Jump to content

Nessaftw

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.480
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Nessaftw hakkında

 • Rütbe
  Nessaftw
 1. Nessaftw

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Şuanda tahmini olarak elde kalan ordu sayılarını bilen var mı ?
 2. Nessaftw

  Satılık Evga GTX 980 ti classified gaming acx 2.0+

  Herkese Selamlar Brightmist DH'den konu hakkında beni haberdar edince gelip yazayım ve ortadaki yanlış anlaşılmaları düzelteyim dedim. Ben Türkiye'ye vergi muafiyeti sistemini 2 yıl kadar önce getirmek adına çalışmalar yaptığımda Evga EU Shop üzerinden yapılan satışlarda uygulanan politika çok farklıydı. Kargonun ve masrafların karşılanması gibi avantajlar mevcuttu. Lakin Vektron Elektronik işe dahil olup resmi olarak Distribütör firma olduktan sonra durum değişti. Önce Evga, ürünleri Vektron'a yönlendirip birebir değişim sistemini getirdi böylece prepaid labela ihtiyaç duymamaya başladık ve bu sistem sonlandırıldı. Bu karar sonrasında tek yapmamız gereken Evga tarafından RMA onayı almak ve ürünü Vektron'a göndermekti. Lakin Vektron fahiş fiyat uygulaması sebebiyle arzu ettiği satış rakamlarına sahip olamayınca bu ve benzeri konuları netleştirmek adına telekonferans yapıldı. Evga üst yönetimi konuya müdahele edip eski adımları ortadan kaldırdı yavaş yavaş ve Vektron'un sağladığı birebir değişim sistemini sonlandırdı. Bundan böyle RMA durumunda gönderi masrafını siz karşılıyorsunuz yaklaşık olarak 30 tl civarında bir şey tutuyor PTT yüzey kargo ile. Lakin bu noktadaki temel sıkıntı ürünün geri dönüşü. Çoğu zaman gümrüğe tekrardan takılabiliyor ve saçma gümrük kanunlarımız sebebiyle tekrardan vergi ödemeniz söz konusu olabiliyor. Bunu aşmanın bir yolu var lakin bu noktada yapacağınız masraflar aşağıdaki şekilde olduğu için işi şansa bırakmak daha mantıklı oluyor; 170 TL ihracat gümrükleme hizmet bedeli, 250 TL geçici ihracat hizmet bedeli, Çıkış ambarından yapılacak ilk 72 saatlik tahliye için 140 TL ardiye bedeli. Bu ücretler hesap edilince (ürünün değerine bağlı olarak) çoğu zaman risk alıp dönen ürün takılırsa gümrük vergisini ödemeyi göze almak daha mantıklı oluyor. Evga bu noktada hukuki adımlar atıp bunu ortadan kaldıracak çalışmaları yapmakta lakin bu işlemin ne zaman neticeleneceği şuan için belli değil. Durum bundan ibaret. DH üzerindeki Evga genel başlığında ( http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88912953 ) bilgilendirmeler mevcut ve güncel. Cevabını bulamadığınız bir soru olursa ya da aklınıza takılan başka bir şey varsa sormanız yeterli.
 3. Demek hala buralardasın geçmiş olsun var mı durumunda bir değişiklik ? Ee tabii ki iade edeceğim ortada bir hak varsa neden durduk yere zarar edeyim ? En başından beri iade talebim vardı ama olur da kabul görmezse diye mahkeme ile falan uğraşmamak adına değişim ürünü boşta durmasın o vakte kadar satılsın diye ilan açtım değerinin altına 3200-3100 seviyesine çektim. Apple'dan hafta başı gelen direktif doğrultusunda firma geri adım atmak zorunda kaldı ilk başta ürünü almaya yanaşmayan firma ürünü paşa paşa geri aldı ben de gelen iademin üzerine koyup ikinci telefonu satın aldım, oldu bitti. Hadi kendine çok iyi bak, allah şifa versin en kısa sürede sağlığına kavuşman dileğiyle. http://i.imgur.com/93Y9oUi.jpg
 4. Eyvallah (tu) Güncelleme: Yasal süreçten doğan hak kullanılarak ürünün iadesi Apple'dan gelen direktif doğrultusunda yapılmıştır, ürün iade edilmiş olduğu için bu ilan artık geçerliliğini yitirmiştir.
 5. Aynen öyle birebir değişim o şekilde oluyor, servis raporunu aldıktan sonra telefonu aksesuarları ve kutusuyla beraber verip yenisini alıyorsunuz. Ellerinde stok olmadığı için kargonun ulaşmasını bekliyorlar gelince değişim olacak. O vakte kutu ve aksesuarlar bende haliyle.
 6. Editör rpsi yapmayalım o kadar da extreme bir olay değil neyse soru işareti kalmasın.
 7. Refurbished ürünler 3. dünya ülkelerine ucuz fiyatlandırmayla ürün sokmak için kullanılıyor çoğu zaman ya da outlet tarzı satışlar için. RMA stoğu ise ayrı bu tür firmaların. Birebir ürün değişimlerinde RMA stoklarını kullanıyorlar. Bu ürünler sıfır cihazlar bu yüzden.
 8. Sıfır telefon oluyor gelen ürün, apple refurbished ürün vermiyor zaten. Hele de ilk 30 gün içerisinde bu değişim gerçekleşiyorsa.
 9. Aynısı değil i6s+ aldım Yapacak bir şey yoktu telefon yeni olduğu için ellerine cihazın gelmesi günler sürecekti. Telefonsuz kalmak demek işlerin tıkanması demek, keyiften ziyade mecburiyet diyelim.
 10. 28 Ekim Türkiye faturalı ve garantili Iphone 6s 64GB (Silver) ahizesinden gelen cızırtı sebebiyle servis raporu sonrası yeni cihaz ile değiştirilmesine karar verilmiştir, yeni cihaz birkaç gün içerisinde tarafıma gönderilecektir. Beklememek adına aynı gün başka bir cihaz satın aldığım için fazlalık olan bu sıfır cihazın paketini açmadan satışa sunuyorum. Telefon: Iphone 6s 64GB Silver Aksesuar: Apple Beyaz Silikon Kılıf Aksesuar: Deri Kapaklı Kılıf Fatura Tarihi: 28/10/2015 => Satış Fiyatı: 3.250 TL [b]Takas ile hiçbir şekilde ilgilenmiyorum. Ücretsiz kargoyla gönderim yapılacaktır. Ürünlerin hepsi sıfırdır, kullanılmamıştırlar.
 11. Nessaftw

  Catastrophe Guild Başlığı - 2

  yadırgamayın insanları onlarda kendi çapında fantezi yapıyorlar işte. EVET HEPSİNİ İSTİYORUM EVEEET BÜTÜN EPİKLERİ BANA VERRRRRRRRRRRR gibi muhabbetler dönmüyordur herhalde fsdasd
 12. Nessaftw

  Catastrophe Guild Başlığı - 2

  Bizde ne ıska olur ne de kaza, seni ava götürmek lazım :p
 13. Nessaftw

  Catastrophe Guild Başlığı - 2

  Kavga olursa haber ver tüfeğimi alıp geleyim B)-
 14. Nessaftw

  İzmir'e taşınıyorum [yardım + anketli]

  Köy hayatında başarılar dileriz lafını genelde Ankara'ya gidenler için kullanıyoruz yoksa İstanbul'da yaşamaktansa İzmir'de yaşamak çoğu zaman daha makul olabilir. Yaşanılan bölge ve şartlara göre değişir bu elbette. Sana çok ters kalmasaydı daha önce yaşadığım yer olan Karşıyaka'daki Soyak Siesta evlerini önerebilirdim. Kafan rahat olur her anlamda, gayet düzgün insanlar komşuların olur havuz gym vs gibi ek ücretlerin olmaz hepsini bir defada çıkartırsın ama senin çalışacağın yere ters kalır. Ha ulaşım sorun değilse ve düzgün bir yerlerde yaşamak istiyorsan bu ve benzeri yeni konutlara taşınmanı tavsiye ederim. Aklında ne terz bir daire tutmak var ? 3+1 ya da üzerinde bir şey düşünüyorsan bahsedilen tutarların biraz daha üzerine çıkmak gerekebilir. Çıkamam diyorsan o zaman farklı yerlere bakman gerekecek ya da 2+1 size yeter mi sorusu gündeme gelecek.
×
×
 • Yeni Oluştur...