Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

progamer

Öne çıkan mesajlar

o adam death and return of superman'in yaratıcısı ya. muhteşem bi video aşağıda veriyorum herkes izlesin:

bu arada dün gittim ben filme. bir filmde 62 tane farklı şeyi anlatmaya çalışırsan böyle hepsini çeyrek çeyrek anlatabiliyorsun işte. ne kadar saçmaymış. Wayne/Batman nasıl bi anda Superman kesinlikle ölmeli moduna geliyo ortada fol yok yumurta yokken, nasıl şimdi ebene atladım diye kriptonite saplamak üzereyken bi anda "sana sözüm söz annen bugün ölmeyecek!!!" diyor falan. ulan az tutarlılık be.

ahanda bu da video, herkes izlemeli:

http://www.youtube.com/watch?v=0PlwDbSYicM
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

Jaegerjaquez said:

yeni izledim bende, batman izlemeye gitmiştim zaten beğendim o yüzden

lex nası cart diye doomsday yaratıyo lan ne saçma gemi neden lexe yetki veriyo ki durduk yere, lex ve uzaylı gemisi baştan sona saçmaydı ya da ben bişeyi kaçırdım
batmanin catır catır adam öldürmesi çok güzeldi ama ahahhahaha
zaten hep demişimdir batmanin dövdüğü adamların yarısı sakat kalıyodur, 4 te 1 i de ölüyodur

zod'un parmak izi için dersini kesiyor kriptonit/lazerimsi bir neşter zımbırtısı ile. onunla hallediyor hepsini. ama saçma ötesiydi.
batman zaten daha karanlık bir batman emekli batman. dediğim gibi bruce wayne yerine babasının batman olduğu alternatif gibi.

Batman hk.

Sanırım filmde en doğru 4 4 lük yapılan şey batman olmuş. Çok beğendim. Batman zaten bir superman gibi pure good, imajla yansıtılmaya çalışılmaması gereken kahraman. Tebrik etmek lazım affleck ve karakter senaryosunu hazırlayanları.

Beni tek rahatsız eden detay batmanin zaman kaymasına uğramış bir temelde karakterinin oluşması.
Örn. Polislerin vs hayatında ilk kez batmani duymuş gibi tepki vermeleri, kaçakçı tiplerin batmanden haberdar olmamış olmaları sanki batmani çok yeni origin story tadında yansıtmış hep.
Diğer yandan gözümüze soka soka minimum 20 yıldır bu işin içinde olduğunu söylemeleri uzun zamandır batman olması vs. Joker muhabeti, robin kostümü vs.

Hani karar verememişler eski kahraman mı yeni kahraman mı. Üstesinden gelmek içinde aha şu ada gotham city, bu kısım metropolis. Batman köylü gibi gotham dışına hiç çıkmazdı muhabbeti yapmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

man of steelden bile kotu olmasi izlemeye tesvik etmiyor valla

adamin icinde kalmisti ordada, butun sehri patlattiktan sonra "dur kaparken birde drone indirtelim!" modunda bam gum, diyalog yok, karakter gelisimi yok sadece patlama ve yikim heryerde

grimdark filmleri bende tercih ederimde bir kurguyu grimdark yapmanin nedeni karakterleri zorlamaktir herseyin basinda, bok gibi karanlik dunyada uc noktalara ittigin siradan karakterlerin o cektigi aci ve stres ile bunlardan beslenerek buyumeleridir grimdarkin lezzetli kismi

pardon ama şu forumda senin kadar pleb olup da aslında bandwagoner olan biri yok.

4chan'deki reddit diyen banepostçusundur kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla cozmus adam laurelin i. 4chanden aldigi bilgilerle takiliyor hala yil 2016da.

Eskiden kendi yorumunu katardi simdi direk o da bitmis.

Laf sokmak icin de soylemiyorum da cidden komik duruyor bazi yersiz yorumlari filan.

Neyse biz de paticikte takiliyoruz. Yapcak bisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

Dragonfire said:

Jaegerjaquez said:

yeni izledim bende, batman izlemeye gitmiştim zaten beğendim o yüzden

lex nası cart diye doomsday yaratıyo lan ne saçma gemi neden lexe yetki veriyo ki durduk yere, lex ve uzaylı gemisi baştan sona saçmaydı ya da ben bişeyi kaçırdım
batmanin catır catır adam öldürmesi çok güzeldi ama ahahhahaha
zaten hep demişimdir batmanin dövdüğü adamların yarısı sakat kalıyodur, 4 te 1 i de ölüyodur

zod'un parmak izi için dersini kesiyor kriptonit/lazerimsi bir neşter zımbırtısı ile. onunla hallediyor hepsini. ama saçma ötesiydi.
batman zaten daha karanlık bir batman emekli batman. dediğim gibi bruce wayne yerine babasının batman olduğu alternatif gibi.

Batman hk.

Sanırım filmde en doğru 4 4 lük yapılan şey batman olmuş. Çok beğendim. Batman zaten bir superman gibi pure good, imajla yansıtılmaya çalışılmaması gereken kahraman. Tebrik etmek lazım affleck ve karakter senaryosunu hazırlayanları.

Beni tek rahatsız eden detay batmanin zaman kaymasına uğramış bir temelde karakterinin oluşması.
Örn. Polislerin vs hayatında ilk kez batmani duymuş gibi tepki vermeleri, kaçakçı tiplerin batmanden haberdar olmamış olmaları sanki batmani çok yeni origin story tadında yansıtmış hep.
Diğer yandan gözümüze soka soka minimum 20 yıldır bu işin içinde olduğunu söylemeleri uzun zamandır batman olması vs. Joker muhabeti, robin kostümü vs.

Hani karar verememişler eski kahraman mı yeni kahraman mı. Üstesinden gelmek içinde aha şu ada gotham city, bu kısım metropolis. Batman köylü gibi gotham dışına hiç çıkmazdı muhabbeti yapmışlar.

Emekli ya normalde. Yeni yetme polisler hic gormemis onu is ustunde. Eskiler de geri geldigini dusunmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte o emekli olayını o kadar üstün körü anlatıp, o kadar saçma bir şekilde bağlamışlar ki filmde kısaca kafan karışıyor. İzlediğimde ilk ben de benzer şeylerde bulundum ama sonra düşününce falan mantık arıyorsun. Bu tip filmde bu tip şeyleri ekstra düşünmene itecek kadar boşluk bırakıyorlarsa zaten kötü işlenmiş demektir.

Man of Steel gibi bi Batman filmine ihtiyaç vardı bu film öncesinde, aşırı havada kalmış şekilde olması filmin sırf bu yüzden. Bayağı bayağı eline yüzüne bulaştırdı DC...

Ben düşünüyorum halen de açık ara en iyi çizgi roman castı falan olabilir, filmin havası vs. de ayrı noktada esasen ve her şeye rağmen çok kaliteli bir ilk yarısı var. Ama gerisi yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Eve said:

Laurelin said:

man of steelden bile kotu olmasi izlemeye tesvik etmiyor valla

adamin icinde kalmisti ordada, butun sehri patlattiktan sonra "dur kaparken birde drone indirtelim!" modunda bam gum, diyalog yok, karakter gelisimi yok sadece patlama ve yikim heryerde

grimdark filmleri bende tercih ederimde bir kurguyu grimdark yapmanin nedeni karakterleri zorlamaktir herseyin basinda, bok gibi karanlik dunyada uc noktalara ittigin siradan karakterlerin o cektigi aci ve stres ile bunlardan beslenerek buyumeleridir grimdarkin lezzetli kismi

pardon ama şu forumda senin kadar pleb olup da aslında bandwagoner olan biri yok.

4chan'deki reddit diyen banepostçusundur kesin.

pardon ama 16 kusur senede su forumda bundan daha aptal bir satasma daha gormedim :D ne salakca yapilmis bir ad hominem bu yaaa, counter argument yok, kim oldugun belli degil vs vs

ha burda var bole surekli 4chanda takildigimi filan sanan ve geyigini yapanlarda son 12 ay hani /v/ ve /int/ disinda girdigim board yok :D /tv/ filan hic bakmadigim boardlar filan. isin komigi bi fanboy circlejerklere comak sokunca aliyorum su salak "4chan bandwagon" elestirilerini :D

neyseki turk siyasetinin tartisildigi board yok yoksa siyasi yazdigim yorumlarada 4chan bandwagon diye elestiri gelicek :D

filmle ilgilide kotu olan herseyi lous lane de toplayabiliriz ayrica :D arrowdaki laurelden daha uyuz bir superhero love interestle karsilasmam zor diyordum 2 filmde louis lane resmen gozumde en tiksininilicek karakter konumuna yukseldi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...