Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Bugün matinede gittim filme. Öncelikle bunca negatif yorumdan sonra, hate konuşmalarından sonra ve fragmanların kötülüğünden sonra gayet kötü bir film beklememe rağmen film iyi çıktı. İki gün önce filmin soundtrack'ini dinleyince "off cidden kötü olacak" demiştim, soundtrack'te "müzik" yoktu resmen çünkü...

Ama izledikten sonra twitter postlarından şu yukardaki video'ya kadar her karalamanın Marvel tarafından planlanmış olduğunu falan düşünmeye başladım, o derece bir nefret akımı var anlamsız.

Filmin ilk yarısı çok iyiydi ama ikinci yarısında yapılan bariz bir hata yüzünden resmen seyircinin konsantrasyonu bile bozuluyor. O derece kötü bir an var yani... Sırf o nokta yüzünden kopan seyirci bütün final sekansında olan olayları ve finali benimseyemiyor, bağdaştıramıyor olanları. Negatif yorumların hepsi bu olaydan kaynaklı bence.

Gerisi spoiler'da:

Bahsettiğim sahne Batman ve Superman kavga sahnesinin sonunda Batman'in tam spear'ı saplayacakken "niye martha dedin niyeee?" diye delirmesi ve akabinde bir anda "tamam sana inandım, sen iyiymişsin, ona birşey olmayacak dostum!" demesi. Bu olaya kimse inanmıyor. Kabullenmiyor. Bunca nefret güdülmüş film boyunca, 3 saniyede dost olamazlar.

Seyirci bu dostluğa inanmıyor ve filmden koparıyor bu kısım. JLA'yı kurması gereken dostluğu inandıramadıktan sonra filmin geri kalanı düşüşe geçiyor. Kaldıki sahneler de oldukça iyiydi yani.

Ne yaparsan yap filmin finalini iyi yapmak zorundasın. Film burda tökezlediği için negatif bir kafayla çıkıyor seyirci sinemadan. Bu her zaman böyledir, ne yaparsan yap finalini iyi yap.

Ayrıca Lex luthor'un motivasyonunu göremiyoruz filmde. Gelen eleştirilerden biri de buydu, karakter motivasyonları yok. Film aslında veriyor ama Lex Luthor'u ben bilmediğim için "tam" motivasyonunu anlamadım. Kuzenim bir cümleyle açıkladı "superman'in gücünü kıskanır Lex, onun yukardan bakmasını sevmez"... Sonra Gene Hackmen'ın Lex'ini hatırladım, özünde buydu karakter. Bu filmde de bu var ama dini göndermelerle, dolanbaçlı veriyor bunu, karakteri bilmeyenlerin kapması zor gibi.

Bu kısım haricinde ben problem göremedim filmde. Ben Affleck şaşırttı, harika olmuş Bruce Wayne olarak. Alfred'de aslında teknik olarak iyi ama hep "yaşlı kahya" olarak gördüğümden kabullenemedim bu modern halini.

Wonder Woman'ın zaten 16 line'ı var, oyunculuğu abartılmış olması haricinde iyiydi bence.

DC ve Warner aslında çok zor bir işi bence bu filmle başardı. Batman ve Superman'i ve JLA evrenini iyi kurdular bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

Verdiğim 51 tl ye o kadar acıdım ki

Son dövüşe kadar gıy gıy gitti film, son dövüşte generic dövüş yani, hiçbir özelliği yok. Sonu zaten dandik ötesi

Wonder woman da götüm gibi olmuş

Abi şimdi evden cıkıp izlemeye gidicem, inanılmaz moralim bozuk.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Bugün matinede gittim filme. Öncelikle bunca negatif yorumdan sonra, hate konuşmalarından sonra ve fragmanların kötülüğünden sonra gayet kötü bir film beklememe rağmen film iyi çıktı. İki gün önce filmin soundtrack'ini dinleyince "off cidden kötü olacak" demiştim, soundtrack'te "müzik" yoktu resmen çünkü...

Ama izledikten sonra twitter postlarından şu yukardaki video'ya kadar her karalamanın Marvel tarafından planlanmış olduğunu falan düşünmeye başladım, o derece bir nefret akımı var anlamsız.

Filmin ilk yarısı çok iyiydi ama ikinci yarısında yapılan bariz bir hata yüzünden resmen seyircinin konsantrasyonu bile bozuluyor. O derece kötü bir an var yani... Sırf o nokta yüzünden kopan seyirci bütün final sekansında olan olayları ve finali benimseyemiyor, bağdaştıramıyor olanları. Negatif yorumların hepsi bu olaydan kaynaklı bence.

kanka bana bu bahsettigini tam spoiler yemiycegim sekilde hafif detay vererek aciklar misin acaba? Bu aksam filem gidicem ama cok merak ettim nasil bi sahbeden bahsettigini. :D
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

bilet fiyatlari allah olmus.

aynen öle bilet fiyatları ya. sırf bilet fiyatları da değil. IMAX gidiyorsan 33'er lira mı ne, üstüne 4 lira mı ne masraf alıyor internetten etti mi 70. Taksiyle git gel yapsan Akasya'ya, gidiş dönüş toplam 35-40 lira taksi. Bi de gitmişken şımarıklık yapıp yılda 1-2 kere yiyoz zaten diyerek shake shack yedin mi 90-100 tl.

Bi sinemaya gidiyorsun 200 lira, adam başı 100 lira anasını satiim. nasıl iş bu.
Sosyal ağlarda paylaş

DC Comics'i az biraz seviyorsanız filmden keyifli çıkacağınızı garanti ediyorum. Benim gibi fanboylar için 7-8/10 arasıydı, özellikle 2. yarısını zevkle izledim. Doomsday zaten favori main villain benim için. Antrakta kadar ilk yarısı biraz politika, biraz aksiyona hazırlık derken durgun gitti ama sabredene meyvesini sonradan verdi.

Ben Affleck muazzam bir Bruce Wayne olmuş. Ama Batman hali için aynı şeyi söyleyemeyeceğüm. Rol süresi biraz az kaldı.

Gal Gadot zaten benim davşanım <3
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kötüydü film. Zack Snyder abv.

Bi kere gereksiz uzun ve bayıktı. Zaten trailerda baya her şeyi göstermişler. Affleck'i beğendim. Wonder Woman'da baya badass takıldı işte. Zati nerdeyse her sahnesi fragmanda var. Snyder beğendiği çizgi romanlardan toplamış birşeyler ama olmamış hiç. Bide o kadar çok rüya sahnesine gerek yoktu.

Dövüştükleri sahneyide beğenmedim. Hani dövüşme sebebleri çok yapmacık geldiydi. Daha iyi bi build up yapabilirlerdi.

Amazing Spider Man 2 gibi bunda da "SENEYE JUSTICE LEAGUE VAR" diye başka filmin reklamını yapacaklar diye bu film boktanlaşmış. Şu salaklığı Marvel'da yapıyor ama genelde bu kadar kötü olmuyor onların ki.

Her seferinde aksiyon olduğunda arka planda birinin "şehri boşlattık" "Orda kimse yaşamıyo" "burası terkedilmiş" demesi de komikti. Man of Steel eleştirileri ne kadar koyduysa artık sdf

spo lu şikayetler

Ya Batman film boyunca rahat bi 30-40 adamı çatır çatır öldürdü. O patlattığı arabalar filan. Adamın en büyük kuralı öldürmemek değil mi? Baya soğuttu filmden Batman'in böyle öldüre öldüre gitmesi, Superman'e mızrağı sokmaya kalkması. Mağrasında kendi kendini hypeladı hypeladı saldırdı resmen Supermane. Gereksiz fazla piskopattı hatta bence.

Lex'in tavırları hareketleri de çok rahatsız ediciydi. Beğenmedim onu da.

Kavga build up ta saçmaydı. Annemi kaçırdılar yardım et diyemedi bi Superman 10 dakka dövüşene kadar. Hatta o senatörün Supermane karşı argümanı çok yapmacık geldi. Genel olarak Superman çıkıp 2 keliem konuşsa çözülcekmiş gibi herşey.

Knightmare sahneside çok saçmaydı. Justice League hype için koymuşlar. Yerde omega symbol, parademonlar, kryptonite, sonra gelecekten gelen Flash filan. Fakat Batman bu rüyayı gördüğünde bunların hiç birini bilmiyor ki. Adam rüya diye geleceği mi gördü?

Batman'in anne babasının ölümüde yeter artık görmeyelim daha fazla.

Öbür Justice League karakterlerini de olabilecek en sıkıcı şekilde tanıtmışlar gerçekten. Flash'ın tipi beğenmedim. Bi dizi Flash'ı gibi durmuyor.

edit: Yannız ikisinin dövüşünü Batman'in kazanmasını beklemiyordum. O sürpriz oldu gerçekten. Hani Avengers gibi kazanan olmaz filan diye beklemiştim sdf.

http://www.youtube.com/watch?v=0PlwDbSYicM

birde şu videodan sonra Death of SUperman hikayesini ciddiye alamıyorum, pek etkilemedi sonu ondan sdf

edit 2: Mercy Graves'i de çok salakça bi şekilde harcadılar.

sonuçta arada 2-3 güzel sahne var ama haketmiş bütün eleştirileri film. 2 buçuk saat boşa gitti gibi hissediyorum.

meh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...