Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 bit vidyo (Hi10P) izleme rehberi (know-how) - v2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

...
LAV Audio'da önemli olan Mixing bölümü, orayı doğru ayarlamazsanız ReClock çalışmayacaktır. Mixing'e girin ve Don't mix Stereo sources'u seçin, sonra da Output Speaker Configuration'da ne kullanıyorsanız onu seçin işte.
...

Sadece küçük bir ekleme yapmak istiyorum bunu deneyecek arkadaşlar için. Mixinge girince Output Speaker Configuration seçeneğini ayarlarken hemen üstündeki "Enable Mixing" e de tik atmayı unutmayın benim gibi :D

Müzikleri duyup konuşmaları duyamazsınız sonra :p
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Unutmuşum yazmayı. ReClock çalışır durumdayken bilgisayarda başla bir programdan ses alamazsınız. Tüm kontrolü ve ses sistemini eline alıyor program.

Aradan biraz zaman geçmiş belki bunun için bir seçenek eklenmiştir diye soruyorum;

bunu engellemenin bir yolu yok mu? Yani misal pause ettik arkada youtube'dan bir şey izlemek istiyoruz malum ses yok. MPC'yi kapatsak da ses gelmiyor hatta, sayfayı refresh etmek gerekiyor. Hani olur ya arka plandaki diğer seslere de şu seçenekle müsade et falan gibi bir opsiyonu var mı (artık)?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Onun tek çözümü tüm bilgisayarın ses işini ReClock'a vermek. Kernel streaming kullandığı için ReClock kullanırken Windows'un ses front-endinş kullanmıyorsun, bundan doğuyor bu, farklı bir audio renderer gibi düşün yani. Bu nedenle öyle düzeltme yapılamaz bu sorun olmadığı için. Çalışma şekli bu ses sisteminin.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şöyle bir durum var; ara sıra videolar kesik kesik ilerlemeye başlıyor, fullscreenden pencereye sonra yeniden fs'e geçirirsem, ya da misal mouse ile alt/üst barı görünür yapıp bırakırsam falan hızlıca sesi yakalayıp normale dönüyor. Zaten de sorunum başta da buydu ama çözülmedi gibi.

Tamamen tahmin yürüterek şöyle bir şey düşünüyorum; videonun çözülüp ekrana getirilmesi işinde bir buffer olayı var büyük ihtimalle ve o buffer artık şişiyor mu, yeterli kaynak kullanamadığından mı bilmiyorum benim el atmamla bir nevi sıfırlanıyor/tazeleniyor ve normale dönüyor. Bu sorun tamamen apayrı konfigürasyona sahip 3 bilgisayarda da var o yüzden donanımsal olduğunu zannetmiyorum. Çünkü kullandığım en düşük seviye kart gtx 460, ram 8 gb (16 gb ramli gtx 690'lı makinada da aynı sorun var).

O yüzden bu problemin kullandığım video oynatıcı elemanlardan değil de bir ayardan veya sistem ayarından kaynaklandığını düşünüyorum. Acaba ne olabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
valla önceki sayfaları okudum birşey anlamadım.
cahilliğime verin ben sorayım bilen cevaplasın.
bu 10bit videoları izlemek için videonun 10bit olması şartı mı var yoksa indirdiğimiz mkv, avi, mp4 gibi herhangi bir formatta bu şekilde izlenebiliyor mu.
eğer öyleyse şu tıkla kur olayından sonra tıkır tıkır çalışır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
10bit videolara piyasadaki cihazların %90'ı playback hatası verir. bende evde tv'nin media playerından yada ps3'ten izliyorum. onlarda sadece 8bit video destekliyor.

aynı sorundan müzdarip arkadaşlara "Autohardsubber" toolunu öneririm. setup bile gerekmiyor, kullanımı aşırı basit. görüntü kalitesinde hiçbir değişim yok. zaten önemsediğim nokta bu idi. sadece mp4'ün desteklemediği ses formatlarını (flac gibi) aac'e dönüştürüyor. birde isminden anlaşılacağı gibi altyazıları videoya gömüyor.

http://task-force.lacumpa.biz/?p=2111

kötü releaseleri izleceğime, kalite 10bit anime batchlerini indiriyorum, dosyayı bat'ın üstüne çekip bırakıyorum, hepsini çeviriyor nefis.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
GERGE said:

Lav Filters'ın sitesine girip (burada: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191 ) 32-bit zip versiyonu indirin ve uygun bir yere açın.

Özellikle x86 demenin belli bir nedeni var mı? MPC indirdim, hem kendisi x64 çıktı, hem de içinde LAV x64 ile geldi. Ben de LAV'ın da x64'ünü indirip MPC'nin içinde gelen filterı update ettim sadece. Olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...