Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

hafif ağırlıklar ile antreman yaparak kaslarınızı hareketlere alıştırın antremandan sonra cardio yapın minimum 30 dk olmak şartı ile. kilonuz 90a inince cardioyu haftada 1 olmak üzere 1 saate sabitleyin bu sırada profesyonel ağırlık altına girip şekillenin.

beslenme alışkanlığınızı değiştirmeden 6 değil 66 ayda karın çıkartamazsın. full kendinize dikkat edecekseniz zaten hazır programlar var p90x araştırın uygulayın before after fotoları tamamen gerçek beslenmeyi düzeltmeden 24 saat antreman yapsan bi işe yaramaz
Sosyal ağlarda paylaş

sevdiğin tür protein içeren besinlere göre kendine beslenme programı çıkartabilirsin bir kaç dikkat edilmesi gereken husus var bunlara ne kadar dikkat edersen o kadar hızlı bir gelişim görürsün kendinde.

yağ yemeyeceksin çikolata ekmek cips falan onları söylemiyorum bile.

1.sabah 10 numara kahvaltı yapacaksın + 1 bardak taze tercihen ananas-turunçgiller suyu
2.öğlen bişiler yiyeceksin
3.spora gitmeden 3 saat önce yiyeceksin

spor çıkışı yiyeceksin
bir seferde büyük öğün yiyemiyorsan 3 ana öğünün arasına bişilerde yiyebilirsin.

gün içerisinde istediğin kadar yeşillik, lor peynir, yoğurt yiyebilirsin spordan 3 saat önceki beslenmende karbonhidrat olacak makarna pilav bulgur gibi bişi yanında et bunun haricinde gün içerisinde yediğin toplam protein ağırlığının 2 katı olacak
Sosyal ağlarda paylaş

direk planlamaya çalışalım

sabah bir gün dene kaç tane yumurtanın beyazını yiyebiliyorsun. ben 87 kiloyum 6 beyaz çok rahat yiyebiliyorum ter kokusu falanda hiç olmuyor.

6 beyazı 100g lor peynir ile karıştırıp meneman yapıyormuş gibi at tavaya pişir seviyorsan kırmızı biberde koy acı olsun lezzetlenir biber domates falanda atabilirsin istediğin kadar hem doyurucu olacak hemde süper kahvaltı yapmış olacaksın.

yanında 1 bardak meyva suyunuda iç ortalma 40g protein almış olacaksın 1 beyazda 4 desek 100g peynirde 20 desek 44g protein.

öğlen konserve ton balığı yiyebilirsin büyüklerde 1 konservede 160g balık çıkıyor diet olanlarında daha az yağ var onları alıp yağınıı süzüp ye istersen salata nın yanındada yiyebilirsin yeşiilliğin limiti yok.

akşam spordan 3 saat önce 1 kase pilav veya diet makarna yanında tavuk-hindi-ekmeksiz yapılmış köfte-kırmızı et türevleri yanında yine istersen salata

spordan çıkınca et grubu yiyebiliyorsan et yiyemiyorsan ki ben yiyemiyorum 200g peyniri meyvalı yoğurt ile karıştırıp dene
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:
1.sabah 10 numara kahvaltı yapacaksın

1 kase yulaf + yoğurt/süt ve 1 shake whey içtim bu sabah, zaten yeni başladım protein tozu kullanmaya. Ve bildiğin tıkandım. Bahsi geçen 10 numara kahvaltıya giriyor muyum?

Bide spordan 3 saat önce yemek mevzusu çalışan adama zor ya. Her gün yanında yemek götür bilmemne. Ben ki pilav sevmem, daha yeni yeni öğle yemeğinde çıkan pilavdan az bişey alıp yemeye başladım karb artsın diye.

Bu arada hala ekmek yemiyorum, göbek büyük oranda gitti ama böyle devam etsem iyi heralde?
Sosyal ağlarda paylaş

whey proteinlerin ne kadarında ne var gerçekten hiç zerre araştırmadım yorum yapamıycam. fakat günlük protein miktarın tutuyorsa sorun yok

bende çalışıyorum her gün sabah kahvaltımı evde yapıp akşam yemeğimi götüyüorum öğlende ton balığı yiyorum onuda zula yaptım iş yerine 2 aydır böle gidiyorum çok memnunum gördüklerimden.

sen yulafa sütü bas içine biraz ceviz ez onu at muz kes onu at ye tadı güzel olur üstüne protein tozunu iç.

öğlen atıştırmalık bişiler ye gene tozunu iç.
akşam protein tozunu ne kadar önce almak gerekiyorsa ona göre spora gitmeden onu iç çıkınca gene iç. tabi amino vs bir sürü şey var bilmiyorum kullanma şartlarını onları uygula

sen iyi gidiyor gibiydin resimlerden, eğer gelişim durdu gibi geliyorsa ya antreman süreni uzatmışsın ya yeterince yoğun antreman yapamıyorsun yada beslenmen yetmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

ben böle bir program uyguluyorum

sabah
-+6 yumurta beyazı + 1 sarılı+100g lor peynir+50g yulaf
1 bardak portakal suyu

öğlen 12:30 160g ton balığı
akşam 17:00 300g et+100g bulgur
spor çıkışı 22:00-23:00 arası 200g lor peynir+ 1 tane Activia yoğurt

günde 2-2,5lt su
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sabah kahvaltım yağsız süt ile 2-3 kase lifli cornflakes ve yulaf ezmesi karışımından oluşuyor. Ama bu işe yaramıyor sanırım :) Yoğurt/peynir/tavuk bunlarda sınırım yok her öğün ölümüne yerim o derece :P Salata da iceberg olduğu sürece çok rahat tüketiyorum. Demek oluyor ki ekmek ve şekerli şeylerden uzak durmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

yemek şeysini çok abartmayın yahu. düzenli doğru yiyin gram falan hesaplamayın dana gibi olursunuz. önemli olan karbonhiratla proteini ne zaman yemeniz gerektiği.
saati falan da çok mühim değil.

şeker hastasıysanız mesela aç gitmeyin spora
normal biriyseniz 2-3 saat evet doğru.
aslında mantık kısaca şu
spordan önce karbonhidrat
spora giderken pro
geldiğinde pro
akşam yemeğinde pro
3-4 ay düzenli spor doğru motivasyon= biskolata
Sosyal ağlarda paylaş

bak işte önemli olanları yazmışım ben, yazarken bile abartmamışım. temelinde bu abi.
ya şunu demek istiyorum günlük hayatı insanların o kadar değişkenlik gösteriyor ki tüm bu değerlere birebir ayak uydurmak hem motivasyon kaybına hem de zaman kaybına uğratıyor.
sırf senin bilginin benden üstün olduğunu göstermek için kıllık yapma abi benim öyle bi iddiam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Profesyonel insanlar için gerçekten bu besinler tamam da sonuçta mesleği ve para kazanıyo bi şekilde bu işten. Ancak arkadaş fiziğim güzel olsun aynaya çeşitli pozlar vereyimciler için bu şekilde düzenli beslenmeler yok öğlen ton balığı akşam et, sabah yulaf hele 5-6 yumurta beyazı falan çileden başka bişey değil gibi geliyor bana. Hiç mi böyle spor yaptığınız gün canınız iskender çekmiyor soslu tereyağlı ya da pizza falan?

Ha yapana saygım sonsuz o ayrı.

Ben de devam ediyorum biraz farketti vücudum, aynaya çeşitli pozlar vereyimcilerdenim.

Neyse gidip tavuk yiyim.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...