Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

RamsesII said:

gençler esas kar akşam üzeri-akşam vakti filan başlıcak yarın da devam etcek.Erken alarm oldu bugün istanbulda

kesin bugün yağmadı diye yarın tatil etmezler, yarında öküz gibi kar yağar okula gitmeye çocuklar telef olur yollarda. sonra öğlene doğru beyler tatil derler, o 1 saatte gidenler bi de geri dönmeye kasar falan.

abv yetersizlik ya.

20-25 sene önce yaşadıklarımızı cocuklarımız da yaşıyor bir ülke 25 senede 1 gıdım ileri gitmez mi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

RamsesII said:

xwhiplashx said:

Moskova -23 derece.
Gunesli. Fena soguk. Sakallarima dokunsam dokulcek gibi.

ahh ahh keşke moskova'da olsam da o soğuğu hissetsem....

Haftaya sibiryada olucam. Esas orayi ozledim. -45 diyorlar. Vodka+balik tutucam anasini satim en sevdigim olay!

20 derecenin altı bana soğuk geliyor
orda komaya girerim heralde
Sosyal ağlarda paylaş

asıl kar bu gece ile perşembe gecesi arası olacak kim dedi salı günü kar yağacak diye niye tatil ettiler anlamadım dek olmaz ki -6'da -6 geldi 850hpa'da hemen tatil ettiler mallar

gfs modeli ecmwf paralel destekliyor hepsini
7 ocak çarşamba aksam saatlerine dogru -16 giriyor 850hpa 1500 metrede yani buda yer yüzüne -1,-4 gibi bir derece demek istanbul için yani dek yağışları coşturacak heryer iiçiniz rahat olsun

Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

asıl kar bu gece ile perşembe gecesi arası olacak kim dedi salı günü kar yağacak diye niye tatil ettiler anlamadım dek olmaz ki -6'da -6 geldi 850hpa'da hemen tatil ettiler mallar

gfs modeli ecmwf paralel destekliyor hepsini
7 ocak çarşamba aksam saatlerine dogru -16 giriyor 850hpa 1500 metrede yani buda yer yüzüne -1,-4 gibi bir derece demek istanbul için yani dek yağışları coşturacak heryer iiçiniz rahat olsun

Hype yapabiliriz yani.

Hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

hype yaparsınız suanki yağışlar siklonik yağış bile değil zaten bugun akşam üstüne dogru ve gece siklonlar yağışı gelecek anadoluda AB yani alçak basınç var bu sistemi biraz olsun bizim üzerimize itecek

siklonik yağışları aldıktan sonra ne yazikki çarşamba bitecek bu sistem yağışı ancak şu var dek yağışları başlayacak

dek yağışı nedir

bunun ulaşması için yer sıcaklgının 0 ve altı olması idealdir yani 850hpde -8-16 gibi bir değer çok güzel oluyor ki bu değer çarşamba perşembe günü oluyor

özet geçersek

salı akşam ve gecesi siklonik yağış
çarşamba sabaha kadar devam
çarşamba sabahtan sonra öğlene kadar kuru soğuk istanbul en yüksek 1 derece olmaz olur
çarsamba ögleden sonra dekler başlar dövmeye
perşembe gecesine kadar

deklerin olayı bir anda olusuyor ve 20 dakikada 3-4 cm kar bırakabiliyor, 2004 efsane kışında bunu gördük 2012'dede gördük kar yağışı yokken modellerde coşturdular

diagramda şu şekilde çarşamba günü için

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...