Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'çocuklar masumdur' hadi ordan !

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

internet, 13-14 yaşındaki (veya kafası o yaşta kalmış) veletlerin bullying heveslisi olması için hazır bir ortam, 9gag felan.
ama öte yandan, bunları tespit edip cezalandırılması açısından da iyi bir ortam.
en azından haksızlıkları daha kolay tespit edip hakkından gelebiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

video değilde insanların tepkisi çok garip ya

sanki ilk defa görüyoruz böyle bişi.hiç mi okul okumadınız velet olmadınız.

2-3 velet yapıp videoya çekince yine herkes humanist ceketini giymiş dfs

kadın da eğer devamlı maruz kalıyorsa ve bunu okula,dolayısı ile ailelere bildirilmiyorsa hatalı .ya da kadın aslında videoyu izleyenlere göre daha az umursamaz.ben işime bakarım aga 2-3 velet ne derse desin diyor olabilir.

sonuç olarak öyle çok enteresan bir durum değil.biraz zamanda yolculuk yaparsanız kendi yaptıgınız yada döneminizde bu tarz hayvanlıkları çok yapan insanların oldugu veletlik anılara gidebilirsiniz.

bu sokakta arabaların lastiklerini indirmek olur.camlardan içeri yumurta atmak olur.ya da servisteki yaşlı kadınla dalga geçip aşagılamak olur.bi farkı yok fds

ayrıca cocuklar masumdur kim demiş.ben hep cocuklar daha acımasızdır dendiğini duydum fds
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de çocuklara ilk olarak büyüklere saygı öğretilir, hatta andımızın belki de tek işe yarar cümlesi o "büyüklerimizi saymak, küçüklerimizi sevmek"

türkiye'de böyle bir şey olmasına imkan yok. zaten gerekli tepkiyi verir onunla karşılaşan.

şimdi kadın kalkıp çocuklardan birine tokat atsa anası babası dava açar oğluma vurdu diye tazminat ister bir de. türkiye'de böyle bir şey olsa bir tane de tokat babası vurur elemanın adam olsun diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

türkiye'de çocuklara ilk olarak büyüklere saygı öğretilir, hatta andımızın belki de tek işe yarar cümlesi o "büyüklerimizi saymak, küçüklerimizi sevmek"

türkiye'de böyle bir şey olmasına imkan yok. zaten gerekli tepkiyi verir onunla karşılaşan.

oyle olmuyo iste.
simdi sonu biz o.cocuguydukla biten karikatur gibi girismeyelim hikayelere.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Akhlaur said:

Çocukların yaptıkları yanlış eğitim ve cahilliğin sonucuysa onları dövmekte yarım akıllı birinin bulacağı çözümdür.

30 yıl öğretmenlik yapmış, yurtdışında da çalışmış,öğretmen bile yetiştirmiş çocuk gelişimi uzmanı tanıdığım var. O bile dayağın çocuğun eğitiminde bazı zamanlar yeri olduğunu söylüyor.

Arkadaşa öm den cevap verdim ama burdan yazma git konuya yaz yazaacğın varsa dedi.Bende burdan diyorum ki kardeş az dingillik var heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

bu çocukları dövmeyeceksin. bu video ve kanıtları ömürleri boyunca sicillerinde kalacak. Nereye gitseler gelecek. İşe mi girecek çocuk iş veren bilecek. Üniversiteye mi gidecek üniversite bilecek. Orduya mı yazılacak ordu bilecek. Devlet kurumunda mı çalışacak aynı şekilde. Siyasetçi mi olacak kim ne mal olduklarını bilecek.

Hepimiz çocuk olduk bu yaşlarda bu tarz davranışlarda bulunanların adam olduğunu görmedim ben. Çocuk diye geçiştirilemeyecek bir davranış ve ettikleri küfürlere, hakaretler zaten boylarını aşıyor. Madem o lafları ediyorsun o zaman sonuçlarına da katlanacaksın.

Hani bir insanın dış görünüşüyle dalga geçmenin bile bir sınırı vardır. Arkadaş arasında dalga geçersin gelip geçer. A ne kadar şişko dersin, kepçe kulak dersin vs. Bir insanın hele hele sizden yaşça büyük bir insanın suratına bu şekilde söylemek, yanında arkadaşlarıyla linç etmeye çalışmak bunlar öyle hatasını anlayıp geçecek türden davranışlar değil. Bariz karakter sorunu var bu çocuklarda ve bir insanın karakteri değişmez. İnsan eğitim görür toplum içinde nasıl gizleyeceğini, nasıl kendini yansıtacağını belki öğrenir ama o karakter değişmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Bu arada dingil in tam kelime anlamını bilmiyorum hakaret değildir umarım.

Milletdeki dingilliği değil kendindeki terbiyesizliğin derdine düş sen.
"Lan lun şov yapma, konuya yazayım aklını alayım" tarzında insanlara özel mesaj atarsan, böylesi bulaşık insanla muhattap olmak istemeyenler yazacağın varsa foruma yaz derler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...