Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Amma takıldınız kardeşim silahın collision u olmamasına bu arada, tamam TESO yeto bir oyun ama sanki ömrümüz full collision oyun oynarak geçiyormuş gibi hurrrr durrrr devamlı aynı muhabbet.

Wildstar ise copy paste falan değil, çok orjinal yönleri var, ben şahsen sadece o Devspeak videoları için çıktığı gün cüzdanı atacağım. Adamların yaklaşımını beğeniyorum. Adamların mottosu "Devs are listening", feedback e aşırı önem veriyorlar, bu güzel bişi. Ha themepark mı, kralı. Ama crafting i bu kadar detaylı başka themepark ta yoktur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim anlıyamadığım olay zaten, ESO'ya tü,kaka. Wildstar başarılı denmesi. WoW'un gelecekte geçen modeli, hani farklı bir şey vardır, girelim bakalım dedik wildstar betasınıda oynadık(yaklaşık 3 kişi), mevcut,piyasada olan oyunları cilalamışlar vermişler önümüze.( 3ümüzde yok dedik sildik oyunu)

ESO farklı skill tarzı, dungeon yahut pvp-AvA ya göre skill ve silahların değiştirip çeşitli kombinasyonlar üretebiliceğin.Karakter çeşidinde bir sınır olmayan, craftingi başarılı alışılmışın dışında olanaklar sunan bir oyun.Ha biz gene GW2'den Red Guard tayfası+ 6-7 Türk Eso dayuk:P Daggerfall'da takılıcaz,

See you in ESO.

P.S: Umarım GW2 GW2 GvG

Daoc'ta DAOC Dem Hibbies (Fckin treelovers) vs Black Company+Red Guard

Bize AvA'sı şu tarz bir eğlence yaşatırsa Yeter de artar bile :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya ESO çok iyi olamyaak genel kanım bu bir kaç ay bekleyeeğim nasıl birşey olduğu belli olsun iyiyse alaağım. Tufaya düşmek istemiyorum çünkü güvenmiyorum beta da gördüklerim kadarıyla.

Ancak ESO ya kötü deyip wildstar a iyi diyenleri aklım almıyor. wildstar nedir abi adamlar wowun gelecekte geçenini yapmışlar ponytail karakterler falan. themepark mmo farklı hiçbirşeyi orjinal hiçbiryanı yok yani tesoyu kötüleyin de tesoyu gömmek için wildstarı hype lamayın bi zahmet. aynısının laciverti çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

wildstar'a neden iyi dediğimi şundan dolayı anlamıyorsunuz:

siz wildstar'ı bütün diğer oyunlar ile karşılaştırıp çıkarım yapıyorsunuz. "piyasada olanların cilalanmış hali", "wow'un kopyası", "şöyle böyle karakterler" bunları negatif şeyler olarak görüyorsunuz.

adamlar zaten BUNU vaad ediyor. eğer sen BUNU istemiyorsan, oyun sana uygun değil demektir. başarılı olduğu nokta VAAD ETTİĞİ ŞEYİ DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE DELIVER ETMESİ.

adamların scope'unda olan şey bu. adamlar bunu yapacaz diyerek yola çıkmış. adamlar bunu yapmış. adamlar bununla piyasaya çıkıyor. bunu iyi yapıyorlarsa o ürün iyi demektir.

sen darkfall'da PVE ararsan senin gözünde o oyun başarısızdır. fakat darkfall PVE vaad eden bir oyun değildir. darkfall PVP vaad eden bir üründür. eğer amaç pvp ise darkfall iyi bir üründür.

bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

e iyide o zaman TESO yu niye beğenmiyorsun TESO da bunu vaadediyor işte SKYRIM gibi oynanış themepark oyun biraz da PVP skyrimi sevenler bunu da sevecek diyor? ama bambaşka argümanların var TESO ile ilgili? Wildstarda o argümanların geçerli değil mi abi? bence ikisi de sektöre hiçbir yenilik getirmiyor birisi TESONUN ismini kullanarak söğüileyeyim diğeri de WOW a benzer oyun yapalım wow dan sıkılanları toplayalılm derdinde?

WOW un copy paste ini yapmışlar diye beğeniyorsun wildstarı da TESO wowa benzemiyor diye mi beğenmiyorsun o sonuç çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

teso'yu ben yenilik getirmiyor diye eleştirmedim ki hiçbir noktada?

"yenilikci" olmak artık görmediğimiz bir şey zaten.

vaad ettiği temel şeylerin nasıl deliver edildiğine bakıyorum, buna göre kritize ediyorum.

sen oyunda çılgınlar gibi pvp olacak, massive pvp yapacaz deyip bunu 12 fps ile sunuyorsan. most basic combat hissiyatını yaratamıyorsan, melee swingler targetların içinden geçiyorsa ve diğer yanda paranı karakterlerin unique seslendirmelerine döküyorsan BAŞARISIZSIN demektir.

eğer pvp oyunu yapacam diyorsan ilk olarak oyunun motorunu bir doğru seç. bu vaad ettiğin şeyi destekleyecek bir motor kullan veya geliştir. ondan sonra en temel şey kombat hissiyatı üzerinde çalış. vuruş hissi, dengeler, akıcılık bunları bir sağla. optimizasyonlarını en üst kalitede yap - hello triple A product. ondan sonra eğer sıra gelirse paranı unique karakter seslendirmelerine ayırırsın.

wildstar'ın vaad ettiği şey wow-copy theme park. 40 man pve raid vaad ettiği şey. kombatı kaymak gibi akıyor. pve üzerine yoğunlaşıp kaliteli pve deneyimi sunmak için hazırlanıyorlar. bu adamlar "biz pvp yapacaz, çılgın olacak ve massive olacak" der ise o zaman onu da sunduğu pvp deneyimi ve pvp optimizasyonu üzerinden eleştiririz.

pve deneyimi, optimizasyonu, kombatın akıcılığı ile başarılı bir ürün şu ana kadar. daha raid vs. yapmadık tabii, zamanı gelince onları da göreceğiz, onu da eleştireceğiz.

bunu anlamak gerçekten bu kadar zor olmamalı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben, betasında dizüstü bilgisayarımla 12 fps hiç görmedim ama pvpsinde ne olur, tebrübe etmediğimden şu an bir şey söyliyemem. Kombatı,pvp/AvA sı içinde şu an bir yorumda bulunamayız, bunu görmüş etmiş biri burda mevcut değil. Ama SWTOR'daki gibi olmasını beklemiyorum,neden diye sorarsan AvA mapi instance modeli olucak ve capi olucak.(Eğer yanlış bilmiyorsam her instance alliance başı 200 player olucak) Bu da hem fps için bir çözüm hem de o mapte 3 alliancetanda hemen hemen aynı sayıda eşit bir aksiyon dönüceği anlamına geliyor. Tabii grup yahut raid modelin de girersen aynı instance olayına giriyorsun diye düşünüyorum.
Kombatıda o kadar da kötü değil AoC tarzı ve eksik kısımlarının zamanla düzeltiliceğine inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu almak isteyenlerin wishful thinking ile yaklaşmasını anlıyorum, yıllardır bunu başka oyunlarda hepimiz yaptık.

fakat kombat hissiyatı patch vs. ile değişecek bir şey değil. zorluk/kolaylık vs. çok basit şekilde değiştirilen bir şey sonuçta rakamları değiştiriyorsun. denge olarak da aynı şekilde. diğer yanda swinglerin targetların içinden geçmesi veya player collision sonradan ekleyebilecek şeyler olduğunu şahsen düşünmüyorum.

diğer yanda şöyle bir problem var. şubat olmuş, martta supposedly open beta olması gerekiyor ki oyun nisan'da 60€'dan release olsun. şu ana kadar dev team pvp ile ilgili ne tür bilgilendirmeler yaptı community'e?

herhangi massive veya small scale pvp footage var mı ortada? sence doğru mu yani 60€ üzerinden fiyatlanan triple A bir ürünün en önemli featurelarından birinin bu kadar gölgede bırakılması?

ben sana var olan footage'ı koyayım :

http://www.youtube.com/watch?v=9P5egjUf1iA

ESO pvp bundan ibaret şu ana kadar. şubat ayına giriyoruz yarın. nisanda oyun full scale 60€'dan launch olacak. aylık 15€ subs fee isteyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Söylediklerin de doğruluk payı var tabiki, ESO'nun şu ana kadar bir open beta yapmaması herkezin kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Tamriel ve bethsoft forumlarında AvA Instance sisteminin nasıl olucağı ile ilgili topikler mevcut ama herhangi bir görüntü yok, forumlarda sorulan sorulara Beta da olan adamların NDA sınırları içerisinde verdiği cevapları mevcut.

Ha Daoc oyun releasinden önce 6 ay belki daha uzun bir süre open beta yapmıştı ki çok az bir bugla oyun release olmuştu, Ben ESO'nun NDA süresini artık kaldırmaya başlaması gerektiğini düşünüyorum ama adamlarda son ana kadar ( Beta'ya ) kadar bu böyle devam edicekmiş gibi hareket ediyorlar.

Hayırlısı diyoruz betayı bekliyoruz.

Ama Wildstar hakkın da ne olumlu ne de olumsuz konuşacak kadar bile tınlamıyoruz. Nedeni de tam anlamıyla WoW ve nereye gidiceği belli, sonu gelmeyen itemlarla,dungeonlarla ve expansionlarla akar akar akar (billur tuz) hesabı.

Hangi oyun olursa olsun, insan arkidişleriyle beraber oynayıp keyif alıyorsa, o kişi için "o oyun" keyif vericidir. Biz Warhammerda da,SWTOR'da da oyunlarda uzun süre oynadık ve oyunların buglarla dolu olması bizim keyfimizi bozmadı. Maksat muhabbet :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...