Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

sadece anadolu yakasına yağmasının sebebi rüzgarın karayel veya yıldızdan esmesi açıkta bu sebeple anadoluya itiyor buharlaşan havayı

poyraza döneceği zaman avrupaya egliyor radardan takip edebilirsiniz dek bulutlarını

hayır d ek yok diyorsunuz radarı açıp bakın bide 15 dakika sonra bakın oluşum görünüyor zaten
KÜSTÜM BEN OYNAMIYOM

şimdi bak güzel kardeşim ecmwf diyor ki çarşamba günü size sabah -16 çekirdeğini sokacak bu sistem inecek azorun itmesi ile aşağıya diyor
yani dek için ideal olan -8 sıcaklıgın iki katı sağlanacak bu nedemek güzel kardeşim sen soğuk havada işerken çişinden duman çıkıyor ya aynı şey denizdede oluyor hava o kadar soguyor ki bir anda deniz ısı kaybediyor kaybettigi ısı kar olarak en yakındaki yere tekrardan yağış olarak düşüyor

dek yağışını gösteren radar gerçek zamanlı olarak

[video]www.dailymotion.com/embed/video/xc0kw1?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

@xeno

dediğin gibi tahmin sadece kesin bir bilim değil ki yani bir saat sonra hava açabilir ama şansı %1 kar yağma olasılıgı çarşamba aksamı %90 ama kesin degil en fazla olasılıgı olanı tahmin olarak söylüyorsun işte ki bu işte %90 olacak %10 olmayacak degil

10 tane olacak ihtimalvar ve oranları %60 %30 %70 olark değşiyor topladım %100 olmuyor hepside olabilir bir anda güneş açar kar yağar basınç gider siklon gelir vs

ben sadece olabilecek en ideal tahmini yapıyorum allah allah ya..

OYNAMIYOM BEN MGM DEN BAKIN MADEM 3 GÜNDÜR KAR DİYO ORASI
Sosyal ağlarda paylaş

coco said:

izmiri özlicemmm :(

burada hava ne kadar kötüymüş gibi olsa da tr'nin en iyisiydi hep..

hava da mis gibi hala. stop.

vay canına ya

2012'den postları görünce geçen senenin postları diye düşündüm, son sayfaya geldiğimde bir de ne göreyim

edit: alıntılarda tarih gözükmüyormuş artık
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

sadece anadolu yakasına yağmasının sebebi rüzgarın karayel veya yıldızdan esmesi açıkta bu sebeple anadoluya itiyor buharlaşan havayı

poyraza döneceği zaman avrupaya egliyor radardan takip edebilirsiniz dek bulutlarını

hayır d ek yok diyorsunuz radarı açıp bakın bide 15 dakika sonra bakın oluşum görünüyor zaten
KÜSTÜM BEN OYNAMIYOM

şimdi bak güzel kardeşim ecmwf diyor ki çarşamba günü size sabah -16 çekirdeğini sokacak bu sistem inecek azorun itmesi ile aşağıya diyor
yani dek için ideal olan -8 sıcaklıgın iki katı sağlanacak bu nedemek güzel kardeşim sen soğuk havada işerken çişinden duman çıkıyor ya aynı şey denizdede oluyor hava o kadar soguyor ki bir anda deniz ısı kaybediyor kaybettigi ısı kar olarak en yakındaki yere tekrardan yağış olarak düşüyor

noldu siklonik demiyorsun artık
Sosyal ağlarda paylaş

hayır yani 2004 senesinde o 9 gün durmadan yağan sistem çok mu efsaneydi degildi bir anda geldi millet yağmur bekliyordu 5 derecenin üstüne çıkmaz deniyordu

2004 kisi 9 gün yağan efsane karın modeli

2004 efsane kisi modeli

buda yarın gelen sistemin modeli

ecmwf 2015 ocak simdiki sistem modeli

şimdi durum ne

2004de soguk yok yağış yok izlanda itip duruyor vs ama ne oldu herkes ters köşe 9 gün kar kaldı yerde istanbulda yarım metre kar bıraktı

peki 2015 ocak ayına egeliyoruz modeller sibirya giibi -16 çekirdeği çok nadir olan bi şekilde isstanbula geliyor herkes kar bekliyor olması gereken bu ama yağış olmuyor çünkü zamanı degil daha yarın başlayacak ki bunun dışında dedigim gibi tahmin bu sadee olması gereken olacak diye birşey yok havada
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi radara baktım;
Ufak bir değerlendirme yapayım

Karadeniz üzerinde dekler oluşmaya başladı ve üzerimize / avrupa yakası / için güzel bir kütle geliyor yaklasık 1 saati bulmaz vuracakheryeri haritada gösterdim

anadoluuyu saymıyorum anadolu zaten olayın kaymağını yiyecek rahat olsun o yüzden anadoluda oturan varsa orada örtü yağış vs garanti

sonrasına sonra bakacagız

gece saatlerinde dek + siklon ile beraber asıl bekledigim sistem gelecek

Sosyal ağlarda paylaş

9 gün yağmadı zaten 9 gün yağan yer bi sibirya var ELİM AYAM TİTRİYO 2004'te sistem 9 gün sürdü tam eridi derken birdaha eridi derken birdaha don üstüne kar vs..

2004 efsane kışı incelemesi ve yorumları

https://m.facebook.com/notes/istanbul-kar-tahmincileri/gerçek-bir-efsane-2004-kişi/423923611024021/
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

Şimdi radara baktım;
Ufak bir değerlendirme yapayım

Karadeniz üzerinde dekler oluşmaya başladı ve üzerimize / avrupa yakası / için güzel bir kütle geliyor yaklasık 1 saati bulmaz vuracakheryeri haritada gösterdim

anadoluuyu saymıyorum anadolu zaten olayın kaymağını yiyecek rahat olsun o yüzden anadoluda oturan varsa orada örtü yağış vs garanti

sonrasına sonra bakacagız

gece saatlerinde dek + siklon ile beraber asıl bekledigim sistem gelecek

ne ayaksın lan sen cevdet?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...