Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ölümü Ensenizde Hissettiğiniz An

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

bir diğer anımı daha anlatıyorum. bu sene, marmaris-muğla yolu, muğla istikameti, marmaris çıkışı. 1 geliş 1 gidiş olan yolu 2 gidiş 2 geliş yapmak üzere bir duble yol çalışması var, ama bir yere kadar bitirmişler. yolun başlangıcından itibaren yukarı doğru tırmanan ve sağa sola kıvrılan bir yol düşünün. geliş yönü boş, tabii biz fark etmedik, yukarı doğru yardırıyoruz sol şeritten derken bir tepeyi aşınca karşımızda maksimum 3 metre mesafede bizim gibi yardıran bir araba fark ettik. meğer yolun duble olan diğer tarafını kapatmışlar, 2 şerit gidiş olmuş sana 1 geliş 1 gidiş, biz de bunu bilmeden geliş tarafından yardırıyormuşuz. babam kullanıyordu, aniden kırdı direksiyonu ama ömür gitti tabii cümleten. daha kemerleri bile takmamıştık. kafa kafaya giricektik.

burası daha da komik: ileride bir cep vardı, bi polis arabası yolun tam dibinde yola paralel duruyor. babam olayı söylemek uyarmak için herifin sağına girdi, polis bizi görmemiş, geri vitese taktı, yola 90 derece olmak için geri gitmeye başladı bizim arabaya değdirdi, bağıra bağıra durdurduk. olayı anlattık, 'heaabi her gün bi kaza oluyo zaten dün akşam da oldu anlamıyorum ki en son tabela vardı orada uçmuş mu nolmuş' dedi.

bu da böyle bi anımdır. teşekkürler. niye yazdım bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Sabah 5 civarı alacakaranlıkta ailecek tren yolundan geçiyorduk arabayla. Hepimiz bakıyoruz tren geliyor mu diye, standart sokak lambaları dizili boy boy. Tren falan yok. Geçidi geçmemizle trenin kornasını duymamız bi oldu, 5-6 metreyle kurtarmışız. Ama trenin ışığı öyle bi yerde ki karşıdan geldiğinde anlamak mümkün değil hareketi ve sokak lambalarıyla farksız.

Kayak yaparken gün sonunda hafiften de bacağım ısındı, kaslarım ağrıyor. Dik bi yerden inmem lazım, ama az kullanılan gölgede kalmış bi alternatif yol da var. Alternatiften daha önce de geçmiştim gün içinde, buz falan tutmuş pis bi yol ama dikkat ettikten sonra kasları yoracak bi yanı yok. Orada giderken virajda görmediğim bi tümsekten havalandım, direk karşıki ormana girdim. Önce bi ağaca çarptım, sol omzum ve vücudumun yarısıyla, sonra başka bi ağacı kucakladım. Yerden kalkamadım bi süre, ağzımdan kan falan geldi. Sonra gelip kaldırdılar, bişeyin var mı falan bi kaç soru-testten geçip yurdun yolunu tuttum. O kadar hızlı olduğumu düşünmüyodum da çarpınca fark ettim hızlı olduğumu. Elimden fırlayan pole'lardan biri ilerdeki ağaca çarpıp ikiye ayrılmıştı zaten.

Slovenya'dan Türkiye'ye döncem, hava alanı kaldığım yerden 1buçuk saat mesafede. Son gecemde arkadaşlar zorla dışarı çıkarıyor parti muhabbeti, 4'te yurda dönüyorum. Sabah 6.30 gibi kalkıp yola çıkıyorum uçağa yetişmek için. Yukarıdaki video'dan farksız bi yolda gidiyorum arabayla. (öyle olmasa uyuyakalırdım muhtemelen) Uçak kalkış saatine 5dk kala havaalanına girdim, neyse ki otobüs terminali gibiydi orası. Tek güvenlikten geçip bindim direk uçağa.

Geçen kış Kartepe dönüşünde birden kar bastırdı. Normalde temizlerler yolları ama orda fırsat olmadı temizlemelerine. Herkes kaya kaya giderken ben bi virajda spin attım. Neyse ki dağın iç tarafına doğru döndü arabanın kıçı ve karşıdan gelen araba yoktu..

Ayrılmış yolda giderken kavşakta hızımı azalttım biraz 80'e falan indim. Sağda araba vardı ama tereddüt etti geçip geçmeme konusunda, benim karşı istikamete döncekti sağdan bağlanan yoldan. Tam ben yaklaşırken adam fırladı birden. Adama yandan girmiyim diye ben de hızlanıp önünden geçtim adamın da kavşakta yolun karşısına geçtim adamın önünden geçicem diye, ayrılmış yolda ters istikamette kaldım. Bi de arabanın arkası S çizdi. Neyse ki karşıdan gelen yine yoktu. Az ilerde durup döndük.

Yamaç paraşütünde acemilik zamanları kalkışa uğraşırken ayağım tökezledi, yerde sürüklendim biraz, yamacın ucundan da biraz düştüm. Neyse ki birden bire dikleşmiyordu orası, uçardım uçurumdan aşağı..

Bu kadar sanırım.. Ama bunların hiç birinde ölümü bi yerimde hissetmedim. Çok anlık şeylerdi zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
axedice said:

Bone u noyanın yanına vermek lazım aslında hayat eğitimi için. Çok fantastik harika bişey çıkar ortaya.

Pınar ile birlikte spiritüel bir akademi açıcaz bir çok farklı alanda eğitim veren bir okul olucak . Hepinizi bekleriz ama öncelikle bone gelsin mesajın üzerine.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
afyon evi?

veledken bakkaldan aldıgım füze torpil gibi bilimum şeylerin barutlarını pinpon topuna koyup patlattıydım. Elimde patladı haliyle er ryanı kurtarmaktaki gibi sahne oldu. Her yer toz duman ağır çekim kafada bulanıklık kulakta çınlama üstüne koşan insanlar ve aniden herşeyin netleşmesi. Meğersem çocuk 1dk boyunca kulağımın dibinde bağırıyormuş kendime gelince çaktıydım bi tane niye bagırıyorsun diye.

Bir kerede yola bakmadan atlıyan kardeşimi kurtarıcam diye bende atladıydım arabaların arasında kaldıydık o da fenaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara Koru sitesindeyken (yokuşu bol bir yerdir) ilk roller blade denemem (arkadaşın k2 si ile ve sağolsun freni çıkartmış tabii).Sitenin en tepe noktasında "aaa bir deneyeyim" dedi. Yokuş bitip de daire çizmeye elverişli bir otopark bulana kadar her kasiste ve her yağmur oluğunda yüreğim ağzıma geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

20dk once şantiyedeydim.amelenin teki beton vibratorunun borusundan tutmus merdiven kalibina vibratoru bam diye vurmak suretiyle ustundeki harci silkelemek icin salliyor.ben de tam o merdivenden yukarı cikiyorum.bam diye bi ses gelmesiyle kafamdaki o ruzgari hissetmem bir oldu.eger 10cm falan daha uzun tutsaymis simdi kafatasimin cicek gibi acilan yerinden beynimi kaşıklıyor olacaklardi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...