Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözü açılmamış yavru kedi / yardım - tavsiye

Sufi

Öne çıkan mesajlar

çok güzelmiş. yazık olmuş:(

aşı dedin de ben de bizimkilerin önemli aşılarını yeni evlerine göndermeden yaptırmayı düşünüyorum. en azından başlamış olurum, karnelerini veririm onlar tamamlarlar. 2.5-3 aylıkken başlanabiliyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

kediler köpek gibi gösteremiyorlar ama onlar da kendilerine bakanı çok sevip bağlanıyorlar. hani 2 video türedi; sahibini 6 aydır görmeyen köpek deliriyor sevinçten. 2. video gerçek değil ama kedi zerre kadar ilgilenmiyor fln. İşte gerçekte ilgisiz bile davransa, o kedinin içinde neler kopuyor! gerçekten...buna eminim =)

benimkiler, ben eve geç geldiğimde, ya da 3-4 günlüğüne bir yere gittiğimde (ki bu çok ender de olsa 1 hafta-10 gün olabiliyor, diyelim 2 senede 1), geldiğimde sevinçten ne yapacaklarını bilemiyorlar, ama bana sokulup, kendilerini sevdirmek, üstüme atlamak şeklinde değil. en büyük sevinç göstergeleri halıları tırmalamak, sonra ben nereye gidersem gideyim peşimde dolanıyorlar fln. hatta küslük bile yapıyorlar, trip fln. atıyor özellikle bir tanesi (3 kedim var bu arada), bana en düşkün olan da o.

bir sürü sokak kedisine de bakmaya çalışıyorum, onlar bile beni görünce sevindiklerini belli ediyorlar; bacaklarıma sürtünenler, gelip kendilerini seveyim diye türlü şaklabanlık yapanlar, mama verdiğimde gözlerimin içine bakarak minnetini gösterenler, köpek gibi bisikletimin arkasından koşarak beni eve kadar yolcu edenler...

kediler en az köpekler kadar zeki ve duyarlı hayvanlar. köpek kadar şov yapamıyorlar yalnızca. o nedenle verirken bir anlaşma yap alan kişilerele bence; ilk zamanlarda diyelim 1 hafta her gün giderek, sonrasında bu gidişleri azaltarak, yeni mekanlarına ve dostlarına yavaş yavaş alışmalarını sağlamaya çalış. daha sonra da her zaman senin yakınlarınmış gibi farz edip ara ara gidip oyna bence.

zaten onlardan da senden gördükleri ilgi ve sevgiyi görürlerse, bir süre sonra keyifleri iyice yerine gelir ve senin de için daha rahat eder bana kalırsa.

kolaylık diliyorum. bir de çok şekerler. umarım her şey yolunda gider =)
Sosyal ağlarda paylaş

idilik'İn dediği gibi kedilerin nankör olduğu, ev arkadaşlarını sevmediği falan hikayeleri tamamen safsata. sadece kedilerin özgüveni köpeklere göre çok daha fazla. bütün davranışlarını etkiliyor bu özellikleri. yoksa kediler de ev arkadaşlarını en az köpeklerin sahiplerini sevdikleri kadar severler.

bunları iki kız kardeş alıyor. evler ayrı ama birbirlerini görmeye devam edecekler. veterinerimiz ikisinin ayrılmasının çok daha iyi olacağını söylemişti zaten. çünkü hamur malesef çamuru çok üzüyor. çamur'um da aslında hamur'um kadar neşeli, hareketli ve oyuncu. ama fiziksel olarak hamur'a yetişemiyor. hamur'un da elinin ayarı yok. mesela hamur stalkluyor, sonra dönk diye tepesine atlayıp yere yıkıyor çamur'u. ama çamur'un stalklaması çok daha masum: nişan alıyor, popoyu sallıyor, sonra hamur'a kadar hızlıca atılıp tam hamur'Un dibine geldiğinde duruyor. üstüne atlamaya kalkarsa hamur deviricek çünkü.

veteriner çamur için "1 evin 1 kedisi olmasında fayda var" dedi. ilk günlerinde hem bizden hem de kardeşlerin birbirlerinden ayrılmaları zor olacak ama kediler bu yaşlarda annelerini bırakıyorlar. atlatabileceklerini düşünüyoruz. tek derdimiz kedileri alacak olan ailelerin bu işin üstesinden gelebilmesi. çok hevesliler heyecanlılar ama insanın güvenesi gelmiyor elinde büyütünce.

zipzip, verme sebebim tam olarak ev şartları. kendi evimi kiraya verip valide hanımın yanına geldim. kardeşim de boşandıktan sonra o da evini kiraya verdi yanımıza geldi. bi de evin mirruk'u var, azman bir erkek kedi. kendi evimde olsaydım hiçbir biçimde bunları göndermezdim. hatta şu şartlar altında bahçeli müstakil bir evde yaşıyor olsaydık hele hiç vermezdim. hatta eve kedi kapısı falan yapardım istedikleri gibi girip çıksınlar diye. ama şimdiki şartlarda 3 kediyi evde tutamam.

valide sultan da iki de bir "çok alışmayın bunlara, gititklerinde aramayın" deyip duruyor ama aslında demek istediği şu: "çok alıştık bunlara, gittiklerinde napıcaz?"

kedileri alacak ailelere aracı olan komşumuzu da uyardık, eğer ki bakamayacak olurlarsa asla sokağa falan bırakmasınlar. getirsinler diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...