Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EA 'sought to acquire Valve for $1 billion'

hacibekirlokumu

Öne çıkan mesajlar

gamer kitlesine hitap eden, yenilikçi ve taşları şuraya kaydır, erisinler şuradan damlasınlar tarzında olmayan, kısacası popcap'in çevirip çevirip çıkarmadığı oyun dersen bilgisayar oyunu tarihinde fazla yok örneği. yıllardır puzzle oynamayan insanları bile kendine çeken, oyuna tek karakter koyup gene de cult following edinecek kadar derin iz bırakan bir oyun.

puzzle deyince silph'in "bedavaya kodu var" deyip de kimsenin bakmadığı oyunlardan ibaret bir genre halindeydi. şurada herhalde ömrü boyunca bir puzzle oyununa para verenler olduysa büyük ihtimalle biri tetris, öbürü portal serisi filandır.
Sosyal ağlarda paylaş

valve çok fazla oyun çıkaran firma değil ama ip'si yok demek veya oyunları kötü demek saçmalık olur.

cs, tf ip'lerini aldı, hl, portal, l4d ip'lerini yarattı.
tf2'yi kişisel olarak sevmemiş olsam da genel olarak baktığında bunlar gayet kaliteli ve derin oyunlar.

fps oynamayan bir kişinin ilgilenmesini beklemiyoruz tabii de,
l4d de portal da gayet müthiş oyunlar. portal > quantum conundrum.
Sosyal ağlarda paylaş

tf2 valveın o ip ye yaptığı en büyük kalleşlik herhalde

microtransaction manyaklığı ile şu anki birçok leş fps/tps f2p oyunlara zemin hazırladı
zamanının en hızlı takım bazlı fpssini alıp casualfeste çevirdi

ama tabi oyunu çıktıktan 1 yıl sonra indirimde 5 dolara alan bizim "BEN PİYASAYA YARDIM EDİYORUMSSS ORCİNAL OYUNLAIRMSSS"cılar bunu nerden bilicek
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

haklı ama adam
5-6 saatlik tek gimmick üstüne oyuna 60 dolar vericeğinize gidin indie alın. hem aynı kafa hem 50 papel daha ucuz

edit: qc den bahsetmiyorun

yok indielerden 5$ ucuza aldım.

10 yıllık oyunları hala 20$'dan satan şirketlerle karıştırmayalım heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

tf2 valveın o ip ye yaptığı en büyük kalleşlik herhalde

microtransaction manyaklığı ile şu anki birçok leş fps/tps f2p oyunlara zemin hazırladı
zamanının en hızlı takım bazlı fpssini alıp casualfeste çevirdi

ama tabi oyunu çıktıktan 1 yıl sonra indirimde 5 dolara alan bizim "BEN PİYASAYA YARDIM EDİYORUMSSS ORCİNAL OYUNLAIRMSSS"cılar bunu nerden bilicek

oha o kadar haklı ki.
Sosyal ağlarda paylaş

istigram ve steam değerleri üzerinden konuşulmuş, şu eklemeyi yapmak istiyorum,

sahip oldukları üyelerin, kayıt olurken veya beğenirken falan istiyerek veya istemeyerek sisteme bıraktıkları istatistik bilgiler pazar araştırmaları için paha biçilemez değerde olabiliyor, klasik pazar araştırması yöntemlerine karşında neredeyse su dan ucuz üstelik, böylede değerlendirmek lazım geldiği fikrindeyim
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Valve'ın yaptığı en sağlam iş TF2 ki onunda icine ettiler para için, gerek o sahane art direction, gerekse gameplay olsun. portal hos ama gimmicky işte. quantum conundrum cok daha hostu mesela. halflife lar ise öle cok sevemedim ben hiç. seveni sevsin.

FPS bölümünden ban yemen dileğiyle abi ahahah Her şeyi geçtim, allah aşkına nasıl TF2 olabilir Valve'ın yaptığı en sağlam iş. HL yi sevmemiş olabilirsin de oyun dünyasındaki yerini inkar edemezsin ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Valve tf2'yi çıkardı ve sağlam bir yer edindirdi. Oyunu F2P yaptıktan sonra ise artık bir deneme tahtası olarak kullandığını söyleyebiliriz.
Oyun içi kozmetikler oyunu öldürdü mü? Belki ama şunu unutmayalım, çok önemli bir kapı da açtı. Şu anda insanlar bu ekonominin boyutlarını gördü. Bu durum yeni ve iyi oyunlar yapılmasının da önünü açar, hem paranın kokusunu alan şirketler, hem de emeğinin karşılığını alabileceğini gören bağımsızları bu işe yatırım yapmaya teşvik eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben TF2'nin şuan ki halinin TF dinamiklerini öldürmediğini, aksine zenginleştirdiğini, çeşitlilik kattığını düşünenlerdenim.

Bir çok farklı artıları ve eksileri olan item var, birbirlerine counter olan item'lar var. Strateji değiştirdiğin itemlar var. Hiç para vermeden bunları elde edebiliyorsun zaten.

Sorun yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ucuza oyun alınmasına laf eden olmuş. Ben Steam'den bir senede 75 oyun almışım. Senede belki iki tane orjinal oyun alan adamdım. Artık Steam sayesinde korsan kullanmıyorum bile. Durumu böyle olan çok sayıda adam var. Şu ana kadar bunu başarabilen bir platform dünya üzerinde yoktu. Varsın indirimde olsun oyunlar. Keylerin orjinalliği kalkmıyor.

TF2'de ise şu an parayla alıp oyunu domine edebileceğin bir item yok. Silahların hepsi loot olarak düşüyor zaten. Olmadı craft edebiliyorsun. Herhangi bir haritada default silahlarla birinci olmakta hiç zor değil.

Şu an EA desen her sene spor oyunu basıyor. Activision falan desen her sene aynı oyunun farklı adlı sürümünü basıp içine iki tane farklı karizmatik söz ekleyip satıyor. Bu kadar leş oyun devleri varken ve pc endüstrisi her aynı oyunu yeniden satın alıp oynama eksenindeyken Valve'a bu konuda sanki piyasanın aksine hareket ediyormuş gibi yüklenmenin mantığı yok. Evet adamlar çıkıp Obsidian gibi sürekli yeni bir şey denemiyorlar belki ama kesinlikle piyasanın diğer devlerinden çok daha iyiler.

Adamlar oyunculara insan muamelesi yapıyor ya. DA3'ün videosundaki developerların "artık karakterin giydikleri şeyler üzerlerinde görünebilecek" demesi gibi oyuncuları dünyadan bir habersiz gerizekalılar olarak sanmıyorlar :/ Bu bile yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

60 dolara çıkan oyunu 1 sene sonra 5 dolara alınca yardım falan etmiş olmuyorsun. korsana köstek, yapımcıya yardımcı falan da olmuyorsun. ancak kendinizi kandırırsınız

tf2 deki "işte silahın artısı var eksisi var hiçbiri op değil" lafını da söyleyip inanan olduğunu sanmıyorum ben. oynayan adam bilir neyin ne olduğunu

hadi ciddi ciddi silahların avantajları/dezavantajlarıyla dengeli olduğuna inanadığınızı farzedelim (el oh el), normal bir oyuncunun oynayışıylı aylarca farmla toplanamıyacak ama babasının kredi kartıyla direk alınan itemların hiçbir dezavantajsız set bonuslarına ne diyeceksiniz ?

AMA ONLAR ÇOK MİNİMAL ŞEYLER SAYILMAZ :(((((((
Sosyal ağlarda paylaş

hate the sin, not the sinner.

set bonus icin seti alip giyinen casual fag in basarisiz olmaya devam edecegi icin bi problem yok bence. Zaten komuniteler gozetildiginde onlar ayri takiliyorlar.

tf ekibi de bi yerden para kazansin, bize icerik geliyor 4 senedir milletin 2 map e dlc diye 15 dolar almaya calistigi bir donemde, fena mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...