Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Grafiklerin kendisi öyle müthiş gelmedi bana, ortalamanın üzerinde tabii ki ama o kadar yani. Buna karşın yeterince akıcı da değil, yani tam anlatamıyorum ama gecikme mi desem nasıl desem.. Böyle kötü port edilmiş konsol oyunu gibi, vsync kapalıyken bile açıkmış gibi bir tatsızlığı var.

Şehir atmosferi ve ambiyans beni de o kadar çekmedi ama onlar da zevk meselesi sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

o animasyon olayı alışmakla alakalı biraz.

başlarda bana da öyle geliyodu ama alışıyosun. Oyunun çok gerçekçi simüle animasyon sunmak gibi bi derdi yok.

Bir de sağa sola strafe le ileri yürümenin falan hızları farklı olduğu için free kameraya da henüz pek hakim değilseniz game play garip gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu genel olarak beğeniyorum.

sınıflar arası dengeler bence çok iyi. eşit itemlerlerle spvp yapmak çok iyi. wvwvw mapleri tasarımı combatları çok zevkli organize 20 kişi ile 100 150 kişiye kafa tutabiliyorsun ki bu olay iyi oyunculuğun ödüllendirilmesi anlamına geliyor. bir çok oyunda eksik olan birşey.

ama eksik gördüğüm birkaç konu var.

mesela craft konusunda biraz fazla farm istiyor ve böyle özel drop recipe falan olmaması crafting olayının değerini düşürüyor. materialleri ahden çekip yaptığın itemi satsan sana getirisi 10 silver falan oluyor. yani xp getirisi olmasa hiç kasmana gerek yok, onun yerine git mat farmla daha fazla para kazanırsın.

bir ikinci konu da e güzel www'de esip geçiyosun prime timeda ama getirisi olmuyor. he güzel karma kazanıyorsun ama istediğin itemlerın hepsi karma vendorlarda yok (mesela berserker seti).
ayrıca akşam 19-24 arası bütün mapi eline geçirip çıkıyosun oyundan yarım saate adamlar geri almış oluyor.
Warhammerdaki zone lock şeklinde birşey yapılırsa ve keep siegelerde cotributiona göre bir ödül verilirse (mesela aldığın supply camp X badge of Y, tower 2X badge of Y, keep 4X bage of Y ve bu badgelerle alınan değişik itemler şeklinde) eminim www'çok daha renkli olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela map explore olayı acayip eğlenceli bence.

sadece map explore için bile oyun sıkılmadan oynatıyor.

vistası poi'si, skill pointi vs, değişik routelar jumpingler falan meraklandırıcı bayağı. üstelik yüksek level map exploreların rewardları da şahane,

craft konusunda yukarıdaki arkadaşa katılıyorum ama düzenlerler onu da.

çok ufak bi nokta da bu trainerlardaki kitapların tutarı çok fazla bence. onları bi çekseler fena olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bende hem fikirim:

1) wvwvw'i rewarding yapacak, biraz renklendirecekler. guidleri daha öne çıkartacaklar.

2) tpvp'i renklendirecekler, turnuvalar, guild turnuvaları, live streamler, oyun içi ödüller, oyun dışı ödüller. canavar olur.

hepsinin alt yapısı hazır, sadece eklenecek sanırım onunda planını yapmışlardır, yola öyle bir plan olmadan çıktıklarına ben inanmıyorum.

atmosfer ve müzikten memnun değilseniz yol yakınken dönün zaten; oyunun en güçlü olduğu tarafları.
Sosyal ağlarda paylaş

Map exploring olayı cidden çok eğlenceli nereye gideyim diye aptallaşıyor insan bi süre sonra.

Calderon'u bitirdim neredeyse tek skill point'im kaldı ona da yetemiyorum şimdilik.

yalnız hangi serverda olduğumu bilmiyorum ancak server çok boş geliyor bana. Party'e alacak eleman bile çıkmıyor ortamda tek başıma yardırıyorum =)

Crafting olayının getirisi nedir? Ya ben bu oyunlara çok yabancı olduğum için craftta bi olay göremedim yani para kazanma konusunda ya da ne biliyim.
Sylvari lvl 16 Thief var haunstman crafting aldım ama şu an pek bişey yapmıyorum.

Ayrıca şu silah değiştirme olayını bulamadım ve thief için nasıl bir build izlemek gerek.
Şu sıralar pistol ile iyi damage veriyorum ama second olarak dagger koyunca farklı bir kombinasyon açılıyor.
bunu kısayollarla falan kombinasyonları değiştirme imkanı var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bi ara ben de world completionu tamamlamak istiyorum ama biraz sıkıldım, farklı karakterler denemek daha çekici geldi şimdilik eheh. Kayda değer bir ödül yoksa uğraşmam ama.
Gerçi random rewardların biri bile işime yaramadı şu ana kadar. Sadece 1 defa kullanabileceğim bi exotic düştü, o da level70 bölgesindendi 9 level altımda kaldığından onu da kullanamadan sattım:(
İsterse legendary düşürsün, bende bu şans varken bana 2 tane trident düşer ben de klavyeyi kemiririm.

dusuncelihayvan said:

Map exploring olayı cidden çok eğlenceli nereye gideyim diye aptallaşıyor insan bi süre sonra.

Calderon'u bitirdim neredeyse tek skill point'im kaldı ona da yetemiyorum şimdilik.

yalnız hangi serverda olduğumu bilmiyorum ancak server çok boş geliyor bana. Party'e alacak eleman bile çıkmıyor ortamda tek başıma yardırıyorum =)

Crafting olayının getirisi nedir? Ya ben bu oyunlara çok yabancı olduğum için craftta bi olay göremedim yani para kazanma konusunda ya da ne biliyim.
Sylvari lvl 16 Thief var haunstman crafting aldım ama şu an pek bişey yapmıyorum.

level80 exoticlerini AH fiyatından daha ucuza mal ediyosun, ayrıca craftingde level atlamak bayağı fazla xp veriyo. ama material toplamak bayağı zor, ya uzunca bir süre haritalarda node arıycaksın her gördüğüne koşturucaksın, ya da bayağı para harcaman gerekiyo. Ben map completionist olarak oynadım, bayağı da malzeme topladım ona rağmen bayağı para harcamam gerekti(daha çok fine material için harcadım, moblardan düşen mavi isimli malzemeler)

Ayrıca şu silah değiştirme olayını bulamadım
default key é (esc nin altındaki, " tuşu). başka birşey istiyorsan options tan değiştirebilirsin weapon swap diye yazıyo olması lazım ya da onun gibi birşey

ve thief için nasıl bir build izlemek gerek.
dagger&dagger condition damage buildi bayağı iyi, AoE olarak bleed stacklemeye yarıyo, toplu halde mob kesmek için en iyi thief buildlerinden(diğeri de shortbow ama kullanması biraz gıcık). thief tartışma topiğinde anlatmışlardı bayağı.
ama bütün buildler iş yapıyo, işe yaramayan build diye birşey duymadım ben. oyun tarzına göre daha eğlenceli, daha efektif buildler filan daha tercih ediliyo tabii.

Şu sıralar pistol ile iyi damage veriyorum ama second olarak dagger koyunca farklı bir kombinasyon açılıyor.
bunu kısayollarla falan kombinasyonları değiştirme imkanı var mı?
thiefin 3. skilli dual wield diye geçiyo, kullandığın iki silahın kombinasyonlarıyla değişiyo. pistol&dagger ın 3. skilli pistol&pistol un 3. skillinden daha farklı, değiştiremezsin. belli bir skilli istiyorsan silahları ona göre seçmen gerekli(bütün silahlar için geçerli bu)

Sosyal ağlarda paylaş

Şu karma puanları ile ilgili olarak sizlere danışayım.

Karakter 80 oldu, karma puanlarımı nasıl değerlendireyim? 80lvl için güzel setler olduğunu okumuştum bir yerlerde, o yüzden hiç harcamamıştım ama şimdi silah ve zırh almak için bir vendor bulamıyorum. Olayı google amcaya sordum, mesela staff olarak 60lvl bi exotic alabileceğimi söyledi bir vendordan. Doğru mu? Elimde mi patladı şimdi bu karma puanları?
Sosyal ağlarda paylaş

olur mu yok patlama falan. 75-80 zonlarında cathedraller var ordaki eventler bitince (yanındaki way pointler aktif olunca) orada karma vendorlar çıkyor. tanesi 42k'dan alabiliyorsun armorları ama her cathedralde farklı statları olan parçalar var. runelara takılma kafana göre dizersin runeları. statları iyi seç ama.
silahları da craft / ah'den al kafa rahat olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Svp olayı beni çok soğuttu oyundan lvl 16 halimle 80leyip full armor daldım bütün skiller açık 4lvl atladım zaten kaptım pvp olayını amma inanılmaz karışık karmakarışık ekranda kim ne yapıyor bilmiyorum rastgele allah ne verdiyse basıyorum bi de thief olunca oradan oraya sekiyor map stuck yiyor falan iyice bi aptallaşıyor oyun.
Skillerin hepsini denedim bi gizemi kalmadı oyunun.
Bence çok saçma olmuş level olarak ayırabilirdi ya da 50nin altı giremezdi falan iyi olurdu hiç olmazsa işin gizemi olurdu. Pvp rewardlarının hepsi de lvl 80 istiyor. Ağır saçma geldi bana.

Sadece map exploring için oynanabilir wvw yi henüz denemedim.
Bu arada pvp ye girdikten sonra nasıl çıkıyoruz =) log out yaptım resmen ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...