Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammmar 40k

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Frostbite, 25.04.2023 19:11 tarihinde dedi ki:

5. chaos tanrısı geliyormuş.ismi belli değil ama codename/nickname dark king. bi kıpırtı olmadı değil bende.

Meh sadece plan mış galiba:(

Abi yok HH siege of terra nın son kitabı the end and the death in 1. Volume ında geçiyor dark king hep,   Horus dan bahsediyor muhtemelen. Daha net değil ama. Vol2 de -ki son kitap olacak- bağlanacak o. Daha çok birşey demeyeyim spoiler olmasın. Ama 5. Chaos God yok. 

GokTuRK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK, 26.04.2023 01:36 tarihinde dedi ki:

Abi yok HH siege of terra nın son kitabı the end and the death in 1. Volume ında geçiyor dark king hep,   Horus dan bahsediyor muhtemelen. Daha net değil ama. Vol2 de -ki son kitap olacak- bağlanacak o. Daha çok birşey demeyeyim spoiler olmasın. Ama 5. Chaos God yok. 

vashtorr olayı ne oldu bro? Ondan da ćok umutluydum ben.primarchlar da teker teker geliyor .bence imperium ikinci bir iç savaşa hazırlanacak lore da yada senin fikrin nedir?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Frostbite, 26.04.2023 21:31 tarihinde dedi ki:

vashtorr olayı ne oldu bro? Ondan da ćok umutluydum ben.primarchlar da teker teker geliyor .bence imperium ikinci bir iç savaşa hazırlanacak lore da yada senin fikrin nedir?

Ya Vashtorr ve Arks of Omen Olayı özetle şöyle;

Vashtorr chaos god lardan bağımsız takılan bir machine daemon tarzı iblis. 

Amacı 5. Chaos Tanrısı olmak. Bu nedenle de kendisinin bildiği bir prophecy yi takip ediyor. Buna göre gizemli bir anahtar var ve bu anahtarın parçalarını arıyor. Bunun içinde Abaddon ile bir anlaşma yapıyor. Abaddon ile birlikte Arks of Omen leri yapıp fleet ler oluşturup bu KEY in parçalarını arıyorlar. 

Bu sefer sırasında Angron u çağırıp Angron ile birlikte bir gezegende key fragment buluyorlar angron keyfragment ın bulunduğu özel kasayı açmak için Khorne a dua edip yardım isteyip baltası ile vuruyor ve gezegeni ikiye bölüyor o sıradada ragecurse yayılıyor ve etraftaki bir takım imperşum tayfayı -primaris marine ler de dahil- delirtip rage e sokup birbirini düşürüyor-corrupt ediyor- 

Aynı zamanda yine key fragment için Vashtor Dark Angel ların Gezegen/gemisi The Rock a saldırıyor. Ama tam ele geçirecekken, Vashtorr un 5. Chaos tanrısı olmak istediğini bilen Belakor onu engellemek için Rock a geliyor. iki Dameon arasında Dark Angellar da Rock ı korumak için savaşıyor. Belakorun yavaşlattığı Vashtorr u gelen reinforcement lar ile birlikte Dark Angellar Rock dan kovuyor. Ama bu sırada dark Angel Chapter Master ı Azrael Yaralanıyor ve Rubicon Primaris i geçip Primaris Marine oluyor ancak öyle kurtuluyor.

Ama Vashtor un bu yenilgisi aslında yeni bir planının başlangıcı. Dark Angel lar kendi ana gemilerinin istila edilmesinden dolayı vashtor a nefret besliyorlar ve Somnium Stars da olduğunu farkettikleri Vashtor ve Abaddon a saldırmak için tüm Dark Angel ve Dark Angel Second Founding Chapterlarını toplayarak Legion Büyüklüğünde Unforgiven ı bir araya getiriyorlar (Unforgiven Tüm Dark Angels ve Dark Angel lardan ayrılıp kurulan diğer sub chapterların hepsinin ortak adı -ki aslında Chapter Master Azrael Supreme Grand Master olarak Tüm Chapterların Grandmasterlarının başı)  İmperium daki en büyük filolardan birisi toplanıyor böylece. Bunun aslında tuzak olduğunu bilmelerine rağmen böyle bir utançla yaşayacağımıza topyekün ölürüz ya vashtor ya biz diyerek somnium stars a Vashtor ve Abaddon u yok etmeye gidiyorlar. 

Somnium Stars da gerçekten tuzak olduğu ortaya çıkıyor ama orada bir gezegen buluyorlar. Bu gezegen Horus Heresy zamanında yok olan Caliban ın çarpık bir versiyonu. Caliban ın uzay zamanda yok olan parçalarını birleştirerek chaos infested bir gezegene dönüştürmüş Vashtor. Adını da Wyrmwood koymuş. Bunu gören Dark Angellar daha da öfkeleniyor tabii ki ve gezegene inip saldırı başlıyor Bu sırada Vashtor da Rock a iniyor ve saldırıyı başlatıyor. Wyrmwood a da abaddon Angron u summon ediyor. Dark angellar çok ağır kayıplar veriyor. 

O sırada uyanan Dark Angel Primarch ı Lion El'Jonson ı taşıyan gemisi ile Blood Angels Chapter Master ı Dante Blood Angel lar ile birlikte geliyor. BAşta DArk Angellar gururlarından yardım istemediklerini söylüyorlar. Ama Dante Lion da yanımızda diyince herkes duraksıyor. Dante ve Blood Angellar da Wyrmwood a inip Angron a saldırıyor. Angron Dante nin Sanguiniary Guardlarını tek tek öldürüyor. Dante yi de yaralıyor. Dark Angel 1. st Company Deathwing Grandmaster ı Belial de ölümcül yaralanıyor.Angron dante yi öldürecekken sislerin içinden Lion EL'jonson yanındaki 4 siyah armor lu Dark Angel lar ile çıkageliyor ve Angron a son vuruşu yaptırmıyor. 

Lion ı gören tüm Dark Angel lar kafayı yiyor şaşkınlık ve mutluluktan. özetle Lion Angron u yeniyor ve Banish ediyor. Ama arka planda Vashtor Dark Angelları oyalayıp Rock a inerek asıl planı olan key fragment canlı "AI" Tculcha Engine i alıyor. ve Key fragment ları birleştiriyor. ARtık şimdi anahtarı kullanacağı kilidi ve onun içinde silahı arıyor.

Arks of Omen in en özet hali bu. Şimdi artık 10th Edition da bir Tyranid tehlikesi var. Tyranid Fleet i -hemde hiç görülmemiş büyüklükte- giriş yaptı imperium a. Bakalım hikaye nereye gidecek. Ama Arks Of Omen le Lion ın gelişi ve tonla yeni narrative var. Bir yerlere bağlanır elbet. Warhammer 40.000 her zamanki gibi mükemmel Lore u ile beni benden alıyor 🙂

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Buraya warhammer 40.000 den küçük bi lore tidbit bırakayım...

Bilenler vardır 40k evreninde orkların scrap takıntısı var. Birşeyler bulup onu dağıtıp kendilerince "upgrade" ediyorlar. Aynı zamanda da hız a karşı büyük bir tutkuları var. Bu konuda da "kırmızı" ya takmış durumdalar ve "kırmızı" renkli olan araçların daha hızlı gittiğine inanıyorlar. Kendileri de buna RED ONES GO FASTA diyorlar. Bunun şöyle bir hikayesi var;

Orklar aslında evrendeki en güçlü psycic genstlat bond a sahip varlıklar. Ama zihin kullanım seviyeleri ve kendi farkındalığı düşük bir ırk olduklarından (kısaca biraz "idiot/aptal" olduklarından) bunun farkında değiller. Fakat çok kalabalık olduklarında, bu benliklerindeki warp bond ile Reality Bending bazı durumları gerçekleştireibliyorlar. Tabi onlar bunun warp ile gerçeği büktüklerinden olduğunu bilmiyorlar. Orkların "WAAAGH" ları da bunların örneklerinden biri. 

Hikayemize gelirsek bir gün, Bir ork Waagh! ı bir gezegeni işgal ediyor kırıp geçiriyorlar. Sonra gezegene Blood Angellar geliyor.  Tabi olayları da Fast Attack oldugundan kırıp geçiriyorlar çok hızlılar vs Orc ların gördüğü diğer space marine lere göre. Bakıyor ki kırmızı space marine ler şu ana kadar gördüklerinden daha hızlı, O waagh da bulunan klandaki orklar da tüm araçlarını kırmızıya boyuyor ki onlar da daha hızlı gitisn. Gerçekten de bu "belief" leri sayesinde Warp da reality bending bir şekilde kırmızıya boyadıkları araçları diğerlerine göre daha hızlı gitmeye başlıyor. Onlar da bunu ispatladıklarını düşünerek araçlarını hep kırmızıya boyuyorlar ve RED ONES GO FASTA diye adlandırıyorlar.

• Like 1
  • Tesekkurler 1
  • Haha 2
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Frostbite, 07.07.2023 02:14 tarihinde dedi ki:

Göktürk bu yellow king muhabbeti nedir? İmparatorun gercek ismi vs bir suru muhanbet dönüyor.ama benim ingilizcedeki ve loredaki yetolugumdan kafam karıştı.hatta yellow king e iyi diyenden var heretic diyende anlamadım.bi anlatıver hele:)

Ya Yellow King mevzusu dan Abnett ın Eisenhorn serisindeki son üçleme (aslen de Elizabeth Bequin in önplanda olduğu) Bequin üçlemesinin ilk 2 kitabındaki bir mevzu. Anlatacaklarım hep esienhorn ravenor ve bequindekilere spoiler olacağı için çok fazla detay veremiyorum.

ama özetle şu anda Yellow King kim hala bilmiyoruz. Ama Cognitae nin başındaki kişi diye düşünüyor Inquisitor Eisenhorn. Amacının da imparatorun ismini ele geçirerek gücünü kullanmak olduğunu düşünüyorlar. Ama ne çıakcak belli değil aslında bequin in ikinci kitabında Yellow King in ismini öğreniyorlar da onu ben söylemeyeyim spoiler olmasın 

Cognitae ise çok eski bir isthibarat tabanlı inquisiton a benzeyen ama onun karşısındaki bir örgüt. Ama bir çok yapı aynı ismi kullanıyor diye düşünüyorlar. hereticler de var heretic olmayanlar da. kitaptan çok fazla şey anlatmam lazım spoiler olmasın diye söylemiyorum ama isteyen olursa ayrı bir spoiler penceresi ile kitapları da özetleyebilirim yellow king ve cognitae mevzusu ancak öyle anlatılabilir. uzun olur biraz ama 😄

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...