Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

neyi teker teker satıyorlar?

4 faction, tam harita oldword olarak çıktı oyun

*Norsca - başlı başına oyun diye sat, 20TL - preorder bedava + preorder güncel fiyattan daha ucuz
*Bretonnia - bedava
*Isabella von Carstein - bedava
*Realm of The Wood Elves - norsca kadar olmasa da güzel bir dlc - 29TL
*Grey Wizard - bedava
*Jade Wizard - bedava
*Wurrzag - bedava
*Grombrindal The White Dwarf bedava
*The King and the Warlord - iki lord, Regiments of Renown ve + bazı şeyler 15tl
*The Grim and the Grave - benzer bir yapı - 15TL
*Call of the Beastmen - diğerlerine göre pahalı ama yeni bir oynanış - 29tl
*Blood for the Blood God - gereksiz alma, dövmez kimse - 6tl
*Chaos Warriors - preorder yapsaydınız - 15tl

ana dlclerin hepsi tek başına oyun gibi diğerleri zaten zaten bedava veya az bir ücretle geliyor

ama asıl mesele zaten, oyunun dlc harici güncel piyasa şartlarına göre yeterli olarak gelmesi

aksi şekilde, bütün warhammer kural kitaplarının bir arada olduğu ve bu seviyede bir oyun, oyun tarihinde yok, ssi oyunlarında bile yok

yani mantıksız iş yapmayın

zira eski ssi vb.lerinin yaptığı her dlc hatta ikişer ırk olarak str oyunu yapıp şu şekilde de satabilirlerdi:
Warhammer 40,000: Armageddon 60tl liste fiyatı dlcler 10tl...
Sosyal ağlarda paylaş

valla sizin gibi şablon konuşmadığım için kafam rahat.

şu oyunu, dlc satmadan, bütün kural kitapları ve coğrafya ile 3-4 sene geliştirme zamanı içinde yapıp, 100tl altına satan, veya satacak bir firma veya geliştirici gelmiş, geçmiş, gelecek varsa, kıyas yaparım derim adamların yaptıkları yanlış

ama öyle bir dünya veya piyasa olmadığı için demiyorum

zira fazla hayalci olmamak lazım, kaldı ki adamların ürün ve fiyatları çok uçuk değil

adam armegedon u satıyor, 60tl, bu adama tw satıyor 100-150tl ye -pre order 100tl+dlc- adam harita ve renk satıyor 10tl, diğer adamlar başlı başına oyun satıyor, 15-25tl
Sosyal ağlarda paylaş

meanwhile good guy atlus senenin en begenilen oyununu yapiyor, waifu potansiyelinden milyor dolar kazanma sansi varken bir tane bile hikaye ile ilgili DLC cikarmiyor, microtransaction kasmiyor. parali sattiklari hersey ise gecmiste yaptiklari islerle ilgili kostum filan

microboklari odeyip savundugunuz surece bi halt degismez sektorde, sega nin zaten adi cikmis les DLC politikalari yuzunden ama herzamanki gibi savunmaya yetisen bir haksizlari var (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

o zamanki steam reviewlari planladiklari parali eklentilerden kari etkileyecek dusuklukte oldugundan olabilir mi? unutmadik oradaki mixed rengini, humble bundle'a girisini.

DLC'ler toplami 129 lira. kaca ciktiniz? 60 dolarlik standalone exp icin taziye tusunuz F mi?
Sosyal ağlarda paylaş

gayet iyi iste binlerce saatlik her irkla farkli icerik, oynanis sunan devasa bir oyun icin, mevcut dlclerin yarisi da bedava zaten. Baska sirket olsa mesela Paradox falan o bir duzine freelc'lerin hepsi paraliydi simdi cok net, yalan mi?

10 saatlik icerigi olmayan tek oynamalik indie oyunlar 20-30 dolara giderken.
Sosyal ağlarda paylaş

olcaksa klei gibi olsun hem ds togethera hem de dont starveın son dclye daha geçen ay yeni content eklemediler mi?
gerçi white march gibi hikayenin ortasına koyacaklarsa hiç yapmasınlar daha iyi. sanki dlc yapmak için oyunun bütünlüğünü bozmuşlar gibi oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

yalniz burada tartisilan sey sistem. ayri ayri hangi dlc'nin ne kadar iyi/kotu oldugunu konusmuyoruz.

ondan bahsediyorum zaten, ismi dlc diye toptan kötülemek hatalı bir bakış açısı...

oyun şöyle olabilirdi,

eski tw oyunları gibi bütün fraksiyonları ve birimlerini koyar ama hikaye, str ve taktik açısından derinliğe gitmeden oldword basarlardı geçerlerdi. roma2 ye kadar hep böyle yaptılar.

ama adamlar ne yaptı, 4 ırk -oldword gediklisi- ile başladılar ama dördünü de, en ince ayrıntısına kadar ayrıntıya girerek yaptılar. bilen biliyor zaten, bilmeyen için kısaca açıklamak gerekirse, aynı oyunun grand campaign de empire ile başladığınızda farklı bir oyun tarzına itiyor, dwarfs ile daha farklı oluyor, yeni dinamikler ve mekanikler ekliyor, vampire counts ile ise her bakımdan diğer dördünden farklı bir oyun sunuyor...

ciddi rpg ciler zaten manayı anlayacaklardır, bu sayede oyun sana serinin diğer oyunlardan farklı olarak daha çekici tekrar oynanabilirlik imkanı sunuyor. artı, diğer gelen ek lordlar haricinde her dördünde olan 2 lord ile -ki kendiler fraksiyon içinde değişik deneyimi azda olsa sağlayabiliyorlar- 4x2 oranında bir tekrar oynanabilirlik sunuyor.

ben oyunun bu özelliğini en başat özelliği olarak görüyorum zira serinin diğer oyunlarında olmayan bir imkan...

bunları niye anlatım? gelen DLC lerin nelerin nasıl bir yapı üzerine geldiğini anlatmak için

özetle, oyun bir strateji oyunu ve kontrolünde olan ırk ve birimler var, bunlar için 4 seçim şansı veriyor ve dördü de birbirinden farklı olarak tasarlanmış.

gelelim şikayete, oyunda olan ırkları teker teker satıyorlar.

yukarında anlatmaya çalıştığım gibi oldukça abes bir iddia, mantık olarak gw modelleri alan birinin, "ya o kadar para verdim birde bunları mı birleştireceğim, boyayacağım" veya "Starter set aldım daha da mı almak lazım" demesi gibi

"hahahaaaa, mala ayrı ayrı kurşun asker satıyorlar"
???

dediğim gibi, oyun piyasada benzeri çok az olacak biçimde - evet 2d izo. rpg ler dahil- derinlik ve oynanabilirlik sunan, ve bunu str. oyunlarına temel dinamiklerine artı değer katarak yapan bir yapım. bu bakımdan fiyatına göre sunduğu oynanabilirlik ve çeşitlilik oldukça yeterli.

DLC ler burada devreye giriyor

said:
yalniz burada tartisilan sey sistem.

DLC gibin bir sistem olmadan, oyunun dlc dahil bir içerikle çıkmasının bence imkanı yok, ya ücret aynı kalıp süre uzayacak, yada süre aynı kalacak ücret artacak. bunun dışında bir model ile oyun geliştiren veya pazarlayan bir firmada yok ve olamaz zaten, komünist düzen hayrına sebil oyun olmayacağına veya devlet desteği ile para alıp yapılmayacağına göre, o paraların bir kar ile geri ödenmesi gerekiyor

ayrıca oyun izo rpg gibi bir şey değil, 6 harita, 2 sınıf, 4 kara kelem eskiz, 100 sayfa yazı ile dlc oluşturmuyor veya aok veya starcraft gibi aynı haritalarda aynı birime attığı lazeri sarı yapıp omuzlarını yükselterek yeni içerik yaptıkta demiyorlar. strateji haritası ve taktik savaş farklı içerik üreterek yapıyor

neyse yaz yaz sıkıldım, oyunu oynayan zaten biliyor neyin ne olduğunu
Sosyal ağlarda paylaş

Chris Avellone profil resmini degistirmis:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155272035373579&set=a.429919713578.215215.660898578&type=3&theater

https://www.heypoorplayer.com/wp-content/uploads/2017/10/22140881_10155272035373579_3461782683959844143_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...