Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

Oyunun en iyi silahı çekiç abi. Çekiç bulduktan sonra geri kalanı toplamak için önünde hiç bir engel kalmıyor. Demin öldüm, globalden bi m4 aldım çekiç falan koymamışım yemin ederim 3 tane m4 feda edebilirdim 1 tane çekiç için. Zombi çektiğim anda cümle alem varlığımdan haberdar oldu ateş etmek zorunda kaldığım için.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok fazla loot kaldırınca safe zone'a koşuyoruz bırakmak için, sonra bi daha silah toplamak için uğraşmayalım diye pvp döneceği zaman. Sniper grubu indirdik mesela, nv gogglelarını falan da topladık attık globale. Ben gece olunca gidip nv takıyorum sniperımı alıyorum şehrin dağlarının eteklerinden duck hunt oynuyorum son derece keyifli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

UO'nun verdiği heyecanı bana senelerdir yaşatan ilk oyun. Ama yazık olmuş diyorsan yazık olmuştur. Sonuçta gecenin bir vakti şehirde çaktırmadan gezdiğini sanan 3 kişinin arkasından sinsice yaklaşıp bi anda hepsini tarayıp öldürüp, saatlerdir topladıkları ganimetine çökmekten daha zevkli bir şey varsa o da yapay zekadan kaçıp ot bok toplamaktır.

Eminim öldürdüğümüz her 3 adamdan 2'si bilgisayarının başında korkudan yerinden zıplıyordur, biz güzel bir ambusha yattığımızda zıplıyoruz çünkü. Wireless mouseunu yanlışlıkla ilerideki kanepesinin arkasına fırlatanımız bile var. Bir oyun bu tür şeyler yaşatabiliyorsa başka bir şey yapmasına gerek yok açıkçası benim için.

geliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Xaenin said:

UO'nun verdiği heyecanı bana senelerdir yaşatan ilk oyun. Ama yazık olmuş diyorsan yazık olmuştur. Sonuçta gecenin bir vakti şehirde çaktırmadan gezdiğini sanan 3 kişinin arkasından sinsice yaklaşıp bi anda hepsini tarayıp öldürüp, saatlerdir topladıkları ganimetine çökmekten daha zevkli bir şey varsa o da yapay zekadan kaçıp ot bok toplamaktır.

Eminim öldürdüğümüz her 3 adamdan 2'si bilgisayarının başında korkudan yerinden zıplıyordur, biz güzel bir ambusha yattığımızda zıplıyoruz çünkü. Wireless mouseunu yanlışlıkla ilerideki kanepesinin arkasına fırlatanımız bile var. Bir oyun bu tür şeyler yaşatabiliyorsa başka bir şey yapmasına gerek yok açıkçası benim için.

geliyorum

ben warz diyince "ıııh" diyodun :(
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

-Deno- said:

Xaenin said:

geliyorum

ben warz diyince "ıııh" diyodun :(

kardeşim senin yerin başqa
Sosyal ağlarda paylaş

oyundan insanlarin niye bu kadar zevk aldigini anliyorum, bende darkfall`da boyle zevk aliyodum cunku item ele gecirmenin zor olmasi ve oldugun takdir de full loot drop olayi her zaman thrilling bir durum. fakat oyunda ciddi anlamda konsept eksikligi var su haliyle. tamam pvp, full loot fln eglenceli ama omru kisa surecek bir eglence bu. oyunun alpha`da oldugunu biliyorum fakat, fikirsel olarak yola su an ki malzemeyle cikilmis gibi. yani ben devrimsel bir sey beklemiyorum launch`da. devrimsel bir seye de ihtiyaci yok ama konsept sadece dunyada hicbir faaliyet olmayan zombieler ve pvp olmamali bence.

en basitinden, npc`ler eklenebilir `civilian` olarak, terrority ele gecirip civilianlari bolgene cekip `tax` veya `work labor` olarak kullanabilirsin atiyorum veya evil tarafini dusunelim slavery ve cannabalism. yine en basitinden oyun craft sistemine cok acik, tabii ki de demek istedigim detayli bir craft sistemi degil ama en azindan `dead island` daki tur bir craft sistemi getirilebilir. her yer salvage edilebilir bir konseptte. terrority kontrolu ve bina insa etmek olabilir - bunu getirecekler ama private password korumali serverlarda olmasinin pek bir yarari yok oyuna. cok fazla materyal var fakat ben forumlari takip ettigim kadariyla vaad ettiklerinin arasinda sadece clan/guild, private serverlar, ileri customization vb. seyler var. default seyler yani. fikirsel olarak hicbir yenilik pesinde olduklarini okumadim sagda solda.

kisaca launch`da ben su ankinden `gelismis` fakat `farkli` olmayan bir oyun bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

devrimsel bir seye de ihtiyaci yok ama konsept sadece dunyada hicbir faaliyet olmayan zombieler ve pvp olmamali bence.

benim de kastettiğim bu. uo'da brit mezarın etrafında dolaşıp oyuncu keserek pk olmak, wow'da acelece lvl 60'a çıkıp lvl 20 playerları harasslamaktan keyif alanlar warz gibi bir oyundan da zevk alacaktır,
çünkü zar zor bir görevi yapmaya çalışan kişinin arkasına geçip öldürmek sonra o "fuuuu" derken kaçıp gitmek benzeri bir tada sahip.

ama ne biliyim, zombilerin daha zorlu ve saldırgan olduğu bir dünyada takım arkadaşımla hayatta kalmaya çalışmak, besin arayıp karın doyurmak gibi "survival" tadı veren bir oyun olsa çok daha iyi olabilirdi.

pvp yapmak istediğimde gidip modern warfare oynuyorum, aynı hesap.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

oyundan insanlarin niye bu kadar zevk aldigini anliyorum, bende darkfall`da boyle zevk aliyodum cunku item ele gecirmenin zor olmasi ve oldugun takdir de full loot drop olayi her zaman thrilling bir durum. fakat oyunda ciddi anlamda konsept eksikligi var su haliyle. tamam pvp, full loot fln eglenceli ama omru kisa surecek bir eglence bu. oyunun alpha`da oldugunu biliyorum fakat, fikirsel olarak yola su an ki malzemeyle cikilmis gibi. yani ben devrimsel bir sey beklemiyorum launch`da. devrimsel bir seye de ihtiyaci yok ama konsept sadece dunyada hicbir faaliyet olmayan zombieler ve pvp olmamali bence.

en basitinden, npc`ler eklenebilir `civilian` olarak, terrority ele gecirip civilianlari bolgene cekip `tax` veya `work labor` olarak kullanabilirsin atiyorum veya evil tarafini dusunelim slavery ve cannabalism. yine en basitinden oyun craft sistemine cok acik, tabii ki de demek istedigim detayli bir craft sistemi degil ama en azindan `dead island` daki tur bir craft sistemi getirilebilir. her yer salvage edilebilir bir konseptte. terrority kontrolu ve bina insa etmek olabilir - bunu getirecekler ama private password korumali serverlarda olmasinin pek bir yarari yok oyuna. cok fazla materyal var fakat ben forumlari takip ettigim kadariyla vaad ettiklerinin arasinda sadece clan/guild, private serverlar, ileri customization vb. seyler var. default seyler yani. fikirsel olarak hicbir yenilik pesinde olduklarini okumadim sagda solda.

kisaca launch`da ben su ankinden `gelismis` fakat `farkli` olmayan bir oyun bekliyorum.

Şu dediklerin çok güzel olabilirdi tabi ama yapılması çok çok zor şeyler. Çünkü oyuna 1 tane server seçip başlamıyorsun, herkesin karakterinin belli bir yeri yurdu yok yani. Dolayısıyla server içi housing, territory control vs. serverdan servera fark göstereceği için cört diye koymalarına imkan yok. Serverda yarattığın karakterden log out olunca orada kalsa ve başka servera girip yerini değiştiremesen dediklerini yapmak daha kolay olurdu tabi ama yok ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...