Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

SpiderS_DangeR said:

abi clearviewdeki sen miydin demin, 2 kişi biri m4 biri pompalı başka birini vurdu marketin hemen yanında.

yes 20 dk ugrastim tam enselerine binecekken silahsiz bir arkadaslarini scout olarak gonderdiler yerimi buldular :I

friendly neymis abi, ben gordugume flashlight bile varsa daliyorum, demin batle shotgunli adam oldurdum ashduashduas foruma bakarken sniperlar yemis :(
Sosyal ağlarda paylaş

anti cheat sistemi falan yok abi, ben tamamen milleti korkutmak icin yazdiklarina inaniyorum. cok fazla kullanan var. banlaniyor olsalar bu kadar olmazdi kac gun oldu.

oyunda cok dramatik degisiklikler olmazsa oyun bence releasede patlayacak. su an ki 40 kisilik serverlarda bile cok buyuk sikintilar var. sehirleri sniperla kamplamasi cok basit. 5 tane adam sniper alip bina tepelerine cikti mi terror estiriyor ve onlari indirme gibi bir sansin yok cunku ne kenarlardan `lean` yapabiliyosun ne de coverdan ates edebiliyorsun, grenade desen o da yok. yatan adam her turlu kazaniyor, cogu compound, spawn noktasi vs. kamplanmis sekilde ornek olarak echo`s compound a bir gidin mesela, demir kapidan gecemeyeceksiniz 40 kisilik serverda. adamlar yatmis bir sekilde bekliyor ve iceri girecek kisinin buna karsi yapabilecegi hicbir sey yok oyunda. 200 kisi oldugunu var sayalim, map iki katina bile ciksa o insanlar deli gibi sniper farmlayacak ozellikle sabahlari serverlar bosken. hoppingli veya hoppingsiz. 5 tane sniper bir sehre oturdu mu o sehir saatlerce iptal olacak. kaldi ki spawn noktalari da belli. demin spawn oldugum noktada 5 kisi vardi benimle birlikte. millet deli gibi agliyor spawn kill yiyoruz diye.

oyun cok eglenceli, gerginlik had saffada ama oyunun bu sekilde tutmasi veya ciddi anlamda oynanmasi mumkun degil bence.

silahlara direk revamp gerekiyor. statlari olmali, recoilleri olmali, rangeleri olmali. eline silah alan kral olmamali, iki silahi olan oyuncu karsilastiginda oyuncununda yetenegi biraz fark etmeli. simdi ilk kim basarsa o olduruyor.

armor vs. gelmeli bu kadar hizli olunmemeli ozellikle firearmlara karsi. koseyi dondugunde olmen 1 saniye aliyor adamda otomatik bir silah varsa ve oraya bakiyorsa. sniper one shot cekiyor.

kombat gelistirilmeli: cover alma, taraflara lean yapma, karşı tarafın sightini engelleyecek bir şeyler eklenmeli soteye karşı smoke grenade'den, molotof a kadar herhangi görüş engelleyecek bir şeyler.

oyun eglenceli ama cok odunsu. ambiyans, konsept, sesler, gerilim şahane fakat kombat tarafı tam bir rezalet. skill pointler falan gelince belki biraz değişir. yalnız şu haliyle büyük ve organize clanlar oyunu kimseye oynatmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Son bir, iki sayfada yazılanları okudumda... Karamsarlığa kapılmayın. Oyunda hacker sayısında ciddi bir düşüş var. Ha yok mu hacker, var tabi ama release a kadar bu sayı daha da düşecek. Ha 0 hacker kalır mı, kalmaz, biliyoruz her oyunda hacker olur. Fakat ilerde işler daha farklı olacak, private serverlar açılacak, hack çok abartırsa oralarda sadece davetlilerin girebildiği private serverlar da da oynayabiliriz. Biz DayZ de öyle yaptık, 2 ay takıldık 1 hacker bile görmedim. Ki DayZ denince akla ilk gelen kelime Hacktir. O yüzden canınızı sıkmayın, release de herşey daha farklı olacaktır.

Oyunda zaten bu değil, şuan oynadığımız oyun WarZ değil. Release da uğraşacağımız tonla işimiz olacak, zombi farmlıycaz, araç bulacaz, araçları tamir edeceğiz, barınaklar kuracağız, tarla biçeceğiz vs. şuanda sadece player öldürmek ve item bulmak ile uraşıyoruz. Release başlayınca belki kimse 5 sniper dikilmek istemeyecek.

Bingildakin 5 sniper olayına gelince. Herşeyin bir çözümü var. Adam binanın çatısına çıkmış ordan senimi vuruyor. Gir bir boş servera, al eline bir pompalı, adamın çıktığı yere çık, gir dolu servera, gir oyuna adamı arkasından vur, al sniperini, vur diğerlerinide, al intikimanını. Bunu sen yapmazsan bile elbet yapan çıkar, o 5 sniper orada 45dk barınamazlar.

Bütüngün pusu atıyorum. Günde 8 saat ile 10 saat civarı. Akşamları 7 8 kişilik pusular atıyoruz. Hiç bir pusu öyle garanti değil, diyemem ki şuraya geç otur geleni gideni öldür, çok kebab yer. Oyunda öyle bir yer yok yani, öyle bir pusu yok. Ben görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sniper spawnları 24 saatte 1 mi ne, şu anda elinde sniper olan herkes bi yerlerden edinip dupelayarak oyuna salınan sniperlarıyla oynuyorlar çoğunlukla. Bende 1 tane awm var, en son çok sinirlendiğim için çıkartmıştım bankadan, kurşunu bitti geri koydum. Release'de wipe geleceği ve dupe falan gibi sorunları çözecekleri için o sniperları öyle köpek gezdirmeye çıkarır gibi çıkaramayacak kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

echo's compound un loot u genel olarak diğer bölgelere kıyasla çok daha iyi. 80-90% bir silah çıkıyor ve girmesi çıkması zor değil (player öğesini saymazsak). millet bunu fark etmiş olsa gerek ki hopperlar sürekli burda login loot logout yapıyor. bende dün bu durumu fark ettim. bir servera gidip pusuda bekliyor keklik gibi geliyorlar hemde dolu dolu geliyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...