Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam winter sale

OsManiaC

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

aente said:

Adamlar oyunu günlerce bedavaya dağıttılar, Nvdia bedavaya dağıttı, bundle'la 1 dolara satıldı, amazon bundle'ında 1 dolara satıldı. Resmen şu an Steam hesabı olan neredeyse herkesin 2033'ü var. Yapa yapa bu indirimi mi buldular yani? Neyi savunuyorsun anlamadım.

savunduğum bişi yok esas senin hiç yoktan böyle bir saldırıda bulunman abes, onu işaret ediyorum.

nvidia bir sürü oyunu bedavaya dağıtıyor. arkham city'i nvidia kartla bedavaya aldım. assassin creed 3 şu an bedavaya dağıtılıyormuş. iyi güzel ama bu oyunları şu an steam'den bedavaya alamıyorsun.

bir ürün bir yerde büyük bir promosyon geçirdi diye başka yerlerdeki promosyonlar o promosyondan çok daha büyük olmak zorunda diye bir kaide, kural yok hayatta.
bir ay bir ürüne %80 indirim yaparsın. birkaç ay indirimsiz fiyattan satarsın, sonra tekrar indirime koyarsın %60'dan. sonra tekrar indirimsiz fiyattan satmaya devam edersin.
geçici promosyonlar sonuçta bunlar.

bir ürün geçici olarak bedavaya dağıtılsa bile her zaman bedavaya dağıtılması gerkekmiyor. sonuçta o, o kampanyaya özel birşeydi.

yahu bazen sırf karşı çıkmak için çıkıyorsun bone. hatta bunu sıklıkla yaptığın için insanlara her zaman böyle yapıyormuşsun gibi geliyor :D

metro 2033, herhalde son 2 yılda 100 kere falan 5 dolar olmuştur, son 2 aydır ise 1 dolara ve bedavaya dağıtıldı facebook'ta, o yüzden steam'de şimdi 5 dolara satılması baya bir saçma. biraz oyun piyasasının içinde olan herkesin elinde metro2033 var zaten, ne gerek var indirime falan? hatta haberi olmayan biri bile sırf google'a metro2033 sale yazsa, facebook'ta bedava dağıtıldığını görür. O yüzden saçmalık metro2033'ün indirimde olması, en azından bizim açımızdan baktığımızda.

Bunu savunacaksan "ne var yani girmesin mi indirime" diye değil de, yaklaşılan açıyı sorgulaman gerek muhtemelen. Bunu steam'in aslında bedava olan oyunu 5'er dolar milletten yolmak için yaptığını düşünenler var mesela. Halbuki steam salak mı, komünitenin muhtemelen yaklaşık %50'sinde olan bir oyunu indirime sokmak yerine çok daha az kişide olan popüler bi oyunu soksa hayvan gibi daha çok para kazanır. Ama muhtemelen önceden yapılmış anlaşmaları var firmalarla, THQ ile 2012 yılı için anlaşmıştır, THQ bizim X oyunumuzu Y kere indirime sokacaksınız demiştir, steam'de zamanında kabul etmiştir, şimdi de zorunda kalmıştır...
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
yahu bazen sırf karşı çıkmak için çıkıyorsun bone. hatta bunu sıklıkla yaptığın için insanlara her zaman böyle yapıyormuşsun gibi geliyor :D

yok tamam tamam bişi demiyorum vazgeçtim
burda elli bin kez yazsam da anlamamakta okumamakta inat edeceksiniz.
o yüzden hiç bişi demiyorum tamam vazgeçtim.

STEAM ALLAH BELANI VERSİN NEDEN METRO 2033'E BÖYLE SALAKÇA İNDİRİM YAPTIN GERİZEKALI DOUG GERİZEKALI GABE HER YERDE BEDAVAYA VERİYORLAR HUMBLEBUNDLE'DA 1 DOLARA ALDIK OYUNU HALEN GELMİŞ BÖYLE GERİZEKALICA YETERSİZ İNDİRİMLER YAPIYORSUNUZ MAL MISINIZ OLUM ORDA BİZ SİZDEN ADAM GİBİ İNDİRİMLER İSTİYORUZ SİZ GELMİŞ METRO 2033'E NE KADAR SİKKO İNDİRİM YAPIYORSUNUZ PİS ŞİŞKO!

dersem konu kapanır mı? memnun olur musunuz bundan?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı indirim oranları bütün hepsi için söz konusu diğer pek çok oyunda kaç kere 75% gördü ona kalırsa ,ayrıca pek çok oyunda promosyonla dağıtıldı dirt2 call of juarex vb . Ben magicka başta olmak üzere paradox oyunlarımın yazdan beri kaç kere indirime girdiğini unuttum hep aynı indirimlerdi onlarda .Bunlara indirim gelmesin demiyorken metro'ya karşı çıkmanın anlamı yok bence. Görünüşe göre humble bundle'la yaın zamanda verilmiş olması dışında bir gerekçe yok .

Bakış açısı meselesine gelince THQ indirim yapalım metroyu satalım derken steam ne yapabilir yani ?ortada birde kontratlar -yükümlülükler varsa karşılıklı ? Hatta ben steamin yerinde olsam bilakis desdeklerimki biraz daha para kazanıp ellerindeki üç oyunu yayınlasınlar 2013 te .

sabonis said:

metro 2033, herhalde son 2 yılda 100 kere falan 5 dolar olmuştur, son 2 aydır ise 1 dolara ve bedavaya dağıtıldı facebook'ta, o yüzden steam'de şimdi 5 dolara satılması baya bir saçma. O yüzden saçmalık metro2033'ün indirimde olması, en azından bizim açımızdan baktığımızda.

Bunu savunacaksan "ne var yani girmesin mi indirime" diye değil de, yaklaşılan açıyı sorgulaman gerek muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

dead island biraz tek düze. iyi grafikleri var, ada atmosferi falan fena değil de, öyle öldüm bittim bir oyun değil bence. gerçekten zombie öldürmeli fps seviyorsan alabilirsin, en azından kendi silahlarını yaratma olması ve story açısından daha zengin l4d'den.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

I Am Alive oynayan var mı ya? repetetive falan denmiş, puanları da iyi değil ama sırf atmosferi için alasım geldi resmen, fazla indie destekçisi oldum son zamanlarda.

bu arada dün miasmata kaçırdım ona yanıyorum ya!!!!

Sorunluymuş PCde, donma lag falan oluyormuş herkeste, yorumları okumadan alma aman diyim
Sosyal ağlarda paylaş

desislaf said:

Dead Island'i almayi dusunuyoruz arkadasla. Co-op'u nasil, Left 4 Dead 2'den sonra tatmin eder mi?

kakara kikiri muhabbet oynamak için güzel. çok komik sahneler ortaya çıkıyor gerçekten. muhabbete vurabilirsen çok eğlenirsiniz. fakat oyun olarak zayıf bence. zombiler çok tek düze. challenging değil. questlerden hiç keyif almadım. onun dışında ambiyans ve craft artıları var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...