini mi dizayn etti ki? CryEngine'i kullanıyorlar işte, ESO'daki çakma heroengine'ı ne kadar yeni bir engine ise burdaki o kadar yeni.

olayin yeniyle eskiyle alakasi yok. soyle dusun: elinde iki tane space-sim projesi var. bunlardan biri ozellikle o proje icin hazirlanmis motoru kullaniyor. motorun butun modulleri, librarysi vs. o oyun icin dizayn edilmis. diger proje ise devsirme fps motoru kullaniyor. motorun surekli proje icin modifiye edilmesi gerekiyor. hatta netcode'u yetersiz kaldigi icin 6 ay harcanip sil bastan hazirlaniyor. bu iki projeden hangisi once biter?
Sosyal ağlarda paylaş

valve ile ne alaka şimdi? gaben hl3 confirmed dedi de benim haberim mi yok yıllardır. hl2 için diyorsan 1999 ile 2014 aynı değil bir kere. burda sözler verilmiş, birde şimdi hatırladım release date için 2015 deniliyordu, şimdiden end 2016 diye itelemişler. 47m'lik para toplanmış. her hafta yarım milyon geliyor şaka gibi updateler, şuursuzluk akıyor, ilk KS campaignlerinden olmanın da kaymağı yendi işte neyse. millenniumun vaporwarelerinden olacak.

elite'den önce development'a başlayıp, adam gibi bi release date veremiyorsan başarısızsındır. hayır ortada kaliteli birşey olsa elite ile kıyaslayınca gam yemeyeceğim ama her türlü kötü gözüküyor o kokpit, gemi dinamikleri, hangar bölümü vs. adamlar belki çeyrek bütçeyle elite'i yaparken bu kadar arkada kalıyorsan başarısızsındır.

cobra engine sadece bu proje için hazırlanmış bir motor değil, adamlar zoo tycoon bile yapmış bu motorla. nerden duydun öyle birşey olduğunu bilemiyorum savunurken bari dayanaklı savunun.

https://frontier.co.uk/our_technology
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

olayin yeniyle eskiyle alakasi yok. soyle dusun: elinde iki tane space-sim projesi var. bunlardan biri ozellikle o proje icin hazirlanmis motoru kullaniyor. motorun butun modulleri, librarysi vs. o oyun icin dizayn edilmis. diger proje ise devsirme fps motoru kullaniyor. motorun surekli proje icin modifiye edilmesi gerekiyor. hatta netcode'u yetersiz kaldigi icin 6 ay harcanip sil bastan hazirlaniyor. bu iki projeden hangisi once biter?

e doğru motoru seven once bıtırır
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Herkes oluyor-muş.

Bi dahaki istanbula gelişimde bi oculus rift buluşması yapalım lan merak ediyorum şu aleti. Ayrıca bu oyun 40milyor dolar toplayan star citizendan katmer katmer iyi mi duruyor?

e bi taraf oyunu yaparken diğer tarafta, bakın kaskınızı takıyorsunuz VAAAAUW! yapıyo haliyle sonuc ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bence ikisi arasında compare contrast yapmaktan ziyade ikisi de iyi olsun yönünde gidelim asdasd. elite çıksın işte, onu tüketirken yavaş yavaş sc çıksın, elite'den sıkılınca ona geçeriz, uzaya doyarak, ne güzel olur.

Ahahaha kanuni kaçmış adamın içine. Bir hypemasterın casualfagliğe doğru acıklı yolculuğu =/
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

cobra engine sadece bu proje için hazırlanmış bir motor değil, adamlar zoo tycoon bile yapmış bu motorla. nerden duydun öyle birşey olduğunu bilemiyorum savunurken bari dayanaklı savunun.

c/p'ledigin sayfada yaziyor iste?
said:

This ‘Cobra’ platform represents the current state of an ongoing investment that Frontier has made in its proprietary engine technology and development tools since 1988.

adamlarin zoo tycoon icin bu motoru yazdigini dusunecek kadar saf degilsin sanirim? Frontier 10 senedir elite 4'u cikartmaya ugrasiyor, yeterli yatirimci destegi olmadigi icin KS'ye kadar surekli ertelediler. Motor Elite 4 (Elite: Dangerous yani) dusunulerek hazirlandi.

Neyse daha yazardim da bos bos konu trolleyen adamla daha ne tartisayim
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

Xenus said:

c/p'ledigin sayfada yaziyor iste?
said:

This ‘Cobra’ platform represents the current state of an ongoing investment that Frontier has made in its proprietary engine technology and development tools since 1988.

adamlarin zoo tycoon icin bu motoru yazdigini dusunecek kadar saf degilsin sanirim? Frontier 10 senedir elite 4'u cikartmaya ugrasiyor, yeterli yatirimci destegi olmadigi icin KS'ye kadar surekli ertelediler. Motor Elite 4 (Elite: Dangerous yani) dusunulerek hazirlandi.

Neyse daha yazardim da bos bos konu trolleyen adamla daha ne tartisayim

ben zoo tycoon için mi bu motoru yazdıklarını söyledim ki? elite'e exclusive olarak yazılmış bir motor olmadığını gösterdim sadece. bütün frontier oyunlarında kullanılıyor görüldüğü üzere. motoru, teknolojini geliştirilmesi ile oyun yapımı bir değil. sanki oyunun yapım aşamasında cobra engine'in değiştirilmesi gerekmiyormuş gibi yazmışsın. Elite'in KS açtığın gösterebildiği düzgün bir demosu bile yoktu. oyunların developmentına aynı zamanda başladı.
http://www.youtube.com/watch?v=dcYwUEgsA4k

eleştirdiğim SC'in demoların hiç promising gözükmemesi. elite'de release date tutmasa bile alpha sözleri tutuldu. SC çıkardığı henüz çıkardığı alpha bir single player alpha modülüden ibaret, elite'in aynı zamanda çıkardığı beta ise single player combat, docking, trading, hyperspace, realistik gezegen mesafeleri ve büyüklükleri, galaxy map, multiplayer... bu kadar para toplayıp, sen uyduruk bir cutscene'i, kask animasyonunu feature diye gösteriyorsan, trollenmeyi hakediyorsundur.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvEay_YJy0

ilk KS campaignlerden olması ve IP üzerinden yürüdüler işte. gameplayin cutscenelerle dolu olması, yıldız sistemlerinin küçük kutu gibi bölümlerden ibaret oluşu ve gezegenlerin sadece background olarak kalması çok immersive gerçekten. frontier hem kalite hem de gameplay olarak bu 47M $'lık vaporware'e fark atıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...