Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

giriş kapısına 2tane large jail door koruyorum dış kapı alana acılıyor orada da 2tane road gate var. Önceki kapıda asıl hapishane bölgesiyle bu mal yükleme bölgelerini ayırıyor. Bu bölgede muhakak 2guard tutuyorum patrol ve stand olarak. Geri kalan hapishane bölgelerinde tamamen bütün kapılarım açık oluyor. Zaten kaçma durumu yada isyan gibi bir durum olursa direkt lockdown basıyorum hiçkimse kıpırdıyamıyor. Hapishane o kadar güvenli oldu ki sadece denemek için 5gün boyunca yemek vermedim mahkumlara isyan başlattım. başladığı gibi önce taserlarla etkisiz hale getirttim ardından fire at will komutu verip katliam yarattım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sonunda adam gibi bi hapishane yaptım ya.

ama şöyle bişey var, dış kapı large jail door du. aşçılar falan dışarı çıkarken habire guard geliyo sinir oldum.

dur şuraya başka bi sistem yapıyım dedim dismantle ettim kapıyı.

tam da o ara mahkumlar yemek yemeye gitmek için koridordan geçmesinler mi?sdfsdfsdf

hepsi kaçtı kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

giriş kapısına 2tane large jail door koruyorum dış kapı alana acılıyor orada da 2tane road gate var. Önceki kapıda asıl hapishane bölgesiyle bu mal yükleme bölgelerini ayırıyor. Bu bölgede muhakak 2guard tutuyorum patrol ve stand olarak. Geri kalan hapishane bölgelerinde tamamen bütün kapılarım açık oluyor. Zaten kaçma durumu yada isyan gibi bir durum olursa direkt lockdown basıyorum hiçkimse kıpırdıyamıyor. Hapishane o kadar güvenli oldu ki sadece denemek için 5gün boyunca yemek vermedim mahkumlara isyan başlattım. başladığı gibi önce taserlarla etkisiz hale getirttim ardından fire at will komutu verip katliam yarattım.

abi şu dediğin olay prison grading olayına aykırı. yani oyunun esas amacı prison gradingleri tavan yaptırmak. mesela ben ticaret adamıyım normalde sürekli adamları çalıştırıp para kazanıyım diyodum öyle değilmiş. elemanlara mesela hayvan gibi cezalar vermeniz lazım. solitary cezalarının minimum 1 gün olması lazım punishment için. security için kavgaların minimum seviyede olması lazım bunun için de birbiri arasında kimsenin kavga etmemesi lazım. Lockdown olayı çok mühim. yani o regime de en az 3 5 kere lockdown olması lazım. yemek yicek lockdowna gidicek çişini yapıcak lockdownda kalıcak falan tarzında olması lazım. oyunun esas amacı yani elemanların cezasını çektikten sonra hapishaneye tekrar geri dönücekleri bişey yapmamalarını sağlamak. hiçbişeyi düzene koyamıyorsanız eğer punishmentları yüksek tutun bu şekilde punishment gradingi yükselsin.

micromanagementtan showerlara,yemekhanelere,oralara buralara yani kalabalık olunan yerlere mutlaka adam koymanız lazım. normal düz guardlar işe yaramıyo. silahlı elemanları koymanız lazım ki suppress durumunda olsunlar. suppres olmazlarsa eğer parkta geziyomuş havasında takılıyolar bizim borumuz öter sizin değil tribine girip önüne gelene saldırıyo millet. zaten o danger yazan bölgede görürsünüz DETERRENT diye bişey yazıyo. eğer ki punishmentlarınızı düzgün ayarlarsanız caydırıcı cezalar söz konusu oluyo mesela adam dövdü 3 gün solitary de kaldı diyelim bi daha adam dövmüyo gibi.

yani kapıların sürekli kapalı olması, elemanların 4 duvar arasında kalması gerekiyo. cezalarını çekmiş sayılmaları için. şey gibi düşün hani evsiz adamlar amerikada adam bıçaklayıp hapishaneye giriyolar diye bi mit vardır ya ekmek elden su gölden olsun diye aynı o hesap.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...