Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

PrudenT said:

128gb için güncel tavsiye nedir şimdi? vertex4 iyi mi? gerçi hiçbi yerde yok

vertex serisi çok başarılı. bende 3 var. öneririm direk. 3 ile 4 arasındaki farkı araştırıp alın. sıkıştırılabilen ve sıkıştırılamayan dosyalar arasında bu fark ortaya çıkıyor. eğer gerek duymuyorsanız 4 e fazla para vermeyin hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

benim topic tutmadı burdan sorayım

bende de 120 gb corsair force gt 3 var. (baya araştırıp aldım tavsiyve ederim ocz en sevimsiz marka). şimdi 256 gb'lık crucial m4 ssd getirticem. bu iki ssd'i birlikte nasıl kullanabilirim? windowsta tek bir drive olarak gözükmeleri için raid yapmak gerekiyormuş sanırım hdd'deki aynı mantık ama daha önce hiç yapmadım. şuan ahci modunda kullanıyorum corsairi, sata II ile. birde 120'like format atmak gerekir mi raid için?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

benim topic tutmadı burdan sorayım

bende de 120 gb corsair force gt 3 var. (baya araştırıp aldım tavsiyve ederim ocz en sevimsiz marka). şimdi 256 gb'lık crucial m4 ssd getirticem. bu iki ssd'i birlikte nasıl kullanabilirim? windowsta tek bir drive olarak gözükmeleri için raid yapmak gerekiyormuş sanırım hdd'deki aynı mantık ama daha önce hiç yapmadım. şuan ahci modunda kullanıyorum corsairi, sata II ile. birde 120'like format atmak gerekir mi raid için?

benim bildiğim raid için aynı model ve seri olması gerekiyor. yanılıyorsam söylesin biri. benim de 2 tane var şuan. birini satacağım ya da başka bir şeye takacağım. raid olursa ikisini de aynı pc de kullanmayı tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

benim bildiğim raid için aynı model ve seri olması gerekiyor. yanılıyorsam söylesin biri. benim de 2 tane var şuan. birini satacağım ya da başka bir şeye takacağım. raid olursa ikisini de aynı pc de kullanmayı tercih ederim.

quixef said:

Şu anda sistemde bir tane 256 GB Samsung 830 bir tane de 120 GB firmware updateleri yapılmış OCZ Vertex 3 kullanıyorum, boot desen inanılmaz, diğer işler ha keza, bck kardeşimize tek diyeceğim ne içtiyse onu ihbar etsin, içinde metil alkol var büyük ihtimalle.

şöyle birşey yazmış arkadaş ama benim bildiğimde iki aynı model olması ideal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Toshiba kullaniyorum ben SandForce SF-2200 ile. Performans epey iyi, kararli da. Agility 3 var eski makinemde de. Ikisi de saglam aslinda, tavsiye ederim. Toshiba'dan daha memnunum ama Toshiba'nin oldugu makine Ivy Bridge, oteki Arrandale; bunun da etkisi vardir tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

120gb yetmediği için zaten hdd'ye yüklüyorum bazılarını. peki raid yapmadan kullanırsam ayrı bir drive olarak gözükecek o zaman? tek drive olarak göstermenin tek yolu raid yapmak mı? raidden hiç anlamam zaten ama tek drive olarak gözükmesini isterim 256+120 olarak işte bu mümkün mü?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...