Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bluray'leri toplamak, koleksiyon yapmak ?

di

Öne çıkan mesajlar

Şu sitede http://wwwns.akamai.com/hdnetwork/demo/silverlight/default.html Nelly Furtado videosunu izledim. 3mbit internette bana 1920x720 izlettiriyor, internet 2.5mbit üstünde kaldığı sürece gayet akıcı. Yalnız gösterdiği 720p videoda arkaplanlarda compression kötülüğü ve artifectlenme hissediliyor. Bu tip artifectlenmelerden rahatsızsanız Stream yerine BD tercih etmek lazım.

Mc_Lovin said:

ben bundan iki sene önce dvd arşivimi toptan çöpe attım. arkadaşlardan riplediklerim ve hdd'de duranlar hariç dört yüz kadar dvd attım yamulmuyorsam. üç yüz doksan küsür olduğuna eminim sayının.

Yazık olmuş o kadar arşive. Her DVD film BD'ye çevrilmiyor, çevrilenlerin çoğu da Türkiye'de bulunmuyor. DVDrip'ler DVD kadar kaliteli olmuyor, hele torrenttekilerin kalitesi iyice kötü. Söyleseydin biz alırdık DVD'leri.
Sosyal ağlarda paylaş

ps3'ü kullanıyoruz blu ray için biz.

böyle her çıkan filmi almıyorum, çoğunu indiriyorum direk torrentten ama böyle şekil box set olur yada çok sevdiğimiz filmler olur alıyoruz öyle. Hoşumuza gidiyor bizim öyle koleksiyon yapmak.

eski dvdlerde öyle bir kenarda duruyor. onlardan izleyene kadar 720p indirip seyrederim aynı filmi zaten 45 dakka bekleyip.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Mc_Lovin said:

ben bundan iki sene önce dvd arşivimi toptan çöpe attım. arkadaşlardan riplediklerim ve hdd'de duranlar hariç dört yüz kadar dvd attım yamulmuyorsam. üç yüz doksan küsür olduğuna eminim sayının.

Yazık olmuş o kadar arşive. Her DVD film BD'ye çevrilmiyor, çevrilenlerin çoğu da Türkiye'de bulunmuyor. DVDrip'ler DVD kadar kaliteli olmuyor, hele torrenttekilerin kalitesi iyice kötü. Söyleseydin biz alırdık DVD'leri.

içlerinden benim çok sevdiğim filmler kaldı geriye işte. chick flickleri, dude flickleri, anlamsız macera filmlerini falan kaldırdım attım işte. old boy, full metal jacket falan gibileri duruyor hala.

bir dahaki sefere böyle bir şey yaparsam foruma yazarım artık. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

bende 15tb civarında 1080-720p arşiv var. 3x2m perde ve projeksiyon alacağım. Bluray ve internetten indirdiğimiz filmler arasında (720-1080) görüntü ve ses olarak çok büyük fark var mı? Bluray e yatırım yapmaya değer mi?

Bahsettiğin Bluray release'ler, BD'den riplenmiş dosyalar, 1080p Bluray release'i 10GB boyutunda oluyor. Ancak doğal olarak sıkıştırılmış compression uygulanmış filmler olduğundan, sakal veya çene gibi detaylarda bulanıklık, renklerde bozukluk, ses kalitesinin azalması gibi sorunları var. Direk Bluray diski koyup da izlemek kadar net görüntü vermeyecektir. 22 inç monitöründe izlerken çok fazla fark yaratmaz belki, ama büyük ekran TV'de veya projeksiyonda izleyeceksen, BD'lerin yerini alamaz. Bu yüzden Bluray disklere yatırım yapmaya değer. Tabii eğer film izlemeyi seviyorsan ve iyi kalite görüntü/ses istiyorsan. "Televizyonda VCD izliyorum, DVDrip izliyorum, benim için farketmiyor" diyorsan Bluray releaseler yeterli gelebilir.
BRRip ve BDRip releaseler var, onlar DVDrip boyutuna yakın Ripler olduğundan kaliteleri daha da kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

BluRay Player'ların DVD Player'lar kadar hızlı yaygınlaşamamalarının hatta BluRay teknolojisinin DVD kadar yaygınlaşamamasının temel nedeni internetin ve streamin inanılmaz yaygınlaşması.

Ben o yüzden BRay'den daha büyük kapasiteli bir disc formatının yaygınlaşacağını sanmıyorum. Eğer stream ya digital store olayları yaygınlaşamazsa bir sonraki nesil usb stick tarzı bir şey olur muhtemelen. Nitekim USB 3.0 yeterince hızlı, TV'ler vs. destekliyor ve üstüne usb sticklerin fiyatı da her geçen gün düşecek.

(Benim de DVD koleksiyonum vardı, evden ayrılırken bıraktım, duruyor öyle 100'e yakın film. Yazık verdiğim paraya.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Hola mükemmel ötesiymiş. Crunchyroll ve 4oD ile çalışacak sekilde ayarladım, şimdi tek servis kullandığım. BBC iPlayer'ı da ayarlarsam bırakırım paralı DNS ve proxy'leri. Hızını da deneyeyim de bir.

crunchyroll ve 4oD scriptlerini paylaşabilir misin acaba GERGE bulamadım ben
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kendim yaptim cunku =)

Crunchyroll:

{
"name": "CR",
"description": "Watch Crunchytoll",
"author": "GERGE",
"site": "http://linseifu.com",
"icon": "http://cl.ly/image/0K2d1k0a113X/Avatar.jpg",
"unblocker_rules": {
"crunchyroll": {
"description": "Watch Crunchyroll",
"link": "crunchyroll.com",
"icon": "http://cl.ly/image/013Z2W3n3z10/crunchyroll.png",
"cmds": [
{
"hosts": [
crunchyroll.com
],
"then": "PROXY US"
}
]
}
},
"import": []
}

4oD'yi tam becerememisim, cookileri temizleyince uctu. Crunchyroll calisiyor ama. Temelli kullanirmiyorum UK olmadan bilmiyorum. Kullanirim belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...