Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

DLCden çok; free to playlerin, 15 dolara kafadan 20 saat vaadedicek başarılı indielerin, bundleların olduğu sene 2015de AAA yapmak zor iş demiş.

Unityi hatalı çıkarırken, watch dogs ryse hede bomboş oyunlar yaparken bana mı sordular abi, konsola nasolsa satarız dediler. Dandik pc portları falan.

Millet de kör mü almasın, almadılar zaten. O yüzden biraz peasant problems gibi geldi bana :p

http://i.imgur.com/VzNowj7.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
http://i.imgur.com/gzws8Pb.jpg

http://steamcommunity.com/workshop/browse/?appid=72850&browsesort=trend§ion=readytouseitems&requiredflags%5B%5D=paiditems

heh steam şaşırmış iyice. workshop'a paralı mod "feature"'ı eklemişler. gaben şişmanı para kalesini hala tamamlayamadı sanırım, 4 yıllık oyundan para sağmaya çalışıyorlar. donation butonu gibi birşey koyabilirsin tamam da ama bu nedir. pc communitysine tokat direk şu. modding master race'in satış noktalarından biriydi şimdi ondan da nemalanmaya çalışıyorlar. modder communitysini baya kızdırdılar böylece. community ruhu adına birden çok modderın resourcelarla imece usülü oluşuyor çoğu mod. şimdi adam resource'u vermeyecek sen nasıl satarsın, benim resource'um ile yaptığın modu diye vs. para vermeden mod kullanamamayı, update edememeyi geçtim. birde korsan mod kovalayacağız. ayrıca mod ulan bu sorunsuz çalışacağının ne gibi bir garanti verebilirsin de milletten para ödeyip, yüklemesini isteyebiliyorsun ki, warz'den beter bir durum şu. nexus ftw zaten ama umarım yeni bir trendi başlatmaz bu (td)
Sosyal ağlarda paylaş

bende duyrulduğunu görünce donation sandım fakat bu tarz para koparma olayı çok yanlış. görüşlerine katılıyorum. skyrim modlarından para toplayabilirse diğer firmalar da buna başlar. modların da korsanını kovalıcaz bundan sonra görünüşe bakılırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

cok kotu ama gaben siskosu kadar bethesda da suclu sonucta onlar izin vermese adamlar kendi kafalarindan mod satisina izin veremezler, bethesda alir, gaben alir modcuyada kus kadar bi para kalir

igrenc bir gelisme, skyrim hatta bethesdanin cikardigi butun oyunlarin asil olayi moddu benim icin. hayatta bes kurus vermem ben user made birseye, horse armori yapan zihniyet bunuda yapti iste
Sosyal ağlarda paylaş

bütün modlar ücretli hale gelmiyor ki, neyin atarını yaptınız anlamadım. gaben ve bethesda ile de alakasız, epic bile öyle store açtı mod yapımcıları isterse satsın, isterse bedava versin diye. bilakis modculuğu ve dolayısıyla pc oyunculuğunu güçlendirecek birşey zira şirketler zaten modlanmasını engeller oldu çoğu oyunun kendi 15$'lık map pack'lerini satabilmek için. 10 yıldır bu trend farkedilmiş olmalı herhalde?

modder komünitesi niye kızsın para kazanacakları bir sisteme? zaten profesyonel iş çıkaran adam hayır duası için devam etmiyor, gidiyor giriyor bir şirkete çalışıyor. etraf "işim gücüm var artık uğraşamam" denip yarım bırakılmış, yama gelince savegame patlatan mod dolu. skyrim başlığı "save patladı mod güncellenmiyor yeniden başladım" mesajları kaynıyor. ha yok pahalıysa da alınmaz yani, oyunlar için de geçerli aynı şey.

unreal tournament başlığında alkışlandı aynı yaklaşım, şimdi karşı çıkmaktaki nedeni anlamış değilim. modların hepsi paralı olmuyor. paralı olan da gene mod, oyunun içinden kesilip çıkarılıp satılan content değil. pahalı geliyorsa oynamazsınız olur biter.
Sosyal ağlarda paylaş

samin msj girmiş araya
aynen katılıyorum, zaten yeni birşeyde degil tf2 ile o polycount packlerle başladı bunlar, ama free dropta oluyordu onlar. adamlar bişeyler üretiyor en azından, kazansınlar neyse

bu sistem singleda fıfıs, multide göze batıyor zararları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...