Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

11 saat önce, Xenocide dedi ki:

ben şeye inanamıyorum ya, ulan dünyanın sonu gelmiş gibi kar yağıyor, hala bi yerden bi yere gitmeye çalışıyor küçük araçlar. büyükler hadi nakliye vs. devam etmesi lazım da, olum otur evinde nereye gidiyosun

geçen kış bizimkiler de ağlıyodu yollar gapalı bu ne hal, kardeşim sen her günkü gibi çok normalmişçesine vaziyet hmmm işime arabayla gideyim oh oh dersen kalırsın. küpek seni.

Geçen sene Ankara-Gebze-Ankara yapmıştım, akşama hafif kar gözüküyordu, Gebze'den çıkarken yollar açıktı sonradan iyi bastırmış ve kaza olmuş, Bolu tünelden itibaren 8 saat yolda beklemiştim. Bazen aniden oluyor ya, uzun yola çıkarken hazırlıklı olmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Geçen sene Ankara-Gebze-Ankara yapmıştım, akşama hafif kar gözüküyordu, Gebze'den çıkarken yollar açıktı sonradan iyi bastırmış ve kaza olmuş, Bolu tünelden itibaren 8 saat yolda beklemiştim. Bazen aniden oluyor ya, uzun yola çıkarken hazırlıklı olmak lazım.

kar riski varsa en önemlisi ısınmak için benzin seviyesini hep yüksek tutmak lazım. bir sonraki benzinliğe kaç saat sonra ulaşabileceğini bilemezsin. benzinliğin yanından geçerken depo yarıya bile düştüyse girip fullemekte fayda var. bagajda da 2-3 dayanıklı kuru gıda ve su her zaman bulunmalı. bunlar olduktan sonra anca beklemekten canın sıkılır. geçen sene istanbul içi sayılacak yollarda donma tehlikesi yaşadı insanlar. anadolu yollarını düşünemiyorum bile.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Dün gece Elazığ-Malatya-Adiyaman-K.Maraş-Gaziantep-İskenderun yol yaptım. Kar vardı fakat yollar açıktı, ne yazık ki Erkenek tünelinde ciddi bı kaza vardı buzlanmadan ötürü idi sanırsam. Onun dışında bu güzergahta yollar açıktı ben de kış lastiği de yoktu 😅

vivavale tarafından düzenlendi
🏎️
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...