Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ya ilk 1-2 gün filan değilse konuşmak çok acayip değil, öbür türlü neredeyse bütün mesajları spoiler içine lazım ki o zaman da esprisi kalmıyor pek. diziyi tartışma üzerine nihayetinde başlık.

ben şahsen birebir takip etmiyorsam bir diziyi çıktığı günlerde, o dizinin başlığına hiç girmiyorum. aksi takdirde aradan spoiler yemek garanti. sanırım herkes farkındadır artık bunun.

ha standart olarak spoiler ile konuşulacaksa üşenmem ama üşenen o kadar çok insan var ki, 2-3 kişi yazdı mı bitiyor olay zaten.

yani bu işin standardı diye bir şey yok tabii ki ama ilk 1-2 gün biraz az zira 2 gün izleyememiş olabilir gayet hehrangi biri.. en son çıkan bölüm hakkında bir şey yazarken spoiler'da olmalı.

ama burada insanların yazdıklarını görünce demek ki sabah 6'da gelip bütün her şeyi büyük harflerle her sayfada yeniden yazsam sıkıntı olmayacak.

muhteşem bir topluluk olmuş burası yahu. ekşi'de bile spoiler'a dikkat ediyor millet mümkün olduğunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapacağınız tek şey konuşmak istediğiniz şeyi spoiler içine almak, spoiler içindekini anlatacak ve yine spo olmayacak güzel bir başlık bulmak ve özetlemek.

Çok zor değil yani yazdıklarınızı seçip, kenardan sadece ekstra bir tuşa basmak. Konuya girmemek, okumamakta bu durum için çözüm değil.

Biraz dikkat lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

ben şurda izlemediğim bölümlerin spoilerını görsem lan aaaaa diyip daha da heycanla izliyorum diziyi. amma sinir yapıyonuz spoilerı yiyince

(tu)

this

abi ne gerilim olmuş son sayfalarda, sanki hayatın anlamını sizden önce keşfetmişler gibi bu ne tepki.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan ben vakti zamanında Lost'un topiğinde OHAA ADAM ÖLDÜ LAN tarzında bi şey yazmıştım, ölmesi beklenen hiçbi adam yoktu, kimin öldüğünü de yazmamıştım hatta, ama deli gibi shitstorm dönmüştü mesela.

İnsanlar rahatsız oluyo işte, yapacağın tek şey tüm yazıyı seçip spo tuşuna basmak alt tarafı. Adam kitap muhabbetinin döndüğü topiğe girip atarlanmış olsa neyse de, bölümü izlemeden bu topiğe giren bi adam büyük ihtimalle bölümün iyi mi kötü mü olduğunu merak ettiği için giriyo, "İZLEMEDİYSE GİRMESİN ALLALALA" demenin anlamı yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

GlobalLord said:

- rob stark freylerin kızıyla evlenmekten vazgeçip yeni karıya yavşayınca kızlardan birini edmure tully ile evlendirelim diye teklif ediyor walder frey. sike sike kabul ediyor rob. düğün günü rob stark ve annesi dahil düğüne gelen bütün adamlarını öldürcek freyler. robun kafasını kesip yerine kurdunun kafasını dikecekler bi güzel. anasının da boğazını kesip nehire atıyorlar ama beric dondarrion resliyor onu sonradan.
- cüce tywin lannisteri öldürecek crosbow ile sıçarken.
- cofri piçini zehirleyecek yeni yavuklusunun annesimi ninesimi bişeysi tam hatırlamıyorum orasını
- jaime lannisteri vargo hoat ve çetesi yakalıyor yolda ama öldürmüyorlar sağ elini kesiyorlar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

iş bulmadım. iş kendimin. müteşebbisim. tşkkrlr.

GlobalLord said:

- rob stark freylerin kızıyla evlenmekten vazgeçip yeni karıya yavşayınca kızlardan birini edmure tully ile evlendirelim diye teklif ediyor walder frey. sike sike kabul ediyor rob. düğün günü rob stark ve annesi dahil düğüne gelen bütün adamlarını öldürcek freyler. robun kafasını kesip yerine kurdunun kafasını dikecekler bi güzel. anasının da boğazını kesip nehire atıyorlar ama beric dondarrion resliyor onu sonradan.
- cüce tywin lannisteri öldürecek crosbow ile sıçarken.
- cofri piçini zehirleyecek yeni yavuklusunun annesimi ninesimi bişeysi tam hatırlamıyorum orasını
- jaime lannisteri vargo hoat ve çetesi yakalıyor yolda ama öldürmüyorlar sağ elini kesiyorlar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...