Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Celal ile Ceren (2013)

Aiko

Öne çıkan mesajlar

suBzer0 said:

Ben Recep İvediğe çok gülüyorum abi.. Kasmıyorum sizler gibi kendimi çünkü.. Ben şarkı güzels arebeskte dinliyorum mesela.. burdaki çoğu tip sırf "ben entelim" havasında olduğu için bunları yapmıyor.. Aslında öyle boş kafayla oturup , bir beklentisi olmadan izlese recep ivediği bence çok keyif alır..

sorun recep ivedik'in komik olmaması değil. çok kurumsal bi sunumda herifin biri sahneye çıkıp saçma sapan şeyler söylese ve osursa gülersin di mi? ben de gülerim. komik çünkü. ama bunu film diye önüme koysalar, tamam yine gülüyosn, ama kalitesiz bir mizah bu. zeka ürünü değil. zeka ürünü olmadığı için sabun köpüğü gibi, gülüyorsun ve geçiyorsun. basit yani.

dolayısıyla ivedik de böyle bir halka hitap ediyor. cem yılmaz'ın son gösterisindeki bazı esprileri gerçekten türkiye genelinin anlamasının imkanı yok, ama sahnede osuran adam 7'den yetmişe, işadamından işçiye herkesi illa ki güldürür.
Sosyal ağlarda paylaş

Biri IMDB'de şöyle yazmış:

konu: My IQ dropped 50 points because of this movie
Well I don't know how to state this without sounding like a pessimist, but it was clearly the worst $10 I have ever spent. I had high expectations for this movie, the name suggests that it has a completely different setting than the actor/producer's previous movies (Recep Ivedik series), which were a complete disaster in my opinion, but unfortunately it was complete rubbish and I had to leave after 80 minutes. If you are fine with paying for a movie in which the most important element is people farting, then by all means, go ahead and watch it. If you are looking for your money's worth, buy some grass and watch it grow. It's way more fun and enjoyable than this movie. If you are really curious about why this movie got so many bad reviews, just wait until it's being sold in the $0.99 bin at your local grocery store. If you do, make sure to have a neurological check later on because it could really mess you up.

geberdim gülmekten ahahhahaahahahaahah
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha aynen ben de 1 verdim seni görünce de. ABİ BU YORUMLAR NE YA AHAHAHAHAHA

http://www.imdb.com/title/tt2610768/reviews?ref_=tt_urv

I was at cinema for Hobbit movie,it was a lovely afternoon in a lovely warm winter day.. I was alone and decided to enter a movie at the shopping mall. I bought a ticket and I didn't check the saloon number and entered this film occasionally. I'm still at the movie. Call 911 and rescue me.. Please... I feel really sick. The film is sick.. Help me get out here.. Cant breath...The fat guy in the film is yelling at me. Please help me.. Come and Get me out of this cinema.. I cant find more words to describe this movie. It really sucks. My brain is melting out of my ears. I cant stop crying.. My day is now ended and I want to sleep.

I have accidentally watched the movie with my friends. In Turkey, movies are separated 2 parts in the cinemas and we have 10 minutes break. Painfully we left the movie end of the first half and nobody wanted to speak in our group when we were walking to our home.

After a couple of minutes I asked " Did we watch a Greek movie or a rubbish Turkish movie?". My friends said "it was a Turkish movie bro.. ". Only the silence can explain our feeling at that time.

I started working on a Time Machine, 31 January 2013
Author: fatabass
So I can go back in time to times I have never even heard about this movie.. So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie.. So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..So I can go back in time to times I have never even heard about this movie..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu gunden sonra pek izleyen olmaz ama, bariz cok daha fazla izleyen olurdu bu olay olmasaydi. Hak ediyor ama adam, beteri olsun. Bir kere beni zorla Recep Ivedik'e goturnuslerdi, o zamandan beri nefret duygulari icimdeki yavasca buyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Ben Recep İvediğe çok gülüyorum abi.. Kasmıyorum sizler gibi kendimi çünkü.. Ben şarkı güzels arebeskte dinliyorum mesela.. burdaki çoğu tip sırf "ben entelim" havasında olduğu için bunları yapmıyor.. Aslında öyle boş kafayla oturup , bir beklentisi olmadan izlese recep ivediği bence çok keyif alır..

Yok.
Sosyal ağlarda paylaş

recep ivedik ilk çıktığında. 2006 yılında fln.

camdan bakıp bira içen bir karakterdi. çok kısa bi skeçten başka materyel yoktu zaten. şuan bu dediğim anlaşılamayacak da olsa, aslında orjinal bir karakterdi. donuk halleri, kesik konuşması ne yaptığını bilmemesi psikopatlığı fln. o zamanlar biri onun taklidini falan yapınca mala bak demek kimsenin aklına gelmiyordu. çünkü sonradan eklenen o mal özellikleri fln yoktu yani. sürekli aynı noktaya kayık bakan acaip bi karakterdi. ama özünde türk ayısıydı.

sonra tabi ünlü oldukça iyice amele bir karaktere dönüştü. ha o ilk orjinal halinin de filmi çekilse güzel olmazdı o ayrı.

sonra filmi çıkınca hatırlıyorum 2007 fln. biz de liseden arkadaşlarla hala beraber takıldıgımızdan, anısı var diye gaza gelip gitmiştik.

zaten önyargımız yok birşeyimiz yok, hiçbir değeri olmayan mal eğlenceden ibaret bir film, oturup az çok eğlenerek izlemiştik. ha şimdi o eküriden kimseyle oturup izlemeyiz, ben de oturup izlemem. orası ayrı.

ha birsürü arkadaşım hadi şunu izlesek dese oturur izlerim. daha da önemlisi eğlenmeye de çalışırım. eğlenirim eğlenmem bilmiyorum.

neyin yozlaşmış mal izleyiciye yönelik olduğunu biliyorum, neyin olmadığını da. sonuçta bence önemli olan o. ne kadar mal da olsa espriler falan, düşen adam fail videolarına gülüyorsak buna da gülmek insanı çok alçaltan birşey değil. sonuçta oturup ciddi bir olay gibi izlemez kimse fail videosunu, bi yerde çıkar falan izlersin. 2-3 arkadaşının recep ivedik izleyek demesi de fail videosunun bir yerde çıkması durumundan farksızdır bence.

demek istediğim izleyeni mal olarak genellemek de yanlış, izlemeyeni entel olarak genellemek de bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu kadar kolay gaza gelmesini anlamıyorum insanların. kendi adıma Şahan'ı Yılmaz Erdoğan'a, Cem Yılmaz'a, Okan Bayülgen'e, Beyaz'a fersah fersah tercih ederim. Kendi ayakları üzerinde duran bir adam her şeyden önce. Yukarıda filmi eleştiren ya da Şahan'ı eleştiren kişilerin çoğunun haksızlık ettiğine inanıyorum. Eminim hepsi canlandırdığı karakterlere defalarca gülmüş ve hatta taklitlerine de defalarca gülmüştür.
Celal ile Ceren'de mükemmel bir film değil ama canlı olarak izlediğim Cem Yılmaz'ın şu son gösterisinden kesinlikle çok daha eğlenceli, çok daha komikti. Demet Akbağ-Yılmaz Erdoğan ekürisinin komiklik adına yaptıkları saçmalıklardan ve hatta kendileri artık güldüremedikleri için başka gençlerin sırtlarına basarak yaptıkları çeşitli işlerden kesinlikle daha komikti. Tam anlamıyla pop corn sinemasıydı. Mısırı yedik, kolamızı içtik, bol bol güldük, çıktık ve unuttuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahan televizyon programlarını bıraktıktan sonra bitti benim gözümde. Programları çok iyiydi bizde o zaman lise okuyorduk bizim mizah anlayışımıza baya katkısı olduydu. Fakat parayı bulunca eleştirdiği adamlar gibi oldu. Neyse sonuçta allahın ayısı bu kadar yazmaya gerek yok haha
Sosyal ağlarda paylaş

ikisi de kalitesizliğin yüceltilmesi, eşdeğer benim gözümde

tvdeki sinemadaki insanları aptal yerine koyan yapımları eleştirmemekle " halkımız bunu istiyor" demekle daha kaliteli, hak ettiğimiz yapımlara ulaşamayız

senin yaşın bizden büyük üstüne üstlük, devekuşu kabareleri vs izlemişsindir zamanında yani.
osuruğa gülmek mi memleket mizahının gelmesi gereken nokta
Sosyal ağlarda paylaş

kabare ile şahan'ın en ufak bir alakası yok. Mizah anlayışın illa içerisinde sosyal mesaj içeren mizah ise gidip Ali Kırca'nın tiyatro gösterilerini izleyebilirsin yine. Yeni mizah anlayışı eleştirel mizahı öldürüyor diye bir şey yok yani, ikisi de eskiden de vardı şimdi de var. Sen sadece küçümsemeyi kendince doğru bulduğun şeyi küçümseyebilmek için sebep uyduruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi, Recep İvedik filmlerinin beğenilmemesinin nedeni filmlerin kötü çekilmiş olması ve Şahan'ın karakteri benimsemesidir.

Yoksa bence karakterde sorun yok, gayet komik. Çünkü gayet yıllardır dalgaya vurduğumuz, videolar izleyip güldüğümüz bir karakter modeli. Direk Türk insanının yontulmamış hali. Ve cidden böyle adamlar yani.

http://www.youtube.com/watch?v=aoj2bGF_qG4

Biz bunlara gülüyoruz arkadaş, çünkü tanıyoruz bu adamları.

Filmlerin beğenilmemesinin nedeni kalitesizliğinden kaynaklanıyor sadece. Karakter çok iyi ama yan öğeler ve oyuncular çok sahte. Karakteri ve hikayeyi destekleyen unsurlara inanmıyor/gülmüyoruz. O zamanda gözümüze fazla giriyor Recep İvedik. Yani en önemli nedeni bu, cidden başka bişey değil.

Bunun üstüne normalde "ders çıkarılması" gereken, "cık cık cık, insanımız böyle olmamalı" ana fikri çıkarılması gerekirken birden Recep İvedik hayranlığı çıktı başımıza, Şahan'da ilk skeç yaptığı dönemlerde "bu karakter bizim nefret ettiğimiz, dalgaya vurduğumuz karakter" diyorken, filmden sonra "o da bizden biri, içimizden biri" falan diyerek karakteri bizle özdeşleştirmeye başladı.

Millet tiksindi haliyle...

Celal İle Ceren'e gitmedim, ama fragmanı ilk oynadığında, ilk yarısında "ahanda düzgün bir komedi geliyor galiba" derken 2. yarısında yine osuruk esprilerine boğuldum.

Şahan da kâr amacı güttüğünden olayı Recep İvediklere yakın tutmak istemiş. Hatâ mı yaptı, doğru mu yaptı tartışılır. Filmi de izlemediğim için birşey diyemiyorum çok ama fazla osuruk esprisi, Recep İvedik vari espriler varsa bence yanlış. Çünkü karakter modern bir çizgide, bilindik İstanbul genci havasında görünüyordu fragmanda. Öyleyse yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...