Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ses Kartı / Amfi / Elektro Gitar

Buddha

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
şunu tekrar uplıyım. cidden şaka gibi fiyatlar. karşılaştırınca diğer sitelerdeki normal satış fiyatından 1000 tl felan ucuz gitarlar. direk gitarın geliş fiyatına koymuşlar galiba. esp nin distribütörlüğünü bıraktı dore ondan geliş fiyatına veriyor galiba.

stokta kalanlar;
http://www.do-re.com.tr/espltd1-1?St=1
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
benim eski gitar çöpe atılmış da yeni bi gitar bakıyorum da amfi mi alsaam interface mi onu araştırıyorum şu an.
interface'in avantajı hem evdeki dijital pianoyu bağlayabilirim, DAC olarak hoparlörlerime bağlayabilirim(bu önemli değil) ve beleşe her türlü ton var sanırım.

apartman dairemden dışarı çıkarmıycaksam niye amfi alayım?
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu devirde evciysen amfi acayip hamallık. apartmanda tadına varacağın kadar ses açamazsın zaten.

amfi simülatörleri çok gelişti. amplitube ve bias FX'e bakabilirsin. (bence amplitube daha iyi ama kenardan gerge çıkıp bias daha iyi falan diyecektir, inanma sen onlara)

çoğu signal freak sana "hocu aynısı olmuyor ben anlıyorum farkı" dese de ilik gibi temiz kayıt alıp bunu DAW'da dizdiğin zaman kesinlikle kat kat pratik oluyor. üstelik sen aslında sade sinyalini kaydettiğin için, sonra üzerinde efektlerini değiştirip soundu değiştirebiliyorsun.

kulaklıktan ses kartından falan fazlasıyla güzel ses de alacaksın zaten, üstelik amfi aldığında budget orta ayar bir şey alıp kısık orta seste dinlerken, çeşit çeşit pedal alıp signal chain yapamazken bu programlarda envai çeşit aletle denemeler oynamalar yapabiliyorsun.

Zaten denemesi bedava (ilaçlı olarak bulunuyor) ben lisanslı dev bi bundle almıştım sound bank falan filan içeren ucuza gelmişti.

Bu arada gig'e gidenelr stüdyo kasanlar tabi ki analog efektler ve sinyal kullanacaklar tercihe göre, ancak ev ortamında kesinlikle daha keyifli ve pratik olan şey bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

işte pratik adam tavsiyesi ya. gitarcı arkadaşa sordum amfi al bence dedi planlarımı bozmuştu. bence de mantıklı olan bu. peki amazondan gitar alınca illa luthierciye götürmek gerekir mi?

gerekmez. gitarına göre değişir. çoğu akort edilince düzgün hale geliyor hemen, kimisi en fazla 10-20dklık bi ayar istiyor. Tabi kompleks köprüler kilitli eşikler teknolojik bişeyler alırsan onlar uğraştırabilir. (floyd rose vb.)

yani amazondan gelen gitarın ya fabrikada ya yolda çok fena tongaya gelmesi bükülmesi falan lazım lütfiyelik işi olması için. sap ayarı, entonasyon falan artık gerçekten yutubdan bakıp yapabileceğin şeyler. en kötü yapamaz yine götürürsün çotark diye kırman gerçekten zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...