Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

bingildak said:

valla bana sorarsan kendinle çelişiyorsun. bir yandan değişmesin istiyorsun, diğer yandan neden değişmiyor aynısı diyorsun. star wars sanırım şu an sinemada devam ettirmesi en zor seridir herhalde. o kadar fazla bir beklenti var ki deliver ederken en ufak bir hatan bile astronomik eleştirilere sebep olabilir ki orjinal seri bana kalırsa böyle örneklerle dolu.

adamalar bu yükün altından overall "bence güzel" ile çıkabiliyorsa, ben büyük başarı derim ki ben giderken ön yargılı veya yüksek beklentilerle gitmedim. ne kadar SW IP yükü sırtında olsa da yeni bir seri olarak geliyor. önceki serinin gölgesinde veya kısıtlamalarıyla başlamamalı. benzerlik gösterdiği yerleri ile, orijinal uzaklaştığı yerleri ile geneli tatmin etmeyi hedeflemiş adamlar. her zaman deconstruct eden adamların memnuniyetsizliği veya beklentilerinin deliver edilmemesi olacaktır.

ne yaparsan yap olacaktır yani.

Üzerlerindeki ip yükünü bütün eu loreunu sıfırlayarak kaldırdılar zaten, bu serbestlikte belliki rushlanmis senaryo, neyin zorlaması, iyi film falan değil, ben eğlendim ama iyi değil yani. 2buçuk saatte baya baya karakter gelişimi verebilen filmler var yani bahane değil tek filmde climaxe ulaşmaya vakit olmaması.

adamlar disneyin baskisi ile 3 ayda yazmis daha neyi tartisiyoruzki :D
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

madcow said:

Bu arada xunn un tum siniri guclu kadın karakterinden geliyor. Adam dayanamıyor guclu kadın karaktere. Yoksa oraya erkek koysalardı boyle bu kadar olay cıkarmazdı.

Seni tumblr'a alalım, neofeminist beta olarak daha rahat barınırsın.
onlar da rahatsız edici sen de. Arasında olamıyor muyuz? Arkasında bir ajanda aramadan izlemek yasak mı abi filmleri?
Sosyal ağlarda paylaş

oha iki uç nokta dışında alternatiflerin olduğunu mu suggest ediyorsun?!

xunn iş arasında yazamadım da, fikirlerin ne kadar değerli ve içleri dolu olursa olsun, tartışma biçimin tadını kaçırıyor. kendi fikrini absolute gerçeklik olarak benimseyip, diğer her şeye yıkıcı agresiflikle yaklaşıyorsun. tartışırken biraz daha ılımlı olmanın kimseye zararı yok. hemen ötekileştirip, tagler takmanın senin egon dışında hiçbir şeye faydası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

oha iki uç nokta dışında alternatiflerin olduğunu mu suggest ediyorsun?!

xunn iş arasında yazamadım da, fikirlerin ne kadar değerli ve içleri dolu olursa olsun, tartışma biçimin tadını kaçırıyor. kendi fikrini absolute gerçeklik olarak benimseyip, diğer her şeye yıkıcı agresiflikle yaklaşıyorsun. tartışırken biraz daha ılımlı olmanın kimseye zararı yok. hemen ötekileştirip, tagler takmanın senin egon dışında hiçbir şeye faydası yok.

ciddi ciddi tartisiyormusun sen xunnla? :D hicmi imzaya dikkat etmedin asdffdas
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

xunn said:

madcow said:

Bu arada xunn un tum siniri guclu kadın karakterinden geliyor. Adam dayanamıyor guclu kadın karaktere. Yoksa oraya erkek koysalardı boyle bu kadar olay cıkarmazdı.

onlar da rahatsız edici sen de. Arasında olamıyor muyuz? Arkasında bir ajanda aramadan izlemek yasak mı abi filmleri?

İyide postunda leş gibi agenda kokan sensin. Güçlü kadının dogru yapıldıgı dünya kadar iş var. Bu onlardan biri değil.

Varsa argümanın kızın ne kadar "güçlü" olduguna dair yaz, bık bık ortalık karıştırma. Baitsen vakit yeme.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

madcow said:

xunn said:

madcow said:

İyide postunda leş gibi agenda kokan sensin. Güçlü kadının dogru yapıldıgı dünya kadar iş var. Bu onlardan biri değil.

Varsa argümanın kızın ne kadar "güçlü" olduguna dair yaz, bık bık ortalık karıştırma. Baitsen vakit yeme.

Ortalıgı karıstıran etrafa yargı dagıtmaya calısan sensin. Benim postumda ajanda yok. Filmden cıktıgımda ilk tepkim

kız dusunerek force u buldu top lel.

Demek oldu. Bana da sacma geldi. Ama film sırasındaki bazı sahnelere istinaden bıraktım bir kenara bekliyorum bakalım ne acıklama gelecek diye.

Aynı imbalıkta erkek karakter yapılsa bu kadar tatava yapmayacagına eminim. Cunku oyle erkek karakterin ajanda itelemek icin olmadıgını dusunup sadece "pef imba yapmıslar" diyip geciceksin. Belki onu bile demeyeceksin.

Filmin super oldugunu da dusunmuyorum. 7/10. SW settingi hatrına 8/10luk bir film. İzlenir. İzledikten sonra da keyifle aksam uyunur yani. Bu kadar tatavalık bir olay yok.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Aynı imbalıkta erkek karakter yapılsa bu kadar tatava yapmayacagına eminim. Cunku oyle erkek karakterin ajanda itelemek icin olmadıgını dusunup sadece "pef imba yapmıslar" diyip geciceksin. Belki onu bile demeyeceksin.

Yok. Ben yargı dagıtırken cinsiyet gözetmiyorum, onu öyle algılaman senin sexistliğin. Tırt cinsiyet yoktur tırt insan vardır. Önyargını alıp konuyu saptırmadan ilerle lütfen. Yargı dagıtmayan yok aramızda, bazılarımızın sadece politically correct olmak gibi bir derdi yok internette.

said:
Filmin super oldugunu da dusunmuyorum. 7/10. SW settingi hatrına 8/10luk bir film. İzlenir. İzledikten sonra da keyifle aksam uyunur yani. Bu kadar tatavalık bir olay yok.

>Film süper değil.
>8/10

Stalker falan 9/10 film, onun hemen altında bu var yani. Ama süper değil.

Git albume foto falan at, gerçekten pleblerle pleb oldum bugün yeterince. Eger neofeminist landwhale kaldırırsan bana bi fedora tiplersin artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Surda yazdıklarını okumuyor nasıl bir adam oldugunu gercekte de bilmiyor olsam yicem ya yazdıklarını ahah. Onyargının bayrak tasıyanı gelmis beni onyargı ile sucluyor.

Ayrıca filmin notu 7/10 sadece film olarak bakınca 7/10 ama ben sw seviyorum ısın kılıcı gorunce "ehi ehi" oluyorum o yuzden 8/10 veriyorum. 7/10 ortalamadan biraz iyi film demek iste. Sende ortalama kac bilmiyorum ama 0 ile 10 un ortası 5. 7 de ondan biraz yukarda iste.

said:
Eger neofeminist landwhale kaldırırsan bana bi fedora tiplersin artık.

Bir de bu nedir ahah
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Surda yazdıklarını okumuyor nasıl bir adam oldugunu gercekte de bilmiyor olsam yicem ya yazdıklarını ahah. Onyargının bayrak tasıyanı gelmis beni onyargı ile sucluyor.

Ayrıca filmin notu 7/10 sadece film olarak bakınca 7/10 ama ben sw seviyorum ısın kılıcı gorunce "ehi ehi" oluyorum o yuzden 8/10 veriyorum. 7/10 ortalamadan biraz iyi film demek iste. Sende ortalama kac bilmiyorum ama 0 ile 10 un ortası 5. 7 de ondan biraz yukarda iste.

said:
Eger neofeminist landwhale kaldırırsan bana bi fedora tiplersin artık.

Bir de bu nedir ahah

olm gülsene.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

madcow said:

Yok. Ben yargı dagıtırken cinsiyet gözetmiyorum, onu öyle algılaman senin sexistliğin. Tırt cinsiyet yoktur tırt insan vardır. Önyargını alıp konuyu saptırmadan ilerle lütfen. Yargı dagıtmayan yok aramızda, bazılarımızın sadece politically correct olmak gibi bir derdi yok internette.

said:

>Film süper değil.
>8/10

Stalker falan 9/10 film, onun hemen altında bu var yani. Ama süper değil.

Git albume foto falan at, gerçekten pleblerle pleb oldum bugün yeterince. Eger neofeminist landwhale kaldırırsan bana bi fedora tiplersin artık.

http://i.imgur.com/0sFhHVx.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...