Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lol vs Dota

maivresnon

Öne çıkan mesajlar

MM sistemi tam olarak belli olmasa da, herkesin herkesle eşleşebildiği açık.
Şunu söylüyolar, öyle gap yok. Yani sen istersen oyundaki en yüksek ratingli adam ol, yine de düşükle eşleşebilrsin. Tabi yükseldikçe bunun ihtimali düşüyor. Doğal olarak yakın ratingleri birbiriyle eşleştiriyor sistem, ama atıyorum bir süre geçerse maç ararken o aralığı açıyordur.
Veya party kuranlar, arkadaşların oyununa Puppey geldi adam 2 tane bilmeyen arkadaşıyla party kurmuş girmiş ve yenildi. Yani ne bekliyorsunuz anlamıyorum, partylerin en yükseğine göre mi koysun?

Muhtemelen ratingi maç kazan/kaybet dışında etkileyecek etkenler koymayı düşünüyorlar. En azından Gabe Newell öyle dedi. Ancak bu kolay değil.

Misal dotabuff'ın yanlış olan ratinglerini doğru sayalım. Sen diyorsun ki ben en iyi %5'deyim. Hep benden iyilerle eşleşmeliyim. Yani sen bütün oyuncu havuzundan %5'lik kısmın senin aradığın sunucularda o anda maç arayan kısmıyla mı eşleşeceksin? Bu sana ne kadar mantıklı geliyor? Veya sen %20'lik dilimdeki biriyle party kurdun, napacak matchmaking?
Sosyal ağlarda paylaş

Hon/lol nasıl yapıyorsa öyle. Hon un matchmakingi gayet iyiydi, mükemmel değildi ama iyiydi. Lol level 30 a kadar bile oynamadım ama o da iyiydi benim oynadığım kadarıyla gayet makul matchuplar veriyordu. Zaten yapamazlar diye bir arguman yok çünkü ortada çalışanı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Hon'un mm'i Dota'dan daha kötü. Kötü oynayanlara yani oyunu oynaların çoğunluğuna kötü bir deneyim sunuyor. Düşük mmr'de oyun falan oynanmıyor.

Burada Dota'nın sitemini savunacak değilim ancak sürekli gelip ağlayanlar saçmalıyor. Bir kere dedikleri mantıklı değil, ikincisi boş yere sızlanıyorlar. Bari gidip resmi forumlara yazsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi kusura bakmayında o konuda dota oynayanlar hiç konuşmasa dahi olur bence, hayır adamlar gitti yaptı oyunu birde source motoruyla yaptı gerizekalılar, herneyse, beta diye kimse takmıyor lan oyunu, arada bir yeni hero alıp veriyorlar ki onlar daha önceden tasarlandı bilmemne oldu. heryer rus anasını satayım, hayır ne zaman betadan çıkacak dota2 ne olacak bi karar verilsin yahu. herkesin ağzında tek bir cevap e bu beta daha diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Beta değil abi oyun, yani betadan release e diskrit bir geçiş olmayacak daha doğrusu, şu an parayla item satıyor adam beta diye geçiştirme lüksü yok.

ama diyor abi. oyunu oynuyoruz, eğleniyoruz herbişiyi çalışıyor görünürde ama valve ben oyunu daha bitirmedim bu tam hali değil betadır diyerek herhangi bir iddaasını koymuyor ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

abi gayet kötü akıcı olmayan bir motor lan source.

neyin kafasındasınız? bu kadar mı fanboy oldunuz?

hayır oyunu bende seviyorum herşeye rağmen ama oynayamıyorum cidden oynayamıyorum bu ne ya. hayır kendi dota2 başlığınızda bok atıp burda savunuyorsunuz so 2001 lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...