Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gravity (2013)

progamer

Öne çıkan mesajlar

neutrino said:

interperez said:

ivme yi yanlış kullandım sanırım.Demek istediğim uzay istasyonu belii bi hızda belli bi yörüngede yol alıyor.Bunlarda uzay istasyonuna çarpıp başka bi hızda sekiyolar.
Sonra o sektikleri yörüngede belli bi hızda gidecekken uzay istasyonunun rotası farklı olduğu için ipteki gerilme normal.

momentumlu spoiler

şöyle de bişey var ama, yörünge hızı yörüngenin yüksekliğiyle alakalı. Yani aynı yörüngede, aynı yönde giderken hızlar eşit oluyor. Bu ikisi de iss'in çok yakınındalar, dolayısıyla onunla aynı hıza sahip olmalılar. İnsanın kütlesi ortalama 80kg. ikisini toplasan 160kg. Iss'in kütlesi 450000kg. Momentum farkını hayal et burdan. Dolayısıyla istedikleri kadar farklı hızda sekmiş olsunlar, o ip ilk şokta kopmadıktan sonra sürekli gerilim altında olması mümkün değil.

ip kopmuyor, çözülüyor. durduramıyor ip bunların momentumunu.

Sosyal ağlarda paylaş

o sahne

orada dengede duruyorlar onda sorun yok. kız adamı çekmek istediğinde ipleri biraz daha çözülüyor. yani adamı kendine çekse paraşütün dolanan ipleri kurtulur, ikimizi birden çekemezsin keke, sen bırak beni diyor kowalski. adamı çekmediği sürece sorun yok. oksijeni de bitiyor, bekleyip yeniden çözüm bakamayız, bayılırsa zaten ikimiz de yalanız diyor. evet bunların hepsini bir anda düşünüyor ben de hala savunuyorum filmi sdfs. güzeldi ama böyle bakarsanız mantıkdışı değil ora.

Sosyal ağlarda paylaş

Yahu tek oyuncu ile film çekiyorsun, bir de o ölecek mi acaba diye gerilim vermeye uğraşıyorsun.

Lan ölmeyecek işte, neye bu çaba?

Görsel efekt dışında hiç bir bok yok. Yönetmenin canı bilgisayarda uzay simülasyonu yapmak istemiş, böyle bir şey çekmiş işte. Biz de salak gibi gidip para verdik mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

İki oyuncu vardı, biri öldü?

EDIT: Filmden yarısında çıkanları çok gördük ama sen de filme yarısında girmişsin galiba sdf.

EDIT2: Ayrıca da, uzayda başka neyin gerilimini versin, uzay gemisi yanaşıp, içindeki

"Yimaman see noygel, see refacull, see nod a bah, see naytoss, retee fo sellos."

mu desin?

(Bakalım kim bu boktan yazarı tanıyacak)
Sosyal ağlarda paylaş

herseye son anda tutunmasin mesela, aaa simdi oldu iste, ay gene kurtulduyla vermesin gerilimi her seferinde, biliyoruz zaten karinin kurtulucani. ay cocugu olmus hayattan sogumus, bak yasama sevinci geri geldi icin anlamszi bi setting.

adam uzayda film cekmek istemis ama konu bulamamis gibi bi havasi var filmin.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

ondan sonra alın gözünüz film görsün diye moon kouyoylar önümüze, sanki çok orijinal fikirmiş gibi.

moon "minimal film nasıl çekilir" sorusunun cevabı bir film. anlatmak istediği konuya bağlı kalıyor, gereksiz diyalog ve sahne yok. planlar da uzun değil mesela, adamın hareketlerinde birkaç yerde atlama var. o yüzden akıyor da film, minimal filmlerin çoğu gibi sıkıcı değil.

konusu da gayet orjinal. yapay zeka, klonlama gibi mefhumların, kapitalizmin ucuz iş gücü arayışını (ki filmin esas konusu) da konunun içine katarak, etik bir sorgulamasını yapıyor film. bu açıdan orjinal, ben örneğini bilmiyorum veya. ayrıca "ekili hafıza" da gayet derin düşüncelere sürükleyen bir konu.

önemli bir şey daha: düşük bütçeli (ay görüntüleri maketlerle çekilmiş).

bitince insanın damağında tadı kalan bir film. gravity ise "ulan buna mı 26 tl verdik" filmi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...