Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lol vs Dota

maivresnon

Öne çıkan mesajlar

screwy said:

S-H said:

o zaman gelin güçlerimizi birleştirelim,birlik olalım.
ben paticigi tasımaya calıstım bi ara. hic gerek yok. vengeful a sy kasıp bu aslında carry diyenlerden baslayarak cok degisik adamlarla oynadım sonra abi ona o item yapılmaz oyle oynanmaz diyince mızıkcı aglak oldum. iste naviye falan parası neyse verip onlarla oynamak lazım anca oyle olucak heralde.

%95 altını almayalım o zamansa,bende 97-98 falandım.
Sosyal ağlarda paylaş

"tüm kötü oyuncular bana geliyor" düşünceside biraz ilginç aslında. Nasıl yani. Oyun bize gıcık ve kötü oynayan herkesi bizim takıma veriyor?
MM kötüde olsa, 3 aşağı 5 yukarı tutturmuyor mu?. Twitch de izlediğim 1-2 adam var. Tek başlarına giriyorlar. Hepimize kötü oyuncu geliyor da, onlara niye gelmiyorki acep?
varsa bilmediğim bir şey söyleyinde bileyim yani. Ahaha nihoho zuhaha diye birşeyler yazılması, öğrenmemi sağlamıyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sikrüvi ne ara öğrendin de oyun taşıyosun tatlım

abi serhat doğası gereği zekası gereği iyi oyun oynayan bir adam her zaman. refleksleri gayet iyi falan gerçi DOTA YAVAŞ ondan tutundu honda korkunçtu.

fakat oyun okuma gibi birşeyden o kadar uzak ki her oyunu kaybetmeye mahkum. hep yenilsin istiyorum serhat dfkhksdf
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

"tüm kötü oyuncular bana geliyor" düşünceside biraz ilginç aslında. Nasıl yani. Oyun bize gıcık ve kötü oynayan herkesi bizim takıma veriyor?
MM kötüde olsa, 3 aşağı 5 yukarı tutturmuyor mu?. Twitch de izlediğim 1-2 adam var. Tek başlarına giriyorlar. Hepimize kötü oyuncu geliyor da, onlara niye gelmiyorki acep?
varsa bilmediğim bir şey söyleyinde bileyim yani. Ahaha nihoho zuhaha diye birşeyler yazılması, öğrenmemi sağlamıyor maalesef.
Densiz said:

13 galibiyet
30 yenilgi
1 terk var.

Hemen hemen hepsinde farklı bir hero ile oynadım (1int/1str/1agi oyun modunda). Heroları öğreneyim diye böyle birşey yapıyordum.

bu duruma göre;
Heroları az buçuk tanımaya başladım. Aynı herolarıda listeden vermesin diye "new hero" oyun modunda mı öğrenim sürecine devam edeyim.
Yoksa "yeni hero olayı yeterli, normal girip, duruma göre item seçimi yapmayı öğrenmeyi öğren. Bunu da en iyi oynadığın herolar ile yaparsın."

yada? ne önerirsiniz. Hani birşeyler öğrenip, kendimi ezik hissetmeyecek şekilde bir arkadaş grubunun içine girmek istiyorum.

edit: 20 maç felanda botlarla takıldım.

Sen zaten kotu olan oyuncusun yanına gelenin zaten senden kotu olması zor oluyor. o yuzden sana "e iyi oyuncu da cok geliyor" gibi gorunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

S-H said:

o zaman gelin güçlerimizi birleştirelim,birlik olalım.
ben paticigi tasımaya calıstım bi ara. hic gerek yok. vengeful a sy kasıp bu aslında carry diyenlerden baslayarak cok degisik adamlarla oynadım sonra abi ona o item yapılmaz oyle oynanmaz diyince mızıkcı aglak oldum. iste naviye falan parası neyse verip onlarla oynamak lazım anca oyle olucak heralde.

benim vengeye skadiye kadar kasan arkadaşlarım var. no ward, no cour. ama arkadaş işte atsan atılmıyor, sevsen sevilmiyor.(:P)

viper a aganim çıkıp oyun bile aldık tey tey
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi trueskilldir falan bişeydir bu tip bişey gelmeli bu arada bu oyunlara.

kaybettiğin maça göre senin elo mrr falan tarzı şeylerin belirlenmemeli. çıkamıyosun ileri çünkü. honda 1700den 1400'e düştüğüm oluyodu bi kere streake girdi mi yok gerisi. herkes testi diil ki mk.

bireysel parametreleri ekleyebilseler şu mmr sistemlerine falan ne kadar güzel olur. kaybettik ama ben 10-1 oynadım arkadaş takım gerizekalı ben niye kaybedeyim puan.

bu lolde oluyor şu anda bana 600 wini geçmişim normal olarak iyice kavramadan girmeyeyim ranked dedim 1 sene oldu başlayalı işte lole. yok arkadaş yani karşı takımın iki katı farmım var iki kat. dabır killer trıpirr killer havada uçuşmuş. takım o kadar korkunç ki kaybediyoruz ve puan kaybediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

Sen zaten kotu olan oyuncusun yanına gelenin zaten senden kotu olması zor oluyor. o yuzden sana "e iyi oyuncu da cok geliyor" gibi gorunuyor.

ya abi bi git ya... Ben kendi üzerimden mi konuşuyorum? twitch den bahsediyorum, iyi oynayanlardan bahsediyorum.

Ayrıca ömrü hayatında 50 maç moba oynamış bir insana "sen kötü oyuncusun" diyip, bık bık konuşmak nedir ya? "yeni oyuncu" hiçmi bir şey ifade etmiyor senin için?. Yeni oyuncu demek kötü oyuncu demek mi? Bir oyuna öğreneyim, iyimiyim kötümüyüm sonra karar veririz.

"bana hep kötü oyuncu geliyor". diye ağlamak bana komik geliyor. Tekrar ediyorum, valve sana gıcık ve nerede kötü oynayan adam varsa sana mı veriyor?
Sosyal ağlarda paylaş

valla honda 1550 nin altına hiç düşmedim, oralara düşünce supportla bile oyunu taşıyabilmeme yetecek kadar kötü oyuncular geliyordu oyuna çünkü ve birileri ağır feedlemediği sürece winimi alıp çıkıyodum yukarı tekrar
honda 1600ler 1700 lerde bile yapılan takım oyunu, eğer pembe ve mavi oyuncular beyinsiz değilse dota2 de oynadığım 300 400 oyundan daha fazla
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

screwy said:

ya abi bi git ya... Ben kendi üzerimden mi konuşuyorum? twitch den bahsediyorum, iyi oynayanlardan bahsediyorum.

Ayrıca ömrü hayatında 50 maç moba oynamış bir insana "sen kötü oyuncusun" diyip, bık bık konuşmak nedir ya? "yeni oyuncu" hiçmi bir şey ifade etmiyor senin için?. Yeni oyuncu demek kötü oyuncu demek mi? Bir oyuna öğreneyim, iyimiyim kötümüyüm sonra karar veririz.

"bana hep kötü oyuncu geliyor". diye ağlamak bana komik geliyor. Tekrar ediyorum, valve sana gıcık ve nerede kötü oynayan adam varsa sana mı veriyor?
işte sana diyorum ki sen zaten kotu olan oyuncu oldugun icin sen yanına kotu oyuncu gelmesi konseptini anlayamıyosun benim 1200 saat played im var dota 2 de. twitch te izlediginin 100 katı sadece turnuva izlemisimdir oyle random izlediklerimi saymıyorum bile. o yuzden "ama bence boyle" demen bi anlam ifade etmiyor.

ayrıca zaten mm problemi bundan kaynaklanıyor iste. mm cok kotu oldugundan ya random adamları haydi siz soyle oynayın diye aynı oyuna atıyor ya da bilader sen iyi misin al bakıyım su kotuleri su seviyeye kadar tası ondan sonra seni bi soraki seviyeye atıcaz bunlarla bi daha ugrasmıycan diyo. bu yuzden o izledigin streamlerde adamın yanına uber kotu adam gelmiyo. cunku herif benden iyi oynayıp rus barajını asmıs ben asamıyorum asamadıgım surece de bunlar gelmeye devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

HAH tam onu diyodum. adam çok iyi oynayıp rus barajını aşmış. o rus barajı bana şey gibi geliyo böle ikinci dünya savaşında 'olm şu macaristanda bi dağ varmış orda yahudileri çok seviyolarmış lan kadınlar falan hep veriyomuş gördüğü yerde herkes çok mutluymuş' falan gibi bişey o.

ben yayın yapacak kadar iyi oynamıyorum ortalamanın üzerinde oynuyorum işte. sistemi o kadar kötü ki benim ayarımda adamı veremiyor. ya çok kötü ya çok iyi. ortası yok mu lan
Sosyal ağlarda paylaş

Ya problem şu, oyunlarda oyuncular arasındaki skill gap KORKUNÇ. yani valve anlamadı çünkü,
1 iyi 3 orta 1 kötü oyuncu dengeli bir takım çıkarmıyor
Hadi mm yazamicak kadar kötüsünüz de, en azından hondaki gibi iyi kim kötü kim orta kim bilsek, karşının iyi oyuncusu mid invoker alırken bizimki crystal maiden almasa. Ama ona da yok çünkü ratingler görünürse oyuncuların kalbi kırılır =(((.
Yani senin takımında mal varsa karşıda da oluyor, ama karşının malı leviathan gibi mal proof bir hero alıp seninki I CARRY diyince gg.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...