Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

27-29 Nisan Beta İzlenimleri

Qahlel

Öne çıkan mesajlar

Vakit bulunca akşam uzunca PVE kısmı hakkında yorum yapacağım PvP şuan gruplar birbirinden kopuk ve iletişim içinde olmadığı için çok keyif almadım yani ekip oyunu sevdiğimden solo zevk vermedi ha pvp yapmışın ha public quest bi ts ya da ventrillo olmadan zavki olmuyor pvpnin.

Ama oyun ciddi anlamda söylediği ve anlatılan herşeyi yapmış benim gözümde eksik kısmı yok zaten adamlar mount olacak dememiş o yüzden mount yok demek abes. Söylenenler ile uygulama birebir hatta bir kademe ileri taşınmış şekilde sunuldu o yüzden memnunum oyundan. Tabiki düzeltilmesi gereken noktalar var ama oyun mekaniğinde değil arayüz / optimizasyon fln gibi şeylerde gerekli. Ben story questlerde hiç zorlanmadım. Hatta hep lvl yetmeden girdim görevlere. Mantıklı ve taktik oynayınca gayet kolay.

Edit: WvW kısmında binalar yanıyor yıkılıyor köprü çöküyor oradan geçemiyorsun fln bunlar çok hoş şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Ha su var, isterse 2 sene daha gelistirsinler oyle ruyamda gormuyorum, ciksin hemennn kasayimm hissi olmadi malesef.

D3 cikacak zaten :)

abi şunun sebebi çok bariz olarak aşırı düşük fps, pvp'de slide show olmasından kaynaklı hiçbişey anlamama. şunu çözerlerse tadından yenmez oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

mumkundur bilen bilir pvp sevmem beceremem de zaten pek.

pve olarak oyun bence gayet yeterli.

zaten bu saatten sonra oturmus bir oyun tipinde cilgin farklar yaratacak yenilikler beklemeyi coktan biraktim, bu yaris oyunlarinda tum gecmisi silip yeni bir yaris oyunu aramaya benziyor.

guildwars gozun kapali alip senelerce oynayabilecegin bir oyun. acikcasi B2P olarak da verdikleri mantigin disinda fazla.

oyunun estetik yani cok iyi dusunulmus grafikleri sesleri muzikleri herseyi, optimizasyon onemli degil benim icin cunku bu bir B.E.T.A , ilk kez beta oynamiyoruz.

tutorial zone u biraz daha rahat ve anlasilir olabilir, yurume kosma ve savasma hissi daha bir oynun icine ceken tarzda olabilir ki bunu kesin cozerler, gw1 den kotu olmamali ve su anki hali daha kotu, o savasma hissi biraz havada kalmis gibi, cpu yogunlukta an icin ve buna ragmen oynaniyorsa gpuyuda devreye aldiklarinda tum performans sorunlarini cozerler..
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikler pastel paletden dolayı çok mat.Conanda pastel palet kullanıyor lakin bukadar mat değildi.Koşma efkti çok kötü.Hatta koşmuyor,yerde kayıyorsun.Vuruş hissiyatı yok.Efektler haddin fazla canlı.Arka plan mat,efekt canlı olunca kötü birşey çıkıyor ortaya.Bazı alanlarda texture bildiğin kullanmamaışlar.Duvarlada özelikle.Bildiğin bi karaltı söz konusu.Su efekti olmamış.Melee skill görselleri üzerinde fazla çalışmamışlar.Kılıcı sallıyorsun okadar.Yine bu işi en iyi conan yaptı mmo camiasında,daha iyisi yok.5vs5 maçlarda pug olan malı götürür.İletişim çok önemli anladığım kadarı ile.İneğe ot veriyorsun,inek sana bir kalp işareti gönderiyor.Çok cocuksu.Kore oyunlarında bile böyle birşy görmedim.Oyuna gerilim havası koymak istemişler,inek misali gibi durumlardan,o hava uçmuş gitmiş.Optimizasyona takmıyorum,onu hallederler.Herhangi bir kombo sistemi yok.casual oyuncuya hitaben, bas tuşa gide muhabbeti artık kabat tadı vermeye başladı.Birtek takla atarak kaçma var.Bunada şükür diyorum.
Ben videolarda grafiği daha iyi görmştm,acaba kısıyorlar mı anlamadım.Bence grafik aman aman değil.
Aylık ödeme koymayacağız dediler,Allahtan öyle demişler.Aylık ücreti hak etmeyen bir oyun.Bunun sayesinde oyuncu çekerler.

Kötü,normal,iyi,çok iyi katagorisinden,normal derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Baya bi Mesmerle competitive pvp oynadıktan sonra necro ve rangerıda denedim.Kafa mesmerde kalmış heralde nası olsa kaçarım mantığıyla oynayınca olmadı beceremedim ikisiylede.

Ama mesmer çok zevkli gerçi daha çok pvp üstüne pvede biraz zorlandım.Dinamikleri falan çok hoş olmuş.Her skilli basmak gerektiğinden biraz zorlasada tavsiye ederim çok zevkli bi class.
Devekuşuna dönüştüren elite skillide baya op.Özellikle guardianlara ve hortuma dönüşen elelere karşı birebir.
Tek kötülüğü tamamen single target olmasından dolayı kale savaşlarında baya faydasızmışsın hissi veriyo.

Ayrıca elementalistleri hakkaten çok ama çok zayıf buldum.Kendim oynamadım ama oynadığım 3 classlada rahatça yatırdığım tek class oldu.Rangerıda okadar denildiği kadar op bulmadım.Tamam deli gibi damage vuruyo ama pekte survival deil.Necroya alışamadım hiç.Pekte eğlenceli gelmedi.Son olarak bide abi Thief çok op olmuş!NERF

edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

art arda skill kullanarak tek karakterle yapılan kombolar var. Ama ağırlıklı olarak 2 karakterle yapılıyor bu oyunda kombolar ki harika bir sistem bence.

Biraz daha açar mısın? Yoksa şu elementalistin yeri yakıp,rangerın alevin içine girip,alev topu yaptığı olay mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya onu geç de sen kimsin birikimin ne ki kalkıp ahkam kesiyorsun diye sorarlar adama. Cooldownları takip etmek imkansız kısmına yarıldım ui ayarlarını kurcalamadan review yapmak senin neyine. Koskocaman countdown var abilityler için daha ne olsun geri sayım bitince GO USE IT GO BRO USE YOUR SKILL diye yazı mı koysunlar ekranına.

Fail playerın kısıtlı kapasitesinden fail review dışında başka bir şey çıkması zaten şaşırtıcı olurdu.

Potansiyeli böylesi yüksek bir oyuna beta dönemindeyken iki üç ufak sorun için 3310 vs iPhone örneği verdikten sonra kalkıp beyler neden saldırıyorsunuz deme bence.
Sosyal ağlarda paylaş

alkansas said:

Biraz daha açar mısın? Yoksa şu elementalistin yeri yakıp,rangerın alevin içine girip,alev topu yaptığı olay mı?

Ben de hepsini bilmiyorum açıkçası. İnternette gezinen şu var mesela:

Guild Wars 2: Top Nine Skill Combos

Burada var dediğim gibi olan.

Conan combosu gibi değil tabi ama yine de güzel. Amaç grup pvpsi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

3. sınıf oyunlar oynayıp bilip bilmeden durduk yere laf atmak priceless.

Şu 1. sınıf oyunlarını söylede birde biz bilelim,mmo camiasının elit oyuncusu!

O senin 3. sınıf dediğin oyunlar,mmo larda da oyunculuğun ön planı çıkabileceğini gösterir örneklerdir.Ama yetenek yoksa,bok atmak daha mantıklı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Beta olarak belki basarisiz ama oyun olarak guzel. Yenilik olarak fazla bir sey beklemiyordum ama gw1 ve cevreden fikirleri iyi gelistirmisler.

Oynanir rahatca nede olsa belesssss aylik odemiyorsun daha ne.. en iyi singledan cooook daha fazla goturur. Dusunmeye degmez.

Kanuni said:

Ha su var, isterse 2 sene daha gelistirsinler oyle ruyamda gormuyorum, ciksin hemennn kasayimm hissi olmadi malesef.

D3 cikacak zaten :)

şu yorumlara bire bir katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ultra ayarlarda 2AA da gayet rahat oynadım ben, neresine optimizasyon gerekiyor anlamadım.

Oyunda etrafa bakmaktan lvl kasamadım. Pvp yaptım ama skiller falan herşey birbirine karıştı. Elementalist oynadım ateşli kılıcı alıyom onu bırakıyom elektrikli mace alıp saldırıyorum falan böyle gaza geldim :D

Guardian+ necro ikilisi vardı karşıda. Necroyu 4 kere kestik guardian hep resledi adamı. Dmg da almıyor nasıl bir yaratıksa biz kesiyoz adam kaldırıyor :D

Oyun güzel, karışık ama oynatır kendini. Hiç olmasa bile akşamdan akşama pvp yapmak için bile rahatlıkla girilir oyuna.

SWtor release den çok daha iyi bir betaydı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...