Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Ailelerin hapishaneye geldiği saat aralıklarında mahkumun free time'ı varsa görüşebiliyorlar. Adama eskortluk yapması için boşta Guard olması gerekiyor sanırım. Birde visitation'ın(ve visitation'a giden yolun) mahkumun geçebileceği shared zone'lardan olması gerekiyor.

Visitation odası kurman lazım.
Aileler geldikten sonra mahkumun free time'ı olması lazım.
Boşta guardın olması lazım.
Mahkumun visitation'a ulaşabilmesi(giremeyeceği zonelar tarafından önlenmemesi) lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne olduğunu anladım galiba. Sen cell odasını bir ihtimal duvarları tamamlamadan önce oluşturdun. Büyük ihtimalle tuttun bir köşeden sona kadar çektin.

CELL yazısını görüyor musun? O bir odadan diğerine taşmış. Şu an oyun orada tek cell odası var zannediyor. Duvarları tamamsa bir ucundan diğerine çektiğin vakit bütün odaları tek tek ayrı cell olacak biçimde oluşturuyor. Duvarlarda gedik falan varken odayı tek bir çekişte oluşturduysan tek bir oda oluşturuyor.

Oda yapma tabının üzerine geldiğinde cell yazısı üzerindeki sayıyı şu an büyük ihtimalle 1 olarak görüyorsun. Oda yapma tuşuna tıkla ve bütün cell'leri tek tek oluşturmayı dene. Şu an duvarların tamamken tek bir çekiş yapsan da oluşur gibime geliyor gerçi.

edit: Özetle içinde cell'ler bulunan binanın tamamını cell odası olarak ayarlamayacaksın. O binanın içinde 8 tane hücre var ya. Onların her birinin ayrı ayrı cell olarak ayarlanması gerekiyor. Aralarındaki koridorları da boş bırak.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır abi alakası yok. cell leri tek ayrı yapman lazım. hepsini bir CELL diye ayırırsan eğer yemez. tek tek hepsi ayrı ayrı cell olucak. bide kapı kısmını alma 4 x 3 yapıyosun ya o içeride kalan kısmı alıcaksın. duvarları almıcaksın.

edit : visitation olayını şimdi gördüm, freetime ı olmasına gerek yok. visit e geldikleri zaman otomatik koşuyo anasını bacısını gardaşını görmeye

edit2 : 300k dolara sattım eski prison ı. 300k ile sıfır km mekana başlamak harbiden efsane oluyomuş yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

valla herşey normal gozukuyor ama girmiyorlar. kapalı tutuyorum bende.. asdf

liberal said:

hallettim. oyun UI mi diyeyim UX mi diyeyim bilmiyorum ama yeni başlayanlar için hiç kolay değil. oyunun zorluğundan değil tasarım tercihleri gerçekten kötü.

Örneğin yeni oyuna başlarken kutu içine capraz koyuyoruz ya oyun seçenekleri için. Oradaki çarpaz enable mı disable mı yapıyor belli değil. Continuous intake olmasın diye capraz atıyorum, 2 saat kafa yorup hapishane tasarlıyorum hala adam geliyor. Meğer boş bırakmak lazımmış. Oysa tick olsa orada çok kolayca anlaşılacak. Building seçenekleri de gereksiz şekilde karmaşık. Ufak tefek şeyler bunlar alışınca geçiyor ama böyle olmaması gerekiyor.

Yine yukarıda dediğim gibi tasarım hatası nedeniyle benim sorunum şuymuş:

Ben hüclereli aynen dediği şekilde yaptım (duvar, kapı, yatak..) fakat odaları ayarlarken her oda için tek tek cell form döşemedim. Yani odaları böldükten sonra 4x4 odaya tek tek "cell" atamktansa (shower'daki gibi) komple binanın içerisine atadım (Simcity kafası). Böyle olunca 12 kişilik 40x40'lık binada tek kişi girip yatıyor. 3 Oyundur böyle sürüyordu kafayı yiyecektim artık. Oyun bende bozuk falan sandım bi ara. Şans eseri fark ettim tek tek odaya atamayı.

En azından sorabilir odalara döşeyeceğimde "tek tek ayırayım mı odaları" diye. Ya da 4 tarafı çevrilince otomatik bölebilmesi lazım ayrı hücre olarak. Instruction kısmında bununla ilgili hiçbişey söylemedi bi de.

Bunu yapmadan önce yukarıdaki sorun oluştu işte. Oda var ama kimse kalmıyor çünkü aslında oda yok.

Onun dışında iyiye benziyor oyun. Tuvalet bozulunca kavga çıktı çok güldüm. Paradox'un Simcity'si gelene kadar oyalayacak gibi.

sıkıntı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

hayır abi alakası yok. cell leri tek ayrı yapman lazım. hepsini bir CELL diye ayırırsan eğer yemez. tek tek hepsi ayrı ayrı cell olucak. bide kapı kısmını alma 4 x 3 yapıyosun ya o içeride kalan kısmı alıcaksın. duvarları almıcaksın.

Duvarları dahil ederek oda yaparsan "enclosed by wall" şartını sağlayamazsın, evet. Ancak duvarların tamamsa duvarların içinde kalacak biçimde şu hareketi yapabiliyorsun:

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/12/29/2014-12-2900006.jpg

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/12/29/2014-12-2900007.jpg

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/12/29/2014-12-2900008.jpg

Sürükleyerek 3 cell'i aynı anda oluşturdum.
Sosyal ağlarda paylaş

Eaa bilemedim onu ya :/ Laundry'nin oda şartlarını sağladığını varsayıyorum. Acaba çalışması için atadığın adamların staff only ve farklı security seviyesindeki celllere dağıtım yapamadığından mı kaynaklandı.?

Bir de oraya atadığın mahkumların regime'inde work saatleri mi yok acaba?

En son şeye bakabilirsin. Mikromanagement upgrade'ini yapıp micromanagement tabını aç. Orada logistic seçeneğinde laundry'i seçince o odanın nerelere hizmet verdiğini manual değiştirebilirsin. Belki başka bir çalışmayan laundry'in vardır ve bütün dağıtımı o üstlenmiştir(çok küçük bir ihtimal).
Sosyal ağlarda paylaş

Abi size regime hakkında ufak bi tüyo veriyim. herifler saat 8 den önce uyanmıyolar bu bir. ikincisi shower ile başlayın saat 8 de shower girsinler. saat 9 da freetime verin showerdan sonra çişi kakası geliyo bu kamillerin. saat 10 a koyun yemeği ve yemekten sonra need durumunu takip edin. saat 9 da ki freetime da tuvalete gitmeyen kamiller olay çıkartabiliyo bu bir. telefonla konuşma veya yard mesafesi çok uzak kalırsa eğer buda ayrı bi problem olabiliyo süre bitiyo çünkü adamlar telefona gidene kadar veya yardda exercise yapana kadar. yani aslında ordaki freetime bu kamillerin ihtiyaç molası gibi bişey oluyo. shower - freetime - yemek - free time yaparsanız eğer (eğer ki mesafeler uzaksa) kafanız rahat olur. kavga dövüş gürültü en azda takılırsınız. ha mesafeler uzak ama heryere her şekilde rahat rahat ulaşabiliyosa eğer elemanlar o zaman yemekten sonra bi freetime daha koymanıza gerek yok.

edit : mikromanagementta deploy olayında kafanız karıştıysa veya beceremediysenize eğer patrol ile koyarsanız rengi falan ayarlayıp daha rahat yaparsınız. efsane bişey olmuş mikro. hem guardların yaptığı işler aksamıyo hemde boş boş gezmelerini engellemişler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...