Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammmar 40k

GERGE

Öne çıkan mesajlar

deadwoll, 27.09.2023 18:48 tarihinde dedi ki:

Ben kitaplari para verip alayim dedim sacma sapan fiyatlar istiyorlar ve malum Turkiye’de kitap da yok. Sonra sesli kitaplara baktim, dunyanin en sacma satis strajesini izliyor audible. En azindan WH40k gibi milyon tane kitabi olan settingler mantikli degil.

Sonra doktorayi nasil bitirdigim geldi aklima… Haftada bir kitap bitiriyorum su aralar Heresy serisinden. Bulamadigim olmadi.

Ben de buraya yazdıktan sonra bunları aldık ama gerisini nasıl halledeceğiz diye bakındım ve halledemeyeceğimi öğrendim. bir yerlerde bir kobo'm olması lazımdı, onu bulayım madem ben de.

Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll, 27.09.2023 18:48 tarihinde dedi ki:

Ben kitaplari para verip alayim dedim sacma sapan fiyatlar istiyorlar ve malum Turkiye’de kitap da yok. Sonra sesli kitaplara baktim, dunyanin en sacma satis strajesini izliyor audible. En azindan WH40k gibi milyon tane kitabi olan settingler mantikli degil.

Sonra doktorayi nasil bitirdigim geldi aklima… Haftada bir kitap bitiriyorum su aralar Heresy serisinden. Bulamadigim olmadi.

40k sesli kitaplar veya işte ebooklar için humble bundle'da ara ara müthiş kampanyalar oluyor çok ucuza dev seriler satın almalık.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Ne okuyonuz? Son zamanlarda okduklarımdan bahsedeyim. Okuma dediğim, dinlediğim sesli kitaplar...

Brothers of Snake: Bu space marine nedir, 40k ne diyenler için baya iyi başlangıç kitabı. Bir astartesin zamana yayılmış haldeki maceralarını anlatıyor. Sonuçta genel bir hikayeye de bağlanıyorlar. Pek grimdark değil. Astartes de delikanlı bi tip. Yani 40k ya yumuşak bir başlangıç için uygun.

51ZffOeR6nL.jpg

https://www.amazon.com/Brothers-of-Snake-Dan-Abnett-audiobook/dp/B07W6XLYYL/ref=sr_1_1?crid=T4A3GKOUZR9Y&keywords=iron+snakes&qid=1699737590&s=books&sprefix=iron+snak%2Cstripbooks-intl-ship%2C451&sr=1-1

Spear of the Emperor: Çok generic duruyor ama baya güzel bir kitap. Mentor chapter ından bir space marine serfleriyle beraber rift aşıp, ordaki chapterlar ne durumda diye bakmaya gönderilmesiyle başlıyor. Kitap chapter serf in gözünden. Hem farklı kültürden gelen chapterların çakışmasını hem de war40k evrenindeki bazı olayları güzel anlatmış. 40K'yı pek bilmek gerekmiyor zevk almak için. Son kısım biraz shared world formatına uysun diye aceleye gelmiş sanki. Devamı da gelecek deniyor.

81arlYNMp4L._SY522_.jpg

https://www.amazon.com/Spear-Emperor-Warhammer-Aaron-Dembski-Bowden/dp/1789990238

Ahriman: The Omnibus: Ben baya sevdim ama bu kitap 40K'yı, özellikle de thousand sons ı iyi bilmeyi gerektiriyor. Shared world romanları için baya cesur bir seri. Pek birşey açıklamadan baya karmaşık mevzulara giriyor. Hoşuma giden başka birşey de kitaptaki tipler demigod gibi ama ona rağmen bazı yerlerde gerilime dönebiliyor. Başlamak için iyi bir seri değil ama 40k ya aşinaysanız baya sağlam. Bazı yan karakterleri de baya sevdim.

81BuIj+1PRL._SY522_.jpg

https://www.amazon.com/Ahriman-Omnibus-John-French/dp/178496509X/ref=sr_1_1?crid=1T7RBATSVHGY7&keywords=ahriman+omnibus&qid=1699737038&s=books&sprefix=ahriman+omni%2Cstripbooks-intl-ship%2C419&sr=1-1

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Ciaphas Cain okuyordum Caves of Ice ı. Ciaphas cain baya iyi gidiyor çok seviyorum adamı da. Seri zaten herşeyi detaylı anlatıyor 40k ya yeni başlayacak olan bilmeyenler için başlaması kolay bilenler içinde inanılmaz bir engin deniz. Grimdark bir hikaye olsa da Ciaphas Cain in kendisi enteresan bir adam olduğu için çok eğlenceli ve sürükleyici bir hale getiriyor kitabı 

spacer.png

Ancak şu anda Horus Heresy Siege Of Terra The End and The Death Vol.2 yi okuyorum

Yani inanılmaz bir seri olan Horus Heresy nin sondan 1 önceki kitabı. The End and The Death 3 kitap olacak. 2. si yeni yayınlandı. İmparator un Horus un gemisi Vengeful Spirit e Constantin Valdor, Sanguinius ve Rogal Dorn ile inişini ve sonrasını anlatıyor. Gerçekten çok iyi bir kitap HH yi takip etmiş olmak tabii ki önemli hikayeyi anlayabilmek için 

spacer.png

GokTuRK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

61HX2LDjkXL._SY522_.jpg

çok uzundur backlogumda duruyordu, geçen aylarda okuma fırsatı buldum. imperial dünyada geçmesi, yerel farklar, değişik sororitas birimlerinin yer alması vs fena değildi, hoşuma gitti. yazar zealotry kısmını da sakınmamış, daha iyi olmuş. şimdi sırada ikinci kitap var, onda necronlar ile boğuşuyorlar sanırım. bir ara zihnimin dingin olduğu an yakalarsam başlarım:

Hammer-and-Anvil.jpg?resize=360,570&ssl=

https://jswallow.com/book/40ksobha/

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

fenris, 14.11.2023 20:23 tarihinde dedi ki:

Cain le Eisonhorn u bi ara okumak istiyorum. Eisonhorn a başladım da sarmamisti sanki yıllar önce.

Ben hicbiseyin prequel ini sevmiyorum ya, o yüzden 30K ya girmem heralde.

Eisenhorn serisi guzel bayagi. Ilerledikce daha da guzellesiyor. Tavsiye ederim.

Horus Heresy serisi de tabii ki prequel ama esasen lore’u yeniden yaziyor, o acidan cok lezzetli. Ben sonlara geldim HH’de. Bayagi merak ediyorum sonunda ne kadar retcon olacagini smckcm

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Dark ı bilmem ama yellow king "pariah" kitapta geçiyor deniyor ama ona gelene kadar da eisonhorn la ravenorı okumak lazım. hayırlısı...

Night Lords the Omnibus: Ana karakter ve warband deki karakterler baya iyi. Belli organizasyonalara dahil olmayan chaos marine lerin nasıl gariban olduğunu güzel gösteren bir kitap. Tüm zırhlar parça parça toplama olması, bir power sword için birbirlerini doğramaları filan... Ama işte konu Night Lords olunca en sonunda lüzumsuz edgelordluğa bağlıyor. Sonunu sevmedim o yüzden ama NL üçlemesinden ne bekliyodun derseniz, haklısınız tabi... Sesli kitap olarak baya iyi. Nostramo aksanını çok güzel uydurup yapmış seslendiren. 

719mBS9P95L._SY522_.jpg

https://www.amazon.com/Night-Lords-Aaron-Dembski-Bowden/dp/1849706123

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

The Infinite and The Divine: Necronlar arasında da pek sevilmeyen iki deli bilimadamı kılıklı necron lord un bin yıllar içindeki kapışmasını anlatıyor. İkisi de rick tipi adamlar, birbirlerine eşek şakası yaparken arada gezegenler gidiyor filan. Ciddi gibi dursa da okuduğum en mizah ağırlıklı 40k romanı. (çok komik değil, 40k çerçevesinde konuşuyorum.) 

Giriş seviyesine pek uygun değil. Tam zevk almak için biraz 40k bilmek gerekiyor.

TheInfinitAndTheDivine.jpg

https://www.amazon.com/Infinite-Divine-Warhammer-40-000/dp/1789998328

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...