Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözü açılmamış yavru kedi / yardım - tavsiye

Sufi

Öne çıkan mesajlar

evet, beyaz olan hamur.

çamur hep zayıftı zaten. hareketliydi ama eline alınca fark ediliyordu daha narin olduğu. aynı mamayı yediler, kardeşi at kadar oldu, çamur çelimsiz kaldı. dün gece yatmadan yedirdiğimde de her zamanki gibilerdi. sabah kalktığımda çamuru kafasını kaldıramıyor halde buldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

evet, beyaz olan hamur.

çamur hep zayıftı zaten. hareketliydi ama eline alınca fark ediliyordu daha narin olduğu. aynı mamayı yediler, kardeşi at kadar oldu, çamur çelimsiz kaldı. dün gece yatmadan yedirdiğimde de her zamanki gibilerdi. sabah kalktığımda çamuru kafasını kaldıramıyor halde buldum.

dümdüz veteriner :/
Sosyal ağlarda paylaş

su kaybından fenalaşmış sabah. sepetlerinin dibindeki sıcak suların üstüne serdiğim koyu örtü yüzünden ishalini anlayamamışım. ıslaklığı çiş zannediyordum. şimdi ishal tedavisine başladık. su kaybına dikkat edicez bi süre. şimdilik durum sabahkinden daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

flagyl şurup çok etkili oldu, ishali düzeldi. iştahı da düzeldi. ama burnundaki tıkanma yüzünden hala nefes alabilmek için yerken sürekli biberonu geri çıkarması gerekiyor. ateşi de yükselmiyor artık. derisinin pörsük hali de epey düzeldi ama hala zayıfız biraz. hamuru bir elime çamuru diğerine alınca aradaki fark çok bariz.

yine de pazar sabahı gördüğümüz halinden çok uzağız artık.
Sosyal ağlarda paylaş

cesaret edebilirsen şunu yapabilirsin; 1 lt suyun içine 2 yemek kaşığı soda(bildiğimiz yemek sodası) koy.onu bi şırıngaya çekip burun deliklerinden içeri sık.hatta burun deliklerine sokabilirsen ucundan öyle sık.ama bunu yaparken çok dikkat et, hatta gözün yemezse yapma.anında söküyor, açıyor burnunu ama hapşurup batırır ortalığı.tıkandıkça yaparsan rahatlar hayvan
Sosyal ağlarda paylaş

karnı iyice doyduktan sonra sakinleşiyor. o esnada yapabilirim de yarın vete götürücem. önce o bi görsün. belki zaten o da böyle bişeyler yapıcaktır. akıntı falan da yok. tıkanma hikayesini, yerken biberonu kısa aralıklarla çıkarmasından ve sürekli burnundan hık hık diye ses gelmesinden çıkarıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi de çamur'un arka bacağında ödem oluştu. 3 gündür onu geçirmeye çalışıyoruz. kırılma sözkonusu değil de çatlama zorlama falan da olması imkansız. iltihap geçsin röntgen alıcaz bakalım.

biraz kendisini toparlar gibi olmuştu şimdi de bacağı çıktı. kardeşiyle oynamak istiyor, en ufak harekette bağırıyor... topallaya topallaya acı çekerek yürürken içimden filmlerini çekmek de gelmiyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat arayla 7 doz antibiyotik verdik. bugün öğleyin kontrole gittik. 7 doz daha antibiyotiğe devam. 1 haftaya tamamlıycaz.

bacağı daha iyi. az da olsa üstüne basmaya başladı. elimizle eklemi açarak bacağı oynatınca acıyor ama can havliyle bağırmıyor artık. hala kardeşine göre küçük ama halsizliğini de epeyce attı. iştahı iyi. iyiye gidiyoruz şimdilik :)

durup dururken ödem niye oluşur... pek bir sebep bulamadık açıkçası. vet, doğum anomalisi olabileceğini söylüyor.

veteriner dönüşünde apartmanın bahçesinde toprağa bıraktım 10 dk. beni kaybettik zannedip çok korktuk. neyse ki çabuk bulduk beni, döndük eve.

Sosyal ağlarda paylaş

abi ellerine sağlık, şu topiği güncelde görüşümde " umarım bişey olmamıştır yavrulara" diyorum.

sonra ilgilendiğini, çok iyi baktığını görünce mutlu oluyorum ^^

çamur iyi toparlamış, biberon emerken çırpınmasında kahkaha attım :) hamur da çok güzel bi kedi olacak ilerde, tam şebelek :D
Sosyal ağlarda paylaş

enfeksiyon çamur'dan hamur'a da geçti. ama bu sefer hazırlıklıydık. ateş yükselir yükselmez antibiyotiğe başladım ona da. şimdi herşey yolunda. ateşi düştü, iştahı düzeldi. çamur hala ayağını tedirgin basıyor ama vet o da geçer dedi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...