Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Bugün sonunda infernodaki ilk izlenimlerimi dile getirecek kadar oynayabildim.

Öncelikle wizard olarak, ara ara hit alıp ölmeyen classlardan olduğunuzdan (energy armor rune ve diamond skin sağolsun) tank sıkışınca atlayıp 2 hit alıp kaçabiliyorsunuz.

Inferno gerçekten zor. Her elite pack wipefest + 20 dk dan fazla sürüyor kesmek (eğer random çıkan özellikler aşırı kolpa değilse)

Statlardan bahsetmek gerekirse

10k damage 34k hp 2800 falan da armor ile oynuyorum. Build de şöyle:

Build

Teleport ve Diamond skin olmadan oynamak pek mümkün gözükmüyor. Zira wow mantığıyla agro tutmak söz konusu olmayınca, elbet birşeylerden kaçmanız, ya da dmg mitigate etmeniz gerekiyor.

Frost nova sahip olduğunuz en iyi cc skilli. 2sn stun rune u ile Wave of Force kullanılabilir fakat kimi zaman knockbacki işe yararken bazen de sorun çıkartıyor.

Energy armor da passive rune u sayesinde tek yemenizi engelliyor. Ayrıca Galvanizing Ward da sahip olduğunuz hayati derece önemli olan life regen. Infernoda fightların %70 i kite ile geçtiğinden ve pot cd çok da kısa olmadığından dolayı, bir tür life regene ihtiyaç duyuyorsunuz.

Partyde barb + monk varsa regen bir nebze yetiyor. O yüzden o ikili varken o passive i gönlünüze göre değiştirebilirsiniz.

Elite packleri kitelarken veya mobları birbirinden ayırırken oldukça etkili oluyor wizard. Zira nightmare/hell deki tanklama durumları infernoda çok daha sıkıntılı.

İleri günlerde infernoda ilerledikçe belki buildi değiştiririm. Ama şuan gördüğüm sustain ve dmg dengesi olarak daha etkili bir build bulamadım.

Dipnot: Şu an party: Monk + WD + 2 wizard
Monk tank / group utility olarak oynuyor. Geri kalanlar da mümkün olduğu kadar yüksek cc + sustain olarak kalmaya çalışıyor. Tabi elite mobların enrage timerı biraz sorun yaratıyor ama bakıcaz bir çaresine umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cooldownlar işe yarıyormu bende bilmiyorum bir ara hem evoc hem archon cooldown rune vardı tooltip hala 120 diyorduda ne kadarda bitiyordu zaman tutmadım.

Ben Magic weapon dan vazgeçemiyorum 15% dmg bonusdan vazgeçmek çok zor yahu =P

Hell e daha yeni geçtik sağ kalmakda zorlanıyorum zaten, daha 54 olmadığım için o 35% olayını alamadım henüz.

Build deniyorum henüz,

1-frost nova veya diamond form olacak herhalde ama tooltipde 15k dmg e kadar diyor, zaten hell deki yaratıklar 1-2 vuruşda götürür onu o yüzden nova kullacağım herhalde. Birde wave of force u teleport rune ile deneyeceğim önce bakim nereye uçuruyor mobları, maksat zaten benim üstümden gitsinler =P

2-blizzard (60% movement speed reduction olan rune ile)
3-Magic weapon (More bonus + KD rune ile)
4-Energy shield (54 olursam 35% health rune u ile, şu anda +arcane olanı kullanıyorum)
sol-archon (slow time kendinden var)
sağ-ray of frost (cold blood rune ile-bedava cast)

şöyle birşey yada

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#ZlYSmO!YXW!baZZYb

Archon olmadan oynanmaz bence ya, tek başıma oynamadığım için illaki birinin üstünde oluyor moblar, o zaman turret moduna geçiyorum. Champion ve Elite görür görmez archon modu, birde dandik mobların olduğu yerlerde archom moda geçerseniz her öldürdüğünüz moba 1 sn aldığınız için bitmiyor. Nightmarede bir yerde bir yığın ezik mob saldırırken bir blast çattım archon mod 1 dakikaya çıktı heuaeheae)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence hydra pek iyi değil, birde nasıl archon suz oynuyorsunuz =D vazgeçilmez spell deseler direk onu 1 e koyarım.

Birde aldığınız speller tabi tek başınıza oynayıp oynamadığınıza görede değişiyor. Mesela biz 2-3 kişi oynuyoruz ve diğerleri melee. Hepimizin kümelendiği yerlerde diamon skin (crystal shell ile) ve ray of frost (Sleet storm) aşırı işe yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow'da Aralıksız betadan beri durmaksızın mage oynayan, Gladiator HW titlerine sahip bir mageydim.

Arkadaş geldik diabloda wizard açtık resmen ağlamaktayım ben işin içinden çıkamadım.

Barbar denen class 2 skille patır patır herkesi indiriyor wizard yırtındıkca yırtınıyor ama tık yok build mi yanlış ne yanlış anlamadım 42 lvl oldum ama ömrümden ömür gitti Nightmare ACT 2'deyim suan bitmek üzere.

İtemlerimi İNT-VİTAL olarak seçiyorum ama itemlerin özelliklerini anlamıyorum açıkcası.

Wizard hangi özellikleri seçmeli 11 sayfayı okudum ama açıklayıcı birşeyler bulamadım.

1.INT
2.VITAL

Ana Stats olarak magenin başka birşeye ihtiyacı yok doğrumu?

Ekstra özelliklerde bize ne gerekli?
Crit hit gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

Hell de 1 shot kill moblar var yahu energy shield ı force armor a çekmek daha iyi değilmi.

Familiar pek işe yaramıyor bence magic weapon daki bonus ile rune lu familiar ın dmg buff ı konusunda alakası yok. Familiar buff ı acaip az, kullanmaya değmez bence, archon (slow time lı yada casting süresini azaltan) kullanın aşırı ile yarıyor partideyseniz 3 champ gelince archon olarak basıp mobu eritebiliyorsunuz, zira çabuk ölmeleri şart. Diamond skin hell'de çok iyi absorb etmiyor yetersiz kalmış yani.
Sosyal ağlarda paylaş

archon u tavsiye ettikten sonra denedim act 4 onunla oynadim gercekten cok iyi saka gibi dps ile ekrani silmek cok zevkli aynen dedigin gibi neredeyse tum map i archon bitmeden oynamak bile mumkun lakin hell de direk yatis durumlari oldugu icin olmuyor bu saate kadar kafa patlattiktan sonra 7 farkli rare pack olmeden gayet keyif alarak kestim

tabi benim oynama tarzim falan farkli olabilir sadece ornek olmasi aciisndn build

ice armor blizzard ve ray of frost ya slow ya freeze gelio moblara cokkolay kite laniyor passive ve magic weapon ile damage 10 numara oldu ozellikle rare packlere bliz cakip ardindan ray of frost abaninca cok guzel yatiyorlar mana bitince de electrocute ile 3-4 saniye de fulleniyor. etrafimi insanlik disi bir sekilde sardiklarinda ice armor rune u cok guzel dmg verior blizz + diamond skin life saver oluyor o tip durumlarda

birde 9k hp 5.5k dps ne kadar normal hell level 51 de? ona gore itemlari yeniden dizicem
Sosyal ağlarda paylaş

Solo inferno da guzel oluyor magic weapon - blood magic diamond skin energy armor prismatic. Galva armor pasive şart yese diplerıne gırmek spectral blade vurucağım ama ...:D bu arada armorlardan gelen resistancelar çok iyi.Heavy packler geldiğinde beamle baya hp toparlıyorsun geri en azından packlerde yediğin abudik gubudik dmgleride asorb etmiş oluyorsun.

Gerci 25k hp 7.2k dps var inferno icin daha gear upgrade yapmadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Normali dün akşam bitirebildim. Son lvllerde bir guide baktım (http://www.noxxic.com/) tüm oynayışım değişti. Solo oynuyorum bosslar zorluyor :(

Su yanımıza çıkarrığımız astral bilmemne varya dmg yemez 5 dakka durur adamlara vurur falan diyor. O bir halta arıyor mu çok merak ediyorum algılayamıyorum çünkü :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hell de 5.5kdps bayağı iyi bence. Biz 3 kişi takılıyoruz o yüzden anca biri agroyu alıp benim kurtaracak build yapıyorum ben. Onda bile ölüyorum bayağı ve 20k hp 2800dps im var anca. Daha yeni başladık hell e gerçi. Durmadan grup olarak oynadığımız için mi item düşmüyor nedir, bayağı ezik kaldı eşyalar. Zaten level 50 den sonra mı ne her 1 level da eşya gücü inanılmaz değişiyor. 51 deki eşyanın 50 ile alakası yok mesela.

Poison hydra yı kullandım fena değil gibi geldi, tabi ya onu yada nova yı kullanmam gerekiyor buildda boş yer kalmadı =(

Genelde grupla oynarken champ / elite mob u görür görmez archon basıp bir an önce mümkün olduğu kadar çok hp sini götürmeyi yada 3 champden 1 ini almaya çalışıyorum. Tabi salak salak skilleri olan moblar çok zorluyor, mesela vortex , jailer , magma bla bla, jailer, magma veya arcane enchanted felan direk öldürüyor. Archon a rune olarak cooldown ı düşürücü ile passive den evoc alırsanız bayağı kısalıyor cooldown aslında.

Birde anlamadığım ben wizard ile frost moblarda orb patlayınca direk geberirken (20k hp ile), yanımdaki monk ve barbara birşey olmuyor. Bende birde energy shield felan da açık güya. Bug mı ne var anlamadım. 20k hp ve armorla tek vuruşda indiğimde çok oluyor, blurr ve shield var güya.
Sosyal ağlarda paylaş

Main weapon 1h 272 dps sanırım, offhand de triumvirate diye bir legendary (renkli orblar =p) . Int aklımda değil şu an ama biz neredeyse 20 level ı beraber oynadık, onun 3k dps benim 2800 civarı, daha 5000 leri göremedik yani. Gear fazla ezik kaldı herhalde güya magic find 'ımda 80 , birşey düşmüyor yinede.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...