Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lol vs Dota

maivresnon

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

35 sayfa boyunca dota ile lol'ü özelliklerine göre karşılaştıran post sayısı bülent arınç'ın ümit boyner hakkında yaptığı olumlu açıklama sayısından az

şunu yapmaya gerek yok ki

hero çeşitliliğinden oyun mekaniklerine kadar her konuda lol üstün dota dan
dota 2 denen ucube zaten 10 yıllık oyun motorunun kısıtlamalarından dolayı fakir ama bizim fakirimiz diye sevilen bir modunun bir adım ileri gidememiş hali. hani o kadar kötü ki tartışmaya girebilecek bir oyun değil

thread lol vs hon olsa anlarım ama honun da yapımcıları çok fakir olduğu ve kimse oynamadığı için dengesiz hero çıkartmak zorunda hep. e haliyle pek ciddiye alınabilecek kalibrede değil
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede
1-2 tane tuş az diye bir heroda, o heronun bulunduğu oyun çok kötü yani? Az hamle ile stratejinin konuştuğu çok sağlam oyunlar bulabilirsin örn: eve online

Ilk yazdığında lol fanatiği herhalde diyip, yazılanları ciddiye alıyor araştırıyordum fakat, dota hater ı gibi görünmeye başladın. Drow dan örnek veriyorsun, invoker oyna? meepo oyna. yada 4 skillide aktif olarak çalışan karakterleri oyna?

ne demesem bilemedim açıkçası. Agresif bir tavır sergilemek değil amacım. Bu yüzden savunmaya geçmene gerek yok. Herkes beğendiği şeyi oynar en ufak bir lafım yok...
Sosyal ağlarda paylaş

invoker var ama sadece var. öyle duruyor orda
1500 tane faktör olduğu ve 120% oyuncu skilline bağlı olduğu için asla dengelenemiyecek ve düzgün kullanılamıyacak ucube bir hero

bak eliseye öyle mi
7 tane aktif kapı gibi özelliği var

densiz sende agresif değilim ben falan demeden önce düzgün tartışmak istiyorsan ilk cümleden LOL TIRT OYUN LOL XDD diye girme
Sosyal ağlarda paylaş

mesela lol heroları çok sıradan.dotada denge tüm heroların güçlü olmasıyla sağlanıyorken;lol de denge tüm heroların güçsüz olmasıyla sağlanıyor.ee tabi bu da heroları iyice kısıtlıyor.lol de birbirinin hard counterı-antisi olan fazla hero bulamazsınız(hatta hiç bulamazsınız).dotada hero çeşitliliği fazla olduğu için karşı karşıya geldiğinde birinin aşırı eziliği diğerinin ezdiği herolar vardır dotada

mesela 2.41 e bak.bir ara lol ekibi cidden heroları bu şekilde çıkartıyordu.

zaten olayın normali metanın herolara göre belirlenmesidir.lol de herolar metaya göre oluşturuluyor (td)

edit:abi sen de traxex a az skilli var diye invoker a da çok skilli var diye çamur atıyorsun ssfds
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Ekmek said:

Yok değil
daha çok dota gerçek gitar çalmakken lol guitar hero oynamak gibi işte. Eğlenmekte problem yok ama adam senle aynı şeyi yaptığını sanınca komik duruyor.

değil. ikiside gitar ama dota progresive lol powerchord

Dota -->camel, pink floyd, marillion
LoL --> blink182, limp bizkit, disturbed

enrique iglesias zaten çöp işte, müzikle alakası olmayan genç kız popu. verdiğiniz örnekler gayet uygun aslında.

Dota heroları skill istemiyor denmiş AHAHAHAHAHAHA.
Oynama zorluğunu skill sayısıyla ölçen arkadaşlar falan var.
Yani oynadığınız oyun denyı kaldırmış olmasa, bunlar yol bulmayı beceremez diye ağaçları kaldırıp juke için 2 pixel çalı getirmemiş olsa ne bileyim kill aldıkça kazandığın para azalmasa, ölünce para gitse, creep pulla falan lane control yapılsa runeler olsa daha az komik olabilirdi belki.

Hayır hepinizi bi pc başına oturtsak oynayamazsınız zaten bi chen bi invoker. Lee sin demiş bir de tey allahım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

mesela lol heroları çok sıradan.dotada denge tüm heroların güçlü olmasıyla sağlanıyorken;lol de denge tüm heroların güçsüz olmasıyla sağlanıyor.ee tabi bu da heroları iyice kısıtlıyor.lol de birbirinin hard counterı-antisi olan fazla hero bulamazsınız(hatta hiç bulamazsınız).dotada hero çeşitliliği fazla olduğu için karşı karşıya geldiğinde birinin aşırı eziliği diğerinin ezdiği herolar vardır dotada

mesela 1.41 e bak.bir ara lol ekibi cidden heroları bu şekilde çıkartıyordu.

zaten olayın normali metanın herolara göre belirlenmesidir.lol de herolar metaya göre oluşturuluyor (td)

üf lol hakkında yazdığın BİR cümle bile doğru olmaz mı ya
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Gizli said:

mesela 1.41 e bak.bir ara lol ekibi cidden heroları bu şekilde çıkartıyordu.

üf lol hakkında yazdığın BİR cümle bile doğru olmaz mı ya

tamam hangi cümlem yanlış söyle özel olarak açıklayayım
Sosyal ağlarda paylaş

özet:
Nasıl yani?
sen lol>hon>dota>dota2 diyebiliyorsun, ben tam tersini diyemiyorum? biraz ilginç olmuş.
Bana göre lol cidden tırt oyun. Bir anket sonucunu açıklamıyorum ki? şahsi fikrim bu.
+
Ama eğlencelide, oynuyorum ara ara.

yeterince tatmin edici oldu mu? o kadar mesaj içerisinden tek bir kelimeyi cımbızla çekince yanlış anlamışsın tabiki. Hem sende kendi fikirlerini belirtiyorsun. Hatta bunu yaparken bizide ikna etmeye çalışıyorsun. Ben sadece düşüncemi söyledim. Bu beni agresif yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

hayatında hiç lol oynadın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
enrique iglesias zaten çöp işte, müzikle alakası olmayan genç kız popu. verdiğiniz örnekler gayet uygun aslında.

Dota heroları skill istemiyor denmiş AHAHAHAHAHAHA.
Oynama zorluğunu skill sayısıyla ölçen arkadaşlar falan var.
Yani oynadığınız oyun denyı kaldırmış olmasa, bunlar yol bulmayı beceremez diye ağaçları kaldırıp juke için 2 pixel çalı getirmemiş olsa ne bileyim kill aldıkça kazandığın para azalmasa, ölünce para gitse, creep pulla falan lane control yapılsa runeler olsa daha az komik olabilirdi belki.

Hayır hepinizi bi pc başına oturtsak oynayamazsınız zaten bi chen bi invoker. Lee sin demiş bir de tey allahım.

bakın mesela daha önce örnek verdiğim oyuncu tipinde bir kullanıcı
yani o kadar textbook example ki w3 motoru yüzünden yapılıcak birşey olsun diye eklenen click hamallıklarını bile AMA ONLAR YETENEK GÖSTERİYOR VE ÇOK GEREKLİ diye savunabiliyor

işte bunu yapmamanız lazım

tamam fakirdiniz, liseliydiniz, internet kafelerde weplada falan dota oynadınız anlıyoruz ama üstünden 10 sene geçmiş artık yani bunları aşın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...