Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

senin görmeni gerektiren bir durum yok zaten. değerlendirecek kişi sen değilsin. bende seninkini görmedim, ilgilenmiyorum da. belli nitelikteki insanlara yönelik yazmıyorum. ffxiv bence shit-tier'dı çünkü benim için kombat bir mmorpg'de en önemli nitelik. 2.5 sn gcd olan hiçbir oyunun kombatını beğenmem, basit ve net benim için. aynısı vuruş hissi olmayan oyunlar içinde geçirlidir. beğenmediğim ürünü promote etmem.

sen konsollar yüzünden ortaya çıkan bu durumu istediğin şekilde justification'a maruz bırakabilirsin, asıl sebebi ve ortaya çıkan sonuç değişmez. hatırlatırım kendine avutan gençlere "end-game'de gcd düşecek ama..."

uzun süre oynadığım mmo var; wow oynadım, darkfall oynadım, lineage 2 oynadım, aion oynadım, betaya girdiğimden beri wildstar oynuyorum, dd:o oynadım, eq2 oynadım, UO oynadım.

wow, lineage 2, darkfall, aion bunları competitive bir şekilde hardcore oynadım.

oyunu beğeniyorsan alır oynarsın. ben fikrimi belirtiyorum, senin almana engel olmuyorum. eğer okudukların rahatsız ediyorsan ne mutlu bana. rahatsız olmanı, alırım ben bu oyunu noktasından "lan alsam mı acaba" noktasına gelmeni çok isterim.

gelmezsen de hiç umrumda olmaz, 1 tane adam fikrini değiştirse kafasında soru işareti olsa kazançtır. hype'da ürünü incelemeden alanlar şuursuz alıcılardır. ben SWTOR'u da zamanında eleştirmiştim, insanları almaması konusunda uyarmıştım. onu da satın almadım, bunu da satın almayacağım.

insanın kendini bilmesi güzel bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

ben swtor olayından dolayı bu oyuna karşıyım.

elder scrolls'u çok severim. özellikle morrowind beni çok etkilemiş oyunlardan birisidir ama hero engine motoru gereği çeşitlendirme yani randomize etme seçeneği çok düşük bir oyun motorunu seçmelerinden dolayı protesto edip f2p olana kadar oynamayacağım.

bu motorun yapısı mmorpg ye uygun değil bu en az yüz kere tartışıldı. bilinmesine rağmen gidip aynı hataları, insanların çok sevdiği bir marka ismiyle yaymaları bana hiç adil gelmiyor.

yani skyrim'de sevmedim ben, oblivion'da sevmedim. şu konsol belası çıktığından beri oyunların içine sıçıp duruyorlar.

ben open betada sırf ortamı görmek için oynayacağım ama oyunu almayacağım. açık konuşmak gerekirse ben herkese bunu öneriyorum, çünkü bu oyun en kötü 2015 te f2p olacak. o zamanda questlerini yapar, hikayeyi denersiniz bedavaya.

bu motordan pvpde olmaz, kaliteli boss fight ta olmaz. çünkü bunu kodlayanların yapabileceği sınır motorun yapımcılarının izin verdiği kadar. swtorda hutball dışında bir eğlence yoktu pvpde herkesin hatırlayacağı gibi.

afedersiniz ama eşek bile çukura iki kere düşer. insan biraz hatalardan ders almalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:
ya sikinti su ki bingildak, biz senin begenmedigini ve fikrini biliyoruz bu konuda, sorun senin bu oyunu begenenin altina yazi yazman. neden yapiyorsun ki sunu ?

tamam sen begenmedin-almayacaksin, fikrin bu. bitti abi. elli kere yazmanin manasi nedir onu cozemiyorum ben.

adam alacak, adam begenmis, bundan sanane ? niye elli kere bir konu icinde farkli farkli adamlara ayni seyi anlatmaya calisiyorsun ? begenmeyeceklermi vazmi gececekler almaktan ?

Bizleri bilgilendirmek için yazıyor, boş hypelara gelip butthurt remorse yaşamayalım diye yazıyor. Burası oyun forumu, haliyle oyunlar üzerine tartışıyoruz. Ki bir tüketicinin kararının diğerini etkilediği koşullarda sanane diye bir argüman olamaz. Bilgilendirici yazıların için teşekkürler bıngıldak (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç gün önce ben de SW TOR' a geri döndüm ve gayet güzel vakit geçiriyorum. The Elder Scrolls Online ve Wildstar gelene kadar da devam ederim (zaten oynayacak başka bir MMO yok) diye düşünüyorum. The Elder Scrolls Online ister patlasın, ister tutsun ön siparişi verdim bekliyorum. Eğer hoşuma giderse, isterse aldığı puan 3/10 olsun ben oynamaya devam ederim. Bu konu aslında zevkler, renkler olayına bağlı. Örnek vermek gerekirse Guild Wars 2 kötü bir oyun muydu? Hayır, gayet güzel yenilikçi bir oyundu ama ben toplasam 5-6 ay oynamışımdır. Nedeni ise benim sevdiğim MMO; WoW clone MMO dur ama gidip bu nedenle GW 2 konusuna "Kötü, almayın!" demem, neden beğenmediğimi yazarım en fazla. Hani bu durumlar için gereksiz yere tartışmaya vs. gerek yok. Herkes aynı oyunu sevecek diye bir durum söz konusu olamaz sonuçta.

Yalnız şu "şuursuz alıcı" olayı tuhaf geldi. Param vardır alırım. Bu şuursuz bir hareket değildir. Alıp 2 gün oynayıp bıraktığım çok MMO oldu yada aylık ödeme yapıp, bakıp, tekrardan bıraktığım oyunlarda çok oluyor. Hatta daha bu ay AoC, Aion, WoW hesabımı aktif ettim, bir kaç gün bakıp tekrar bıraktım. Şimdi ise dediğim gibi SW TOR oynuyorum, belki bir kaç güne bunu da bırakırım yada oynamaya devam ederim...
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

imperial CE özelmiş ahaha :D F2P oyun mu çıkarıyolar anlamadım arkadaş.

Arkada kalmasin. Baya bomba olay bu. 3 alliance var gakguk dediler..CE alan adam Imperial olup, istedigi allianceda oynayabilecek.

FAK UR LORE! GIMME MONEH! BECAUS SKYRIEM!

Open beta cidden beklemeyin, bu kadar kiyamet tellalligi Swtor icin bile yapilmadi, saklayacak seyi olmayan, malina guvenen adam open beta yapar.

Bingildak'a katiliyorum, illa alacak olanlara benim onerim; en azindan oyunun release'ini beklemeniz..yani bu kadar alarm veren bir oyuna pre-order patlatmayin bari..yoksa zevk sizin benim sevmedigim birseyi cok sevebilirsiniz tabi ki..fakat bu pre-order olaylari zevk konusunun otesinde artik...

Beta'mi oynadim, uyarimi yaptim. Gerisi size kalmis.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kanuni said:
ya sikinti su ki bingildak, biz senin begenmedigini ve fikrini biliyoruz bu konuda, sorun senin bu oyunu begenenin altina yazi yazman. neden yapiyorsun ki sunu ?

tamam sen begenmedin-almayacaksin, fikrin bu. bitti abi. elli kere yazmanin manasi nedir onu cozemiyorum ben.

adam alacak, adam begenmis, bundan sanane ? niye elli kere bir konu icinde farkli farkli adamlara ayni seyi anlatmaya calisiyorsun ? begenmeyeceklermi vazmi gececekler almaktan ?

Bizleri bilgilendirmek için yazıyor, boş hypelara gelip butthurt remorse yaşamayalım diye yazıyor. Burası oyun forumu, haliyle oyunlar üzerine tartışıyoruz. Ki bir tüketicinin kararının diğerini etkilediği koşullarda sanane diye bir argüman olamaz. Bilgilendirici yazıların için teşekkürler bıngıldak (tu)

Hadi be sen bir numarali anarsistsin bu konuda :)

Bilgilendirici yaziymis.. 3 yasindaki cocuk biliyor artik eger okuyorsa surayi, kac kere bos bos bilgilenecegiz :)

Anarsistler gezici mmo dinsizleri camiye mmoyla girip emmiye konsolcuuu diyip asagilayanlar sizi!?!?@$&&
Sosyal ağlarda paylaş

@ kanuni : boş bir noktası yok argümanların, boş kafalar var anlam çıkartamayan. eğer burada ki söylenenler boş geliyorsa başka onlarca platform var oyunla ilgili kritiğin eleştirinin yapıldı. insanların betada şahsen oynayıp, yorumladığı - eleştirdiği. oralarada bakabilirsin. herkes boş argüman üretiyor diyorsan 250€ ver rahatla, sana o lazım.

@ akegata : şuursuz alıcıdan kasıt şu - eğer sen sektörün geldiği halden memnun değilsen, gördüğün ürünler artık seni heycanlandırmıyorsa, en iyi ihtimalle "1 ay oynar kapatırız ya" diyorsan bu konuda hassas olmaya davet ediyorum insanları. ben bu durumdayım, ben bu tarz sadece IP üzerine kurulmuş ve vurgun yapmaya yönelik oyunların sektörü kurttuğunu ve kısır bir döngüye soktuğunu düşünüyorum. bu kısır döngüye karşı şuurlu bir kullanıcı olarak yapabileceğin şey ürünü satın almayarak "hayır, ben bu ürün kalitesini kabul etmiyorum" demek. eğer yeterince kişi bunu yaparsa bir sonraki bullshit tier IP üzerine build edilmiş oyunda yapımcı düşünmek zorunda kalacak "ulan teso bile patladıysa biz farklı bir şey üretmek zorundayız" diye.

istediğin kaliteye ulaşmak istiyorsan biraz bilinçli şekilde duruş sergilemek gerekiyor, şuursuz alıcıdan kasıt bu. nasıl olsa 1 ay oynarım, ne olacak lan 60 dolar para mı zihniyeti bu tarz başarısız oyunları destekleyip arkasından böylelerin devam ederek gelmesine sebep oluyor.

eğer sen bu oyunlardan zevk alıyorum diyorsan, SWTOR çok iyi oyun, her mmo böyle olmalı diyorsan tabii ki şuursuz olmuyorsun. keyif aldığın şeyi desteklemiş oluyorsun. benim keyif almadığım şeyleri desteklememem gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kendim oynayip gormedikce yazilan cizilen safsata.. Film muzik kitap vs gibi benim icin oyunlar keyif isi.. Senin hislerin dusuncelerin seni baglar sonucta.. Normal olarak tabii.

Bu yuzden bana bos geliyor elli kere ayni seyleri yazmaniz.. Propaganda yerimi forum ya :)

Yaz abi sen istedigin kadar tamam..

Bu arada para konusu nedir devamli goze sokmaya calistigin 100 dolar 250 dolar burada ne demeye calisiyorsun ? Bu bir asagilamami ?
Sosyal ağlarda paylaş

olsun ben sana izin veriyormus gibi olayim. sen nasil yazinca milletin fikrini degistirebildigini saniyorsun bende bu sekilde iyi hissediyorum.

yazabilirsin bingildak. :)

not : Bu arada para konusu nedir devamli goze sokmaya calistigin 100 dolar 250 dolar burada ne demeye calisiyorsun ? Bu bir asagilamami ?

bunu neden gozume sokuyorsun her yazinda ?
Sosyal ağlarda paylaş

ce kesmedi beni. telefon ettim bana 1000 dolarlik ozel baski tshirtte koyun icine dedim.

abi beni rahatsiz eden tarafi o zaten. fikrini sunarsin tartisirsin oyun konusunda vs. ama devamli bir beyinsel asagilama, para ile asagilama, vs de vs.

hala da cevap alabilmis degilim ben. ne demeye calisiyor artist o soylemiyle ?
Sosyal ağlarda paylaş

biyerlerde yazıyordu usendim alıntı yapmaya, malına guvenen open beta yapar demiş birisi, abi katılmıyorum buna cunku oyle maymun istahlı nankor insanlar varki, en iyi oyunları 3 gunde sıkılıp bırakan, o yuzden katılöıyorum, oyum ret

hatta bu katagoriye kısmen kendimi de dahil ediyorum. maymun istahlıyız, istahlısınız istahlılar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...