Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloud Atlas (2012)

Norak

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...
Hayatımda izlediğim en iyi 5 film arasına girdi.. orası kesin.

Filmi beğenenler olur, beğenmeyenler olur. Herkes farklı bir bakış açısıyla izler filmi. Herkes kendi filtrelerinden geçirip kendi mesajını alır.

Filmin bence genel olarak vermeye çalıştığı mesajı, ki bir sürü insan anlamamış ve sormuş, filmden bir alıntı yaparak yanıtlayacağım. Anlayan anlar, anlamayan anlamaz.

Yet what is any ocean but a multitude of drops?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
bütün sayfaları okudum da pek soru cevap, spoiler falan göremedim..
pati ahalisi açısından, üstünde az düşünülmüş gibi mi acaba?

çorba
ayrıca çok uğraştım sevmek için ama beceremedim ya. iyi şeyler, güzel şeyler var ama hep parça parça bölük pörçük. havada kalan hikayeler... ve bağlanmayan bir son. yani tamam farklıydı da, alışkın değiliz. tamam alışkın olmayalım.. alışkın olmadığım için zaten film olmamış diyemedim. sadece farklı ve pek tarzım değil diyip geçiyorum. biraz ağır bir darbe de olsa 6'yı da imdb'ye döşüyorum.

kendinizle kıyaslamak için dipnot; bu filme [b]65/100 veren ben district9 için 95/100 verdim.[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
"Tatar Ramazan" said:

senko said:
filmde hicbi bok yok
millet abiii cok guzel mesajlar veriyor diyorlar
ne mesaji veriyor lan! dedigimde
bos bos bakiyorlar
cunku onlar hicbisi anlamamislar
cunku hicbisi yok.
buraya da yazanlar olmus
abiiii hayat hakkinda cokguzel mesajlar veriyor diyenler

ne mesaji veriyor?

Ne mesaj mı veriyor? Ne mesaj mı veriyor? Yoo dostum yoo! Bence;

İnsana hemen her çağda ne verirlerse ona uyup yaşar arkasını önünü sorgulamaz, güçlüklere hemen boyun eğer, farklıdan veya farklı olmaktan korkar, kötülerden kaçar çekinir mücadele etmez vs vs

Farklı hayatlardan farklı hikayeler anlatılıyor potpori misali, verilen açık bir mesaj yok, ama aslında çok pek çok!
Her zaman için düşündürmeye sorgulamaya bir çağrı niteliğinde bir film, kendisi bizzat bir mesaj!

Ne güzel yazmışım lan, sinema eleştirmeni gibiyim ak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...