Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara'da nerede oturulur ?

sharky

Öne çıkan mesajlar

sharky said:

Arkadas nasıl şehir bu. Baştan sonra Çankaya. Çok uzak dediğiniz Oran da Çankaya'da, Çukurambar'da.. Bu ne bre.

e 4 tane ilçe var zaten, normal :)

Çukurambar güzel, Eskişehir yoluna yakın, dibinde odtü var, bahçeli var, armada alışveriş merkezi var, zorlasan cepa var. Bütün minibüsler vızır vızır oradan geçiyor. 100.yıla yakın, öğrenci muhabbeti falan iyidir. Halısaha var, pazar var, büyük market var.

Ankara'da zaten pek yaşam yok, zoraki oturmayacaksan kaç o şehirden de, illa oturacam diyosan her yere yakın. Zaten odtülü değilsen bahçeli - kızılay çevresi dışında bi yer de gereksiz ankarada, gitmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara;

Nüfus (2011) [1] 4.890.893 (sıralamada 2)
― Şehir nüfusu 4.762.116
― Köy nüfusu 128.777
Yüzölçümü 5938 km²

İstanbul;

Nüfus (2011) [1] 13.624.240
― Şehir nüfusu 13.483.052
― Köy nüfusu 141.188
Nüfus yoğunluğu 300 kişi/km²
Yüzölçümü 5343 km²

bizde daha çok ilçe var daha çok toprak var biz sizi döveriz lololol
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

Arkadas nasıl şehir bu. Baştan sonra Çankaya. Çok uzak dediğiniz Oran da Çankaya'da, Çukurambar'da.. Bu ne bre.

çankaya = ankara zaten

GERGE said:

Çukurambar ve Bilkent, başka yere bakma.

bu arada Çukumambar son 4-5 senedir gelişiyor, o yüzden binalar daha yenidir.

Bilkent'te en son hatırladığım 3 sene önce dökülüyodu bazı apartmanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

direk bilkent 2 diyorum ben. ortasında çok güzel bir park var. yanında sports international var. dibinde real alışveriş merkezi var. ulus dolmuş ve kızılay otobüs var. sakin bir yer. bilkent 1den daha sıkı güvenlik var felan.

bilkent 1 gibi kapalı otopark var mı ona emin değilim.

bi de cukurambar şu eski gecekondu mahallesi di miydi ya?
Sosyal ağlarda paylaş

Çukurambar, Bilkent2 sana uygun gözüküyor, ancak benim tavsiyem Ankara'nın en güzel mahallesi olan, ayrıca benim mahallem olma özelliğine de sahip olan, Beştepe Mahallesi.

Jandarma il komutanlığının karşısına yeni siteler yapıldı, gerçekten çok güzeller, kiralar da 1200e falan güzel evler vardı. Mahallenin en güzel yanı, Ankaranın her yerine yakın oluşu, ya da bana öyle geliyor dsf. TOBB kulelerine gideceksen arabayla 5-10dk sürer, TOBB üni ye gideceksen yürüyerek 5dk sürer. güzeldir yani bi bak oralara da.

Leader said:

1500 - 2000 diyorsan söğütözünde yeni yapılan siteler var. Kentpark ve Cepa'nın arkasında kalan binalardan 5 dakika falan sürer TOBB.

Atatürk mahallesi o kentparkın arkasındaki yer, evet orası da güzel oluyor git gide ama pek yeşil alan yoktu en son, bi de site değil ordakiler daha çok apartman. ama güzel yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse GOP dememiş. Tunalı 5dk. Kızılay 10 dk. Armada (AVM) 7,5 km (trafikte max 25 dk), Cepa (AVM) 11,5 km, TOBB da yaklaşık Cepa ya yakın. Sakin semt, kiralar çok göreceli olsada 700-1500 tl aralığında. Papazın bağıdır, Arjantin caddesidir, derken en merkezi yerlerden bana göre. Yeni açılan IKEA, Nata Vega (AVM) 8,5 km trafikte yok 10 dk mesafe. 365 AVM 10 dk. Gecekondudan bozulma yerler değil zaten. Site vs bolca var (Mesa, Nurol vs.). Kanımca daha uygun.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Şentepe fena değildir, yüksek olduğu için Ankara manzaralı, insanları da çok canayakın.

ankara'da yüksekte oturmak = melih'in insafına kalmak

istediğiniz şartlar her yerde olduğu gibi ankara'da da banliyölerde var. ümitköy vs. tam isteyebileceğiniz yerler. o fiyatlara süper evler tutarsınız. görece olarak yakın konutkent-yaşamkent'e göre. tabi nerede çalışacağın vs.'de önemli. yalnız çok büyük bir handikapı var, toplu taşıması çok tırışka (ankara geneli gibi ama daha beter). Bir defa tek bağlantı noktası var eskişehir yolu

(buraya kadar yazdıktan sonra TOBB dediğini gördüm)

Direkt ümitköy abi, 5 dakkada tobb'da olursun. zaten oraya kadar yukarıda bahsedecek olduğum trafik de yok. ODTÜ sonrası başlıyor trafik. İnsanları hanzo değildir, etliye sütlüye karışmazlar. Kavga gürültü pek olmaz rahat yaşarsınız fln filan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...