Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

synthesizer said:

sanssizsansli said:

bileniniz vardır, 2 dilim tavuk göğüs bifteği ortalama kaç protein yapıyor?
hassas terazi yok o yüzden belki daha önceden tartan varsa diye sorayım dedim.
100gda 20 25 vardır.
ama bir ögünde vucuda sokabilecegin protinin de sınırı var.

o yuzden sabah aksam ac oturup, oglen 500gram tavuk yerseniz zamanla o kaslar erir.

kilo /100 gibi bi gunluk protein almak iyidir diyebiliriz heralde.

sabah 2-3 yumurta beyazı atarak kolaylıyabilirsiniz baya herhalde protein alımını

direk konuyu anlatan guzel de bi blog buldum ogun bası protein emilimi

Ben burdanda sormuştum zamanında gidip doktorlarada danıştım direk yalan haber bir öğünde alınacak proteinin x gram olması. Kişiden kişiye değiştiği gibi, fazla alınan protein yağ kalmadığı taktirde yakılmaya başlandığı için 0 zarar.

senin dediğine göre limiti geçenlerden, sabah 50 akşam 70gram protein alıyorum dediğin gibi olsa şuan vücüt bu halde olmazdı başladığım günden beri aynı beslenmem hatta öğün başı protein arttırdım

100 gram diye tavuk alıyorsunuz fakat o tavuğun eti var kemiği var + pişince gramajı düşüyor 100gramında x kadar protein var diye yazılan şeyler löb et ve pişmiş halinden bahsediyor buna dikkat edilmez ise %30luk bir protein kaybı oluyor tarafımda test edilip onaylanmıştı sadece tavuk için geçerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek seferde protein almaktansa 3-4e bölmek daha mantıklı.
1 seferde 2 litre su içmek mi yoksa bütün günboyu 2 litre su içmek mi daha yararlı olur gibi bişi bu.
Proteinin emilmesi veya sindirimle vucuda alınabilyor ve bunun belli bir sürede olması lazım. Sen vucudun belli zamanda alabileceğinden fazla yüklersen bu fazla kısım gereksiz alınmış olur ve atılır.

Bu alınması gereken protein miktarı ile kafam karıştı biraz. Şimdi 87kiloyum diyelim ve dietteyim alkol hariç. Antreman günleri yaklaşık kaç gr protein tozu almam lazım ve protein tozu dışında dietime birşey eklemesem saçma mı olur. Örneğin günde yaklaşık 1400-1800 kalori arası alıyorum ve özellikle olarak karbonhidrat tüketmeme çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

antreman yoğunluğuna göre kilon x 2g protein ordan hesapla .

protein tozunun yanında ne kadar hayvansal gıda yiyebilirsen senin için kar.

alkol al veya alma kalori ile proteinin bir alakası yok, alkol alsan dahi yine normal proteini ye eğer almaz isen gelişemezsin.

kalori gelecek diye yememezlik yapma o gelen kaloriyi zaten spor yaparken eritirsin, ha terlemedinmi 30 dakika koşarsın olur biter. benim haftasonları ortalama günde 10 litre alkolüm var bunun yanında eşşek gibide protein yemeye devam ediyorum haftada 1 gün spirit+yüzme yapıyorum 1 saat bu bana yetiyor
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

10 litre alkol icerim diyen adam saymayi bilmiyor ya da salliyor.

Absolut said:

İçilir 10 litrede konumuz o değil :)

bak 10 litre alkol dediğin ne biliyor musun? 400 bira ahsdufhdasufha

hadi onu geçtik zaten, o yanlış kullanım sonucu öyle. bak saf bira 10 litre olarak sayıyor desek, 10 litre bira da içilmez. 20 tane 50'lik bira demek bu. gece çıktığında 12 tane içecek desek, gündüzünde de 8 tane içmesi lazım

asdhufdha. iddiaya falan girmen lazım şöyle bir şey için. veya ciddi problemin falan vardır alkolle ilgili yani.
Sosyal ağlarda paylaş

içilebilir o ayrı. kafadan zorun veya iddian yoksa içilmez, içmezsin, içemezsin.
Fiziksel olarak mümkün olması =/= içilebilir
kaldı ki deneyecek kişilerin çoğu fiziksel olarak da içemez 10 litre.

ona bakarsan 100 metreyi 10 saniyede koşmak da mümkün.

bir yaz google'a 20 bira bir günde veya bir gecede falan diye, alkoliklik ile ilgili şeyler çıkacak mı çıkmayacak mı.
Sosyal ağlarda paylaş

önce günde 2-3 yazayım die düşündüm sonra kafa karışmasın diye haftasonları diye düzelteyim dedim fakat kafa ambele olduğundan öle bişi yazmışım.

konu dağılmasın :d hayır alkoliğimde günde 10 litre kadar mümkünde değil. 3 lt şarap içtiğimi bilirim gecede 1lt rakı içtiğimide ama 10lt çok fazla :D
Sosyal ağlarda paylaş

10 litre içilir gayette yazın sabah 11de başlasan saatte 2 tane büyük kutu bira içsen 10 saate tertemiz. Saatte 2 bira içemiyorsanız sizin sorununuz açıkcası. Ama alkol olarak bira içilir elbette yoksa bira dışında şarap belki dicem ama sevmem o kadar. Rakı veya viski falan imkansız mantıklı olarak.
Yazın default olarak akşam altıya kadar 10-12 bira içiyorduk gayette güzel oluyorduk akşama rakı ile devam ediyorduk yani alışkanlık meselesi ve bir anda değil uzun sürede içmekle alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...