Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

155 Polis İmdat ve Sahilyolu

Liebe

Öne çıkan mesajlar

Dün akşam saat 9.30 gibi pendikte sahile indim paten kaymak için.Sahil zebellah gibi kalabalık mangalcılar çevirmişler sahili nefes almak mümkün değil yeminler olsun eve geldiğimde üstüm is kokuyordu.Neyse paten kayarken sahilde o kalabalığın içinde biri motor kullanıyordu hızlı biçimde birde korna çalıyordu insanlar çekilsin diye sanki yol onunmuş gibi =) Böyle 10 dakika içinde 3 tane daha motor kullanan -ve bunlardan biri arkasında babası otururken belki 10 yaşında olan bir veletti , görünce dayanamadım artık polisi arayayım dedim.Saat 10u çeyrek geçiyordu belki ilk aramamda 5 dk.ya yakın operatörlerimiz doludur mesajını dinledim.Herhalde bir sorun oldu deyip kapatıp bi daha aradım bunda da 2 dakika falan bekleyince artık çıldırıp kapadım.

Ben anlamadım şimdi evime hırsız girse, biri birini kesiyo olsa mahallede vs. vs. ben polisi arayıp haber veremeyecek miyim?Polis imdat hattına ulaşamadıktan sonra bu ülkede kendi güvenliğimizi kendimiz mi sağlamamız gerekiyor nasıl olucak bu işler ben anlamadım...
Sosyal ağlarda paylaş

parasıyla özel hastaneye gidersin; sskymiş devletmiş işin olmaz.

parasını verir kapına güvenlikçi alırsın hatta işi özel güvenlik boyutuna getirir, 155 yerine 444ü ararsın olay anında onlar intikal eder; devletmiş kolluk kuvvetleriymiş umrunda olmaz.

parasıyla elektrik ve suyu özel firmalardan alıyorsun zaten, devletle vergiyle işin yok.

parasını verip otobanı kullanıyorsun, köprüden geçiyorsun. evinin önündeki yola park etmek için bile özel firmaya para ödüyorsun. devlete ne hacet?

hukuki sorunların için danışmanlık firmaları var, verirsin parasono ve vekaletnameni onlar ilgilenir. Celpmiş, hukukmuş, egemenlik milletinmiş falan boş işler.

parasını öder emekliliğini özel firmaya yaptırısın, devlete ne zaman emekli olacam diye sormazsın.

paran varsa devlete gerek yok, çok paran varsa da devlet senin gibi bir varlık (entity) oluyor zaten o zaman işin boyutları değişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Ben anlamadım şimdi evime hırsız girse, biri birini kesiyo olsa mahallede vs. vs. ben polisi arayıp haber veremeyecek miyim?Polis imdat hattına ulaşamadıktan sonra bu ülkede kendi güvenliğimizi kendimiz mi sağlamamız gerekiyor nasıl olucak bu işler ben anlamadım...

Maalesef...
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 yıl önce sokakta millet birbirini öldürmeye çalışıyordu resmen polisi aradım, 20 dakka falan geçti açtı biri anlattım durumu, 30 dakika sonra falan da bi ekip arabası geçti sokaktan. Doğal olarak o arada olan olmuştu tabi, adamın biri yerde hareketsiz yatıyordu onun için de ambulansı aramıştık. ambulans daha gelmeden, bi 30 dakka sonra o adam da ayıldı sendeleye sendeleye gitti. burası türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kez Suadiye'de apartman'da bir tartışma yaşanıyordu üst katta. Polisi çağırdım 5 dk sonra geldi 3 ekip arabası.

Bir kez de bir köpek havlaması geliyordu yan taraftaki otopark'tan, yavru bir köpek olduğu belli ama otopark bahçesi özel arazi içeri giremiyoruz. Aradım polisi onlar geldiler hemen (2-3 dk içinde) yavru köpeği bulduk besledik falan beraber..

Polis kelimesinden ciddi anlamda nefret eden biri olarak iki kere işim düştü ikisinde de ciddi anlamda saygı duydum. Sanırım semt semt değişiyor verilen hizmet ya da ben çok şanslıydım.
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

Bir kez Suadiye'de apartman'da bir tartışma yaşanıyordu üst katta. Polisi çağırdım 5 dk sonra geldi 3 ekip arabası.

Bir kez de bir köpek havlaması geliyordu yan taraftaki otopark'tan, yavru bir köpek olduğu belli ama otopark bahçesi özel arazi içeri giremiyoruz. Aradım polisi onlar geldiler hemen (2-3 dk içinde) yavru köpeği bulduk besledik falan beraber..

Polis kelimesinden ciddi anlamda nefret eden biri olarak iki kere işim düştü ikisinde de ciddi anlamda saygı duydum. Sanırım semt semt değişiyor verilen hizmet ya da ben çok şanslıydım.

Polisin gelme hızına bir şey demiyorum da ulaşamamak bir garip geldi bana =)

Black_Hand said:

patenle ufak bir sprint atıp, motorun totosuna tutunsaydın.

videoya çekmeye çalıştım flaşı kapalıymış net çıkmadı bebe kullanırken.arkasından yetişmeye çalıştım ama o kadar yardıra yardıra gidemiyorum birazcık daha vakit lazım =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ai hepiniz no lifersiniz, polis tanima kulturunuz yok taniyorum diyeninizde tatava

155 33 ceviriceksiniz

Cika operatore " sahilde dabe plani yapan pasalar var mangal basinda" diyorsunuz, ozel yekili savci ile 10dk da haber muhabirlwri ile beraber orada oluyorlar

Ha cok tantanali olmasin ama cabuk olsunmu diyorsunz?

Sol goruslu Fen edebiyat / hukuk ogrencileri var burda, sivas aydinlansin, parasiz egitim filan diyorlar diyorsunuz 5 dakikada cevik kuvvet ayaginizda

Polisin gorevi asayisi degil rejimi korumak bu ulkede cunki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...