Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözü açılmamış yavru kedi / yardım - tavsiye

Sufi

Öne çıkan mesajlar

valla inşallah iyi bakılırlar, bizim de tek istediğimiz o.

yedikleri haşlanmış tavuk eti, üstüne ekmek ufalanmış biraz, üzerine de haşlamanın suyu dökülmüş. ben yesem yerim yani :D

kuru mamaya falan alıştırdık, genelde onunla karınlarını doyuruyorlar ama anne desteği olmadan büyüdüler diye biraz proteine yüklenelim falan dedik. ilk yemek yiyebilmeye başladıklarından beri ara ara tavuk beyaz eti haşlayıp veriyoruz. inanılmaz çıldırıyorlar zaten görülüyor videoda :D yalnız elde tabak tepsi olayına şartlı refleks oldular. bizi çay tepsisini getirirken falan görünce de aynen bu tepkiyi veriyorlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

bugün telefon ettik ailelerine. her ikisi de çok iyilermiş, hamur evin gardrobunu düzenlemeye karar vermiş, çamur da yeni annesi dikiş dikerken düğmeleri yere saçarak yardımcı oluyormuş.

ilk yarım saat saklanmışlar kuytu köşelere. zaten uyarmıştık; "birkaç saat ortaya çıkmayabilirler, sakın üstlerine gitmeyin, eninde sonunda meraklarına yenik düşüp etrafı keşfe başlarlar" diye.uyarmamıza rağmen biraz endişelenmişler saklandıkları için, ama bizi dinleyip kendi hallerine bırakmışlar. yarım saatte çözülmüş zaten konu.

ama kedileri alan 2 bayanın da moralleri çok bozulmuş. çünkü ilk yabancılıklarını attıktan sonra hamur da çamur da direkman koşup kadınların kocalarının kucağına tırmanmışlar. bi tanelerimin anneleri erkek olduğu için çözümü yok bu olayın, sineye çekecekler artık :)

ama esas bomba haber bu değil. hamur'la çamur evden çıktılar, 1 saat geçti kapı çalındı. kapıcının küçük kızı "annem sizi çağırıyor yavru kedi kalmış" dedi. indik baktık, apartmanın artık kullanılmayan kalorifer dairesine 3 gün önce sarı bir kedi girmiş. bir süre sonra bunlar kediyi kovalayıp kapıyı kapatmışlar. kedi 2 gün kapıyı tırmalamış, bunlar kovalamışlar. en sonunda kedi gitmiş. sonra dün akşam miyavlama sesini farketmişler. o giren kedi kalorifer dairesindeki bir bebek arabasının içine 2 tane yavrulamış. muhtemelen yavrular yavrulamaz bunlar anneyi kovalamışlar yavruları farketmeden, kapıyı da üstlerine kilitlemişler. tahminimiz, yavrulardan biri ya ölü doğmuş ya da 1-2 saat içinde ölmüş. çünkü biz baktığımızda ceset çürümüş ve kurtlanmıştı. diğer yavru cesedin hemen dibinde ağlıyordu. plesentalar falan altlarında yanlarında çürümüş. yavruyu aldık ama inanılmaz bir koku var üstünde. annesi doğum kanını bile yalayamamış.

kedi zaten yıkanmaz, 3 günlük kedi hiç yıkanmaz ama üstünün mikrobunu temizlemezsek zaten hiçbir biçimde kurtulamayacak. aldım ılık suyla heryerini yıkadım, su kahverengi-kırmızıya döndü zaten yıkarken. üstünde de inanılmaz sayıda pire var. 3 günlük kediye pire tozu da dökülmez ama saç kurutucusuyla hafif uzaktan tutarak yakmadan iyice kuruttuktan sonra sonra heryerini tozladım. 1 saat içinde 30dan fazla pire döküldü yattığı yere. sonuçta bu kadar pire kansızlık yapar, temizlenmesi şart.

kalan toz mamamız vardı, biberonumuz da duruyordu. karnını da doyurduk. çok az emiyor şimdilik. hala çok bitkin. yıkamış olmamıza rağmen üstündeki leş kokusu hala hafifçe devam ediyor. tekrar yıkamaya cesaret edemiyorum. yarına kadr bekliycem duruma göre davranıcam. ilk çişini de yaptırdık, zavallım pamuğu değdirir değdirmez bıraktı zaten çişini.

kendisi bu derece çirkin bir şey:

http://img713.imageshack.us/img713/7914/69ol.jpg

herşeye silbaştan başlıycaz şimdi. diğer ikisinden çok yorulmuştum cidden. çok da umudum yok aslında bundan, çok kötü bir durumdan aldık. daha önce farketmiş olsaydık zaten annesi gitmeden kapıyı açtırır içeri girip çıkmasını sağlardık annesinin. dün akşam 1 saat kadar bahçede bekledik, temizlemek için yukarıya çıkarmadan önce ilk mamasını bahçede emdirdik. 1 saat kadar falan bahçede viyakladı, anne kedi gelmedi. bugün indim bakındım etrafa annesi yok. sarman bir kediymiş annesi. görsek bilicez yani. mahallede normalde sarman kedi yok.

kapıcı kadına da kızdık falan biraz ama o da çok suçluluk duyuyor. yavrları bilsek kovmazdık falan diyor. bir kedi niye zorla insanların mekanına girmek istesin ki? hele bir de memeleri varsa? cezalısınız, eğer yaşarsa bu sizin kediniz olacak dedim, tamam dedi.

yalnız olay cidden kanal7 ibret minifilmlerinin ibretlik hikayeleri gibi. hamur'la çamur'un kapıdan çıkmasının üstünde bari 1 gün geçseydi de dinlenseydim biraz...
Sosyal ağlarda paylaş

pamuğu ıslatıp poposuna hafifçe pıt pıt yaparsan bırakır birikeni. pamuğu ıslattığın su ılık olursa daha iyi olur.

normalde doğal şartlarda her ölen yavru için üzülemem, telef olan yavrular da sonuçta çevrimin parçası. ancak hem hamur çamur hem de bu, insanların ahmaklıkları yüzünden annelerinden ayrılmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi melek olmayla ilgisi yok. haber verdiler indik bahçeye. ilgilenmeyelim deseydik diğer seçenekler şunlardı:

- bırakalım zaten ölür yarına kadar bağıra bağıra
- acı çekmesin birimiz öldürelim şimdi
- çöp tenekesinin yanına bırakalım erkek kediler öldürür

ya bunlardan birine karar vericektik ya da tatil planı falan hepsini sktiredip alıcaktık.
Sosyal ağlarda paylaş

keşke büyüdükçe bunun da sağlıklı videolarını görüp sevinseydik :( sen elinden geleni, insanlığın gerektirdiğini fazlasıyla yaptın sevgili Sufi. emeğine yüreğine sağlık. minicik, çaresiz bir şeyin, üstelik 2 günlük zor şartlara direnmişken böyle elinden kayıp gidivermesi çok üzücü olmuştur eminim. kolaylık diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hamur'umla çamur'um bugün eve geldiler :D hamur'unki sadece ziyaret ama çamur'un yeni babası "ben bununla yaşamak zorunda mıyım?" falan demiş. ben de "çamur'a bi soralım o senle yaşamak zorunda mı?" dedim. sonuç olarak yeni annesi ağlayarak getirdi bıraktı.

evi hiç yadırgamadılar, direk eski yattıkları yerlere gidip yattılar, bizi zaten hemen tanıdılar. ama birbirlerine tısladılar.

çamur artık bizimle. yeni aile aramıyoruz :)

http://imageshack.us/a/img23/548/33sy.jpg

http://imageshack.us/a/img571/3648/oeo5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

valla inanır mısın 1 haftadır ilk defa yüzümüz güldü. canım gofret'imin gidişinden beri kasvet basmıştı evi.

bu arada hamur'un durumu çok iyi. evinde çok mutluymuş. hem kadın hem de kocası çok seviyorlarmış. çocukları olmamış, hamur'la ilgileniyorlar. gece aralarında yatıyormuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

çamur'u alıp iade eden aile 3 vakte kadar boşanır, herif denyoymuş bariz.

Birbirlerine niye tısladılar ki yahu, 2 hafta olmamıştır ayrılalı. Bu kadar çabuk mu unutuyorlar birbirlerini?

jelibon gecen gun veterinere gotururken sokakta kendi kardesine tisladi. kutu icinde olmasa cikip parcalayacak.

esimin onceki kedisi boncuk da ayniydi.

kedilerde genel bir durum herhalde. anneyi araya zaman ve mesafe bile girse gene de unutmuyorlar, kardesler cok umursanmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...