Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı - 9

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

birşey söylemek istiyorum araya kaynayabilir çok alakasızda olabilir ama bazı insanların tepkilerini gördükce söylememek vicdanımı rahatsız ediyor.

cuma öğlen 1-2 arasında marmara otelin yanındaki starbucks eylemcilere kahve,su ve pasta ikram ediyor , eğer yetmesse dükkana gelin bol bol yiyecek içecek var yeterki isteyin diye haber yolluyordu.

aynı gün saat 4-5 arası caddede kovalamacalar yogunken caddenin üst kısmında girişe yakın olan starbucks insanlara aynı şekilde yardım ediyor , yaralılara uzanabilecekleri yerler hazırlıyordu.

özellikle güvenlik görevlilerini unutmam , baya yardım ediyorlardı insanlara.sırtında taşıyordu yaralı bir kızı bir tanesi , o an gözlerimin önünde cünkü gazın içinden cıkıp getirdi kızı adamcagız.

starbucks calısanı fln değilim zerre alakam yok

gördüklerimi söylüyorum .
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bu varol denen adam çok düzgün biri. Bayağı bayağı kültürlü bir adam. Her programın sorularını kendi hazırlıyor. Haliyle inanılmaz bir kelime dağarcığı var. Dünkü gibi müthiş bir tepki ortaya koymasını beklemiyordum ama düzgün adam kendini belli ediyor her şekilde.

Umarım işini kaybetmez.

Adamın programı reytinglerde üste çıktı, bloomberg nedir bilmezdim mesela ama seyrediyoruz her akşam hemen hemen. Hangi kanala geçerse + değer kazandırır bu adam, aç kalmaz, açıkta kalmaz. Bu tepkiyle daha da artar seveni hatta..
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım bir nokta var.

Askeri müdahale tabi ki istemediğimiz bir şey, askeri darbeye dönmesini istemiyoruz işin. Sadece bu kadar orantısız güç varken, bu kadar insan yaralanırken, Antakya'da bugün yapıldığı gibi asker tarafından polis ve halk arasına bir set kurulamaz mıydı? Halkı korumak amaçlı, polise saldırmadan, sadece müdahalenin durması için.

Tekrar söylüyorum, askeri darbe savunucusu kesinlikle değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Askeri müdahale tabi ki istemediğimiz bir şey, askeri darbeye dönmesini istemiyoruz işin. Sadece bu kadar orantısız güç varken, bu kadar insan yaralanırken, Antakya'da bugün yapıldığı gibi asker tarafından polis ve halk arasına bir set kurulamaz mıydı? Halkı korumak amaçlı, polise saldırmadan, sadece müdahalenin durması için.

akli calisan adamlar olsa, zaten polis boyle mudahale yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

saat 8 suları karakola saldırı olduğu için asker müdahale etmiş..
aslında fotoğraf şöyle okunabilir

ordu polis karakolunu korumak için set kuruyor!
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

bu da riskli bir olay. birileri askere aradan çıkıp taş atarsa onlar polis gibi gazla copla yetinmez. mazallah çıkarıp sıkarlar. pek çok devrim öyle başladı. o yüzden asker değil riot police kullanılıyor artık toplumsal olaylarda.
Sosyal ağlarda paylaş

tas atanlar askere de atacaktır onların amacı eylem deil ozmn şakirtlerin istedigi olcak daha kötü olur askerin sessiz kalması herkes icin en iyisi
aquila said:

Holy said:

akli calisan adamlar olsa, zaten polis boyle mudahale yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...